Show Biz


Zayn Malik kritikon One Direction

30/07/2015
Zayn Malik ka firmosur një kontratë të re me studion e regjistrimit "RCA Record" dhe ka vendosur ta bëjë publik këtë lajm, duke kritikuar ish-grupin e tij "One Direction".

Këngëtari 22-vjeçar ka publikuar një një fotografi të tijën, në të cilën duket tepër i lumtur, teksa shihet duke firmosur kontratën dhe ka shkruar se ndihet shumë i lumtur që po bën atë çfarë dëshiron për veten e tij."Mendoj se kurrë nuk e kam thënë arsyen e vërtetë pse u largova nga grupi, ka ndodhur pikrisht për këtë moment, për t'ju treguar se kush jam unë me të vërtetë dhe se kush është muzika e vërtetë," ka shkruar ai në "Twitter", duke lënë të nënkuptohet se grupi ku ai ka qënë pjesë nuk ka bërë muzikë të vërtetë.


Fustani transparent i Kim Kardashian

29/06/2015
Kim Kardashian ka qenë edhe njëherë në qendër të vëmendjes për shkak të veshjes së saj. 

Ajo është fotografuar duke shkuar në “Glastonbury Festival” me një fustan transparent.34-vjeçarja, e cila është duke pritur fëmijën e dytë me reperin Kanye West, kishte veshur një fustan të gjatë të zi, por kishte “harruar” reçipetat në shtëpi, duke bërë që të lërë shumë pak për imagjinatën.Në fillim të kësaj jave, në një intervistë për një medie angleze, Kardashian kishte thënë se pas martesës kishte ndryshuar si person, ndërsa edhe më tepër pas lindjes së vajzës.Megjithatë, sipas fotove të fundit, kjo nuk nënkupton se ajo nuk lejohet të veshë fustane transparente. Siç ka njoftuar vetë shtatzëna Kim, ajo është në pritje të një djali.


Drake, babai i një vajze 2-vjeçare?! 

22/04/2015
Drake është paditur nga një grua amerikane, e cila pretendon se reperi është babai i vajzës së saj. 

Në dokumentat e publikuara nga ‘MediaTakeOut’, gruaja deklaron se vajza e saj 2-vjeçare ka për baba artistin e famshëm të hip-hopit.Gjithashtu, ajo ka zbuluar se ka biseduar me Drake, i ka treguar për vajzën dhe ai ka rënë dakord për testin e ADN-së.Në median online është raportuar se reperi ka pranuar të paguajë një shumë prej 15 mijë dollarësh në muaj për fëmijën derisa të dalin rezultatet e ADN-së.


Rihanna provokon në kopertinën e revistës ‘V’ 

22/04/2015
Rihanna ka provuar një “look” të ri për një set fotografik shumë provokues për revistën ‘V’. 

Këngëtarja 27-vjeçare është shfaqur me një parrukë bjonde, por duke u nisur nga pozat që ka marrë, vështirë se dikush i shikon kokën.Artistja e famshme shihet e veshur me një palë pantallona të bardha shumë të shkurtra dhe një bluzë të zezë me barkun jashtë.Argjentina Ramosaj me padurim pret fëmijën

02/04/2015
Këngëtarja Argjentina Ramosaj duket se po e pret me padurim ardhjen në jetë të vogëlushit të saj i cili rritet dita ditës.

Ecurinë e shtatëzanisë dhe emocionet që  i përjeton dita -ditës ajo  i ka ndarë vazhdimisht edhe me të gjithë miqtë e saj dhe fansat në Instagram.Kësaj radhe ajo ka publikuar edhe një foto ku duket barku i saj më i fryrë. Këngëtarja Argjentina Ramosaj  pret fëmijën e saj të parë me të fejuarin Dugin.
Ciara, topless në promovimin e albumit të saj “Jackie”

02/04/2015
Këngëtarja amerikane Ciara  ka nisur promovimin e albumit të saj më të ri të titulluar “Jackie”.

29-vjeçarja ka zgjedhur që albumin e gjashtë të saj ta promovojë me një kopertinë mjaft seksi.Ajo shfaqet e veshur vetëm me një palë xhinse dhe e zhveshur në pjesën e sipërme.

Pamela Anderson në gjyq 

25/03/2015
E çfarë problemi ka një divorc i katërt për Pamela Anderson!? 

“Ky nuk është aspak fundi i botës”, shprehet aktorja për mediat rozë. Muajin e fundit, ylli i serialit “Baywatch” po përgatit dosjen dhe avokatët e saj për të shkuar në gjyq, pasi kërkon të ndahet nga bashkëshorti Rick Salomon, me të cilin ishte në një lidhje dashurie që prej vitit 2007.Por kjo nuk është hera e vetme që Anderson e prish kurorën me lojtarin e pokerit. Ata u divorcuan edhe një herë në vitin 2008, për t’u ribashkuar më vonë në vitin 2014. Pa kaluar ende 6 muaj, 47-vjeçarja është ajo që kërkon t’i jap duart bashkëshortit për arsyen e thjesht se ndjehet e lodhur nga jeta seksuale në çift. Sipas Pamela-s, Rick është shumë i mërzitshëm, por kjo gjë duket se e ka tensionuar tepër marrëdhënien e tyre dhe aktorja është shprehur në mënyrë kategorike, se nuk do të flasë kurrë me ish-bashkëshortin e saj dhe nuk ka interes të marrë vesh asgjë më prej tij.Producentja e Anderson tha se Pamela po vë në jetë planet e saj, po kalon kohë me familjen, si dhe i është përkushtuar totalisht fondacionit që mban emrin e saj. Pamela dhe Rick ndoshta janë të papajtueshëm seksualisht edhe për faktin se të dy yjet kanë qenë protagonist të dy videoskandaleve seksuale, megjithëse jo me njëri-tjetrin, madje të dy janë etiketuar dhe përfolur shpesh për marrëdhëniet e tyre intime ndër vite.


Një Taylor Swift e dytë në botë? 

25/03/2015
Së fundmi Taylor Swift ka publikuar në profilin e saj një foto me mbishkrimin: Mendova se isha unë. 

Në foto dhe pse të gjithë mund të mendojnë se është vetë këngëtarja, ndodhet Morgan Jensen, një modele e re dhe dizenjuese grafike nga Arizona, e cila e ka idhull këngëtaren 25 vjeçare. Ngjashmëri “binjakesh”, e cila tashmë u zbulua nga të dyja. Nga ana tjetër surprizë ka qenë dhe për vetë Morgan Jensen të shihte veten ne faqen e ndjekur nga miliona fansa të këngëtares.“Kur unë pashë të shpërndarë foton time nga Taylor Swift, bërtita dhe hodha celularin dhe për gjashtë orë më pas isha e turbulluar”, është shprehur Morgan Jensen për Cosmopolitan.“Taylor është çdo gjë dhe fakti që ajo pa fytyrën time dhe mendoi se dukej si e saja, më bëri të ‘vdes’”, vazhdoi ajo më tej.Fotoja origjinale e “binjakes” së Swift, është publikuar në blogun e shoqes së saj me përshkrimin: “Kur shoqja jote e ngushtë i ngjan Taylor Swift, ju duhet të bëni 100 selfies”.Në këtë foto Morgan ka përdorur të njëjtën ngjyrë, të kuqe të flaktë për buzët si Taylor dhe syze të zeza, shpesh të modeluara nga vetë këngëtarja. Morgan Jensen shprehet se ajo shpesh krahasohet me yllin e muzikës pop, duke theksuar se të dyja janë të gjata dhe të holla. Që në momentin qe Taylor ka shkruar mbi ngjashmërinë e saj me fansen, një famë të madhe ka marrë dhe blogu i shoqes së Morgan prej nga është publikuar fotoja, që mesa duket së fundmi po përpiqet të organizojë një takim të “binjakeve” jo të një gjaku.Është bukur të jesh fans i Taylor Swift , e jo më dhe “binjake” e saj. 


(Zh)veshja e Lady Gaga-s 

24/03/2015
Thuajse gjithmonë në daljet publike tërheq vëmendjen për atë që zgjedh të veshë, por nuk është ky rasti. 

Lady Gaga tërhoqi vëmendjen në rrugët e Nju Orlinsit në Shtetet e Bashkuara me zhveshjen e saj. Këngëtarja, që të shtunën mbush 29-vjeç u fotografua me sandale rozë dhe një këmishë nate që mezi i mbulonte ‘asetet’. Jolie i nënshtrohet një tjetër operacioni 

24/03/2015
Aktorja Angelina Jolie ka marrë një tjetër masë për të parandaluar kancerin. 

Këtë radhë ajo ka hequr vezoret dhe tubat e falopit, për shkak se rrezikohej nga sëmundja vdekjeprurëse. Jolie, shkruan në `New York Times`, se operacionin e fundit e ka kryer javën e shkuar, për shkak se mbart genin që e rrezikon më së shumti për zhvillimin e kancerit në vezore.Dy vite më parë, aktorja, nëna e së cilës vdiq nga kanceri, kreu një mastektomi të dyfishtë, gjë që i shkaktoi një vuajtje trupore asaj dhe një dhimbje dhe ankth familjes."Nuk është e lehtë të marrësh këto vendime, por është e mundur që të mbash nën kontroll shëndetin tënd", shkruan Jolie.Aktorja sqaron më tej se ndjenjat e saj kanë qenë të shumta, por ajo ka ruajtur qetësinë, është bërë e fortë dhe se është e bindur që do të jetojë për të parë fëmijët e saj të rriten. Ajo shpreh dëshirën të jetojë aq gjatë sa të takojë e gëzohet me nipërit dhe mbesat në të ardhmen.


Pushimet e Karrueche Tran 

19/03/2015
Përhapja me shpejtësi e lajmit se Chris Brown ishte babai i djalit të një mikeshe të tij gjeti sërish ‘single’ Karrueche Tran. 

Prej një muaji Karrueche dhe Chris nuk janë parë më me njëri-tjetrin. Duke dashur të harrojë ndarjen e radhës, modelja amerikane ka udhëtuar në Kankun të Meksikës për të treguar linjat e saj.Bukuroshja amerikane shoqërohej në këtë udhëtim nga këngëtarja Christina Milian dhe që të dyja nuk mund të qendronin pa shpërndarë në rrjetet sociale fotot nga pushimet e tyre. 


Sekreti i madh i Katie Holmes 

19/03/2015

Që prej ndarjes nga Tom Cruise në vitin 2012, Katie Holmes ka shmangur angazhimet në jetën personale…të paktën publikisht. Së fundmi mediat rozë në Shtetet e Bashkuara shkruajnë se aktorja 36-vjeçare ka një lidhjen të fshehtë me aktorin Jamie Foxx prej të paktën dy vitesh.“Katie frekuenton shpesh rezidencën e Jamie në Los Anxheles ku kalojnë orë të tëra së bashku. Ajo ndjehet mjaft mirë në shoqërinë e tij pasi Jamie e bën shumë për të qeshur”, citohet një burim nga "US Weekly". Një tjetër burim, këtë herë i afërt me aktorin 46-vjeçar i cituar nga e njëjta revistë thotë se edhe Jamie është i lidhur me Katie dhe për të ajo është parësore duke e thërritur edhe “vajza ime”.Të njëjtat burime thonë se dy aktorët kanë vendosur marrëdhënien e tyre sekrete prej dy vitesh tashmë, por ja kanë dalë mbanë t’i qendrojnë larg faqeve të para të mediave rozë.Dyshimet nisën së fundmi, kur Katie dhe Jamie u shfaqën më shumë se sa miq teksa kërcenin së bashku në një koncert muzikor në Los Anxheles. Katie dhe Jamie janë të njohur prej vitesh, kur aktorja ishte në krah të Tom Cruise. Pikërisht ky i fundit dhe miqësia që ka Jamie me të besohet se është edhe shkaku i mbajtjes së kësaj lidhjeje “top sekret”.

Naomi Campbell gjithmonë “super”


14/03/2015
Supermodelja Naomi Campbell është parë në “çdo centimetër”  teksa mori pjesë në ekspozitën e mbrëmjes gala “Savage Beauty” të Alexander McQueen.

44-vjeçarja bëri një shfaqje të bujshme teksa arriti në “Victoria and Albert Museum” të Londrës për të festuar.Naomi  kishte veshur një fustan të gjatë të zi që përmbante disa detaje/elementë të veçantë në pjesën e poshtme të tij.E famshmja Naomi Campbell si gjithnjë duket mjaft në formë dhe tepër elegante.
e Guardian’.Ai shtoi se suksesi i ‘Taken’ ka bërë që t’i vijnë shumë oferta për filma aksion, gjë që e bën të ndihet shumë mirë, por 62-vjeçari thekson se çdo gjë e ka një kufi.Liam Neeson heq dorë nga filmat aksion

14/03/2015

Liam Neeson do të heqë dorë së shpejti nga filmat aksion. 

Aktori i sagës së suksesshme ‘Taken’ parashikon se brenda dy vitesh nuk do të jetë më pjesë i filmave të tillë për shkak të moshës së tij. 62-vjeçari është bërë jashtëzakonisht i famshëm vitet e fundit falë filmave ‘Taken’ të regjisorit Bryan Mills, por mendon se nuk mund të vazhdojë për shumë kohë duke “rrahur” njerëz në sheshxhirim.“Nëse jam i shëndetshëm, besoj se mund të vazhdoj edhe dy vite me filma të tillë, por jo më shumë”, tha Neeson për ‘The Guardian’.Ai shtoi se suksesi i ‘Taken’ ka bërë që t’i vijnë shumë oferta për filma aksion, gjë që e bën të ndihet shumë mirë, por 62-vjeçari thekson se çdo gjë e ka një kufi.


Madonna flet për episodin e përdhunimit në moshën 19-vjeçare 

13/03/2015
Madonna zbuloi në tetor të vitit 2013 se ishte përdhunuar nën kërcënimin e thikës në moshën 19-vjeçare. 

Tani, këngëtarja e famshme ka folur sërish për atë episod të pakëndshëm në një intervistë me Howard Stern. Diva e muzikës tha se kurrë nuk e ka denoncuar përdhunimin pasi ishte shumë e turpëruar.“Je dhunuar tashmë, nuk ka vlerë. Është shumë turpëruese. Sapo kisha ardhur në Nju Jork, nuk njihja asnjeri, por i besoja kujtdo. I përshëndesja të gjithë në rrugë si budallaqe“, tregon Madonna.56-vjeçarja kujton momentet para sulmit: “Po shkoja në kursin e kërcimit dhe dera ishte e mbyllur me çelës. Më duheshin para’ për telefonin publik. Një burrë u tregua shumë miqësor dhe më tha që mund të përdorja telefonin e shtëpisë së tij. Atje më përdhunoi.“


Rikthimi i Ciara-s në tregun e muzikës 

13/03/2015

Këngëtarja amerikane, Ciara ndihet më e sigurt se kurrë  se përpara e pret një e ardhme shumë herë më e mirë, duke e shfaqur këtë vetëbesim në hitin e saj më të fundit “I Bet”. 

Pas ndarjes së shumëpërfolur me bashkëshortin e saj, Ciara është rikthyer në tregun muzikor shumë sensuale. Me anë të tekstit 29-vjeçarja i drejtohet sërish personit që e bëri të vuajë, por këtë herë duke i thënë se ai do i kthehet një dite kur të jetë shumë vonë. Nuk munguan as frazat ironike, me të cilat Ciara i drejtohet të dashurës së re të ish-bashkëshortit, duke e quajtur atë ‘njeri prej silikoni’.Mediat rozë e kanë konsideruar këtë rikthim të Ciara-s në botën e muzikës, si të bujshëm dhe për t’u marrë shembull, pasi ndryshe nga shumica e vajzave që përjetojnë ndarje nga lidhjet përkatëse, Ciara duket se nuk e njeh fjalën dramë.Prej disa muajsh 29-vjeçarja është bërë edhe nënë, e cila do i duhet të rrisë e vetme djalin e saj. Por, e cilësuar si një ‘femër ciklon’, paralelisht Ciara do të ndjekë edhe karrierën muzikore, duke e nisur turin e saj me koncerte në Sydney të Australisë shumë shpejt.


Yjet ‘mashtrojnë’ në Instagram 

12/03/2015
Përmes rrjeteve sociale yjet mbajnë të përditësuar ndjekësit e tyre me foto e informacione të ndryshme e ndër këto rrjete, Instagram-i është ai i parapëlqyeri prej tyre. 

Beyonce, Kim Kardashian, Miranda Kerr e shumë të tjera kanë miliona ndjekës në këtë rrjet. E duke qenë të famshme pamja duhet të jetë gjithmonë perfekte, edhe kur s’është.Në pamundësi për të qenë gjithmonë në formë dhe të kuruar në imazh shumë prej tyre i drejtohen programeve kompjuterike, si Photoshop-it për ndihmë duke bërë që shpesh të duken ndryshe në realitet dhe ndryshe në fotografitë e shpërndara në rrjetet sociale…edhe brenda së njëjtës ditë. E këto raste nuk janë të izoluara, as sporadike por kanë prekur thuajse të gjitha femrat e famshme të botës së artit, muzikës e modës. 


Sopranoja britanike përgatitet për koncert nga hapësira


12/03/2015
Soprano britanike, Sarah Brightman po stërvitet fort për të realizuar spektaklin më të rëndësishëm të jetës së saj: një koncert i drejtpërdrejtë nga hapësira. 

Këngëtarja 54-vjeçare do të niset shtatorin e ardhshëm për në Stacionin Hapsinor Ndërkombëtar, pasi kaloi testet e duhura që në vitin 2012 dhe pagoi shumën prej 49 milionë eurosh për këtë privilegj. “Trajnimi është i rëndë, nuk e mohoj që jo të gjithë e përballojnë dot këtë trajnim. Por po mësoj shumë edhe për veten dhe për atë çka jam e aftë të bëj”, thotë Brajtman. Ajo nuk e ka vendosur ende se cilat këngë do të zgjedhë për të kënduar, ndërkohë që orkestra do ta shoqërojë nga toka. Megjithatë Sarah po punon shumë me ish-bashkëshortin, kompozitorin e veprave të famshme “Macet” dhe “Fantazma e Operas”. Shumë mendojnë se një hit i vjetër i saj, me titull “Ma rrëmbeu zemrën një astronaut” mund të ishte zgjidhja e përsosur.


Irina Shayk : Përkrah Ronaldos më dukej vetja ‘e shëmtuar’

11/03/2015
Ish-e dashura e Cristiano Ronaldo-s ka thënë se është ndjerë ‘e shëmtuar’ dhe ‘e pasigurtë’ në krah të njeriut të gabuar.

Modelja ruse, Irina Shayk, tha se e kishte lënë sulmuesin e Real Madrid për pabesi, duke e përshkruar njeriun perfekt të jetës së saj si ‘besnik dhe të ndershëm’.Ajo tha për revistën spanjolle Hola : “Mashkulli im perfekt është besnik, i ndershëm dhe që di si t’i trajtojë femrat”.“Nuk kam besim te burrat që nuk na bëjnë të lumtur, sepse ata janë djem, nuk janë burra. Mendoja se e kisha gjetur mashkullin tim ideal, por u gabova”.Bukuroshja shtoi : “Unë mendoj që një femër ndihet e shëmtuar kur ka në krah mashkullin e gabuar. Unë u ndjeva e shëmtuar dhe e pasigurtë”.Duke deklaruar se ishte fundi i marrëdhënies ishte gjëja më e mirë, modelja e Victoria’s Secret tha për revistën : “Çdo marrëdhënie është e vështirë, prandaj duhet ta dish se çfarë mashkulli do në krah dhe t’i njohësh vlerat dhe të dish se çfarë është e rëndësishme në jetën e tyre”.“Nëse qëndron me dikë, është sepse po ecni në të njëjtin drejtim, dhe të dy po kërkoni për të njëjtën gjë. Të dy duhet të keni të njëjtin koncept për rëndësinë e një marrëdhënieje. Unë i dua meshkujt e ndershëm, ata që i janë besnikë femrave të tyre”.


Harrojini flokët, Kim Kardashian tërheq vëmendjen me “stilin e vjetër” 

11/03/2015
Kim Kardashian ndryshoi ngjyrë flokësh para disa ditësh, por nëse vazhdon të veshë bluza kaq të hapura, vështirë se e sheh njeri që është bërë bjonde. 

34-vjeçarja u fotografua në Paris e veshur e gjitha me të zeza dhe me një dekolte të ekzagjeruar që gati sa nuk i tregonte edhe kërthizën.


Emma Watson: Barazia kërkohet çdo ditë…edhe me faturat

10/03/2015
Emma Watson, ambasadore e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e femrave, në Ditën Ndërkombëtare të tyre u bëri thirrje që të qendrojnë të forta dhe të luftojnë për barazinë.  

Aktorja 24-vjeçare britanike tha se lufta për barazi zhvillohet çdo ditë, në çdo moment dhe për këtë solli një shembull të thjeshtë nga përvoja personale.  “Ftova një mikun tim për darkë në restorantin tim të preferuar. Kur u ngritëm këmbëngula që të paguaja faturën dhe ai u ndje pak keq, ose kështu m’u duk mua. Por besoj se këtu nuk ka asgjë për t’u ndjerë keq. Unë e ftova, unë zgjodha restorantin unë do paguaja. I thashë herën tjetër më fto ti, paguaj ti!”, thotë Watson.  E bërë e famshme me rolin e Hermione Granger në sagën e “Harry Potter”, 24-vjeçarja foli edhe për kërcënimet që mori në ditën që do mbante fjalim para Kombeve të Bashkuara për të drejtat e grave. Kërcënimi lidhej me publikimin e disa fotove nudo, që një faqe interneti pretendonte si i kishte siguruar.  “E dija që ishte një shantazh, e dija që fotot nuk ekzistonin dhe mendova se gjithçka bëhej për të më ndaluar fjalën para Kombeve të Bashkuara. Unë këmbëngula dhe mbajta fjalimin tim duke zemëruar pak edhe vëllain, që besonte se më pas do publikoheshin fotot e mia nudo”, rrëfen Watson. 


Ciara, “topless” në videoklipin e ri 

10/03/2015

Ciara është zhveshur pothuajse nudo për videoklipin e këngës së saj të fundit me titull ‘I Bet’. 

Këngëtarja 29-vjeçare shihet “topless” me vetëm një tyl të bardhë që i mbulon pjesën nga mesi e poshtë. Në klipin e gjatë 5 minuta, Ciara shfaqet e mrekullueshme dhe në formë të shkëlqyer fizike.Kjo këngë është tepër personale pasi më parë ajo ka thënë për ‘Extra’: “Kënga ‘I Bet’ është e frymëzuar nga jeta ime, por të gjithë mund ta shohin veten pak a shumë në këtë këngë.” Ciara do të lançojë gjatë këtij viti edhe albumin e saj të gjashtë që do të titullohet Jackie, ashtu si nëna e saj.


Leo DiCaprio dhe Rihana fotografohen sëbashku për herë të parë në ditëlindjen e saj

03/03/2015
Zërat për romancën mes Leonardo Di Caprios dhe Rihannës kanë arritur në “fazën e nxehtë”, ndërsa dyshja më në fund është fotografuar sëbashku.

Fotot e ‘çiftit’ janë bërë në ditëlindjen e 27-vjeçares javën e kaluar.Sipas Tmz, të dashuruarit e supozuar kanë ekspozuar mjaft në publik tërheqjen mes tyre, por njëri prej tyre siç duket është më i dhënë se tjetri.


Shpërthyesja Emily Ratajkowski 

03/03/2015

Njohu famën me videoklipin e Robin Thicke “Blurred Lines”, ku ishte pjesë e kërcimtareve dhe falë bujarisë së natyrës me linjat e saj, sot kur kanë kaluar më shumë se dy vite, emri i saj gjendet gjithnjë e më shpesh në mediat rozë. 

E kush do të ishte një imazh më i mirë se Emily Ratajkowski për veshjet e brendshme të “Yamamay”?! 23-vjeçarja brune prezantoi të brendshmet e koleksionit pranverë/verë 2015 për shtëpinë italiane të modës.  

Dekolteja e ekzagjeruar e Beyonce 

26/02/2015
Kohët e fundit është në kërkim të një shtëpie, por Beyonce bën mirë të shikojë edhe për ndonjë palë reçipeta pasi të martën u pa rrugëve me një këmishë shumë të hapur dhe poshtë saj nuk kishte asgjë. 

Këngëtarja e famshme rrezikoi të tregonte shumë me dekoltenë e ekzagjeruar, por shëtitja e saj shkoi pa probleme.


Madonna rrëzohet nga shkallët gjatë performancës në “Brit Awards 2015” 

26/02/2015
Mbretëresha e pop-it, Madonna ka rënë nga shkallët gjatë performancës së saj në “Brit Awards 2015”. 

56-vjeçarja është ‘tradhtuar’ nga pelerina që mbante veshur. Një prej balerinëve ka tentuar t’i hiqte pelerinën kur këngëtarja ndodhej në shkallën e tretë, por ajo nuk është zgjidhur dhe këngëtarja përfundoi në fund të shkallëve.Edhe pse tashmë në moshën 56-vjeçare, ajo ka gjetur forca për t’u ngritur, madje ka vazhduar deri në fund interpretimin e  këngës “Living For Love”.Pasi është larguar nga skena, Madonna shkroi në “Twitter”, duke thënë se gjithçka ndodhi, pasi pelerina ishte e lidhur shumë ngushtë.“Asgjë nuk mund të më ndaloj mua dhe dashuria e vërtetë më ngriti”, ka shkruar këngëtarja në “Twitter”. 
Shqipëria në Eurosong me këngë të re


24/02/2015
Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, Elhaida Dani, duhet të përgatisë një këngë tjetër për ta kënduar në festivalin evropian, pasi e ka të ndaluar ta këndojë këngën fituese të Festivalit të Këngës në RTSH, “Diell”.“

Mendoj se është e drejtë t’ju komunikoj personalisht vendimin e marrë dhe më është komunikuar se fundmi. Këtë vit do ta përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision me një këngë tjetër nga ajo me të cilën u shpalla fituese e Festivalit të Këngës… në dhjetor të vitit të kaluar. Ky lajm do të bëhet publik dhe zyrtar së shpejti, por dëshiroja që të isha unë ajo që jua komunikoj për herë të parë”.“Autori i këngës ‘Diell’, për arsye personale dhe të pandryshueshme, ka vendosur të tërheqë këngën nga ai e kompozuar dhe do jetë për fat të keq e pamundur të këndohet nga unë në “Eurovision Song Contest 2015’”.“Duke respektuar këtë zgjedhje të tijën personale, dhe në dakordësi me RTSH, e mbi të gjitha duke respektuar rregullat e vendosura nga ESC, më është komunikuar që si fituese e Festivalit të Këngës, unë duhet ta përfaqësoj vendin tim në Vjenë me një këngë të re”.“Urimi dhe dëshira ime është qe ky vendim i papritur që më është bërë i ditur të mos sjelli pakënaqësi dhe polemika.“Qëllimi mbetet ai që Shqipëria të ndahet me një rezultat sa më të mirë dhe të gjithë do të punojmë sa më shumë për ta arritur”, shkruan në deklaratën e këngëtares të publikuar në Facebook.


Ja pse Rita u shoqërua nga truproja mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar 

24/02/2015
Në eventin më të rëndësishëm kinematografik të vitit, në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar, Rita Ora ishte e shoqëruar nga i dashuri i saj, Ricky Hill, por edhe nga një truprojë. 

Këngëtarja me origjinë shqiptare është shprehur se truproja i duhej për te ruajtur te gjitha bizhuteritë e saj mesë të kushtueshme.Sipas gazetës “Just Jared”, diamantet nga “Lorraine Schwartzishin” janë një pasuri mjaft e madhe dhe ndërrimi i fustaneve ose parakalimi në tapetin e kuq mund të ktheheshin për Ritën në një moment dramatik, nëse diçka prej atyre stolive do të humbte papritur. 


Të mëdhenjtë e kinemasë pa “Oscar” 

23/02/2015
Kanë interpretuar në qindra filma; janë emra që njihen në çdo cep të globit; janë të vlerësuar nga kritika, të pamungueshëm në revistat rozë, të ngritur në piedestalin e Hollywood-it si të padiskutueshëm në profesion. 

Por edhe pse nominime kanë marrë plot, në duar nuk i ka rënë kurrë një statuetë e shumëlakmuar “Oscar”.Në po atë vend, në po atë kohë, zhvillohet ceremonia më e pritur e vitit për botën e kinemasë. Fansat e Leonardo di Caprio-s shpresojnë të mos e shohin të zhgënjyer sërish si vitin që shkoi, kur çmimin e “aktorit më të mirë” ia rrëmbeu nga duart Matthew McCounaghey. Për Leo-n nuk ishte hera e parë, por s’është i vetmi: ka plot yje të ekranit të madh, që edhe pse e kanë merituar një vlerësim të tillë, nuk e kanë marrë kurrë.Johnny Depp duhet të kënaqet vetëm me tre nominime për “Oscar”, sepse statujëzën vetë nuk e ka pasur asnjëherë mundësinë ta vendosë në këndin e trofeve.Tre kandidatura e asnjë çmim edhe për të famshmin Brad Pitt; tashmë duhet të jetë mësuar. Vlerësimi më i madh me të cilin krenohet Bruce Willis është një “Golden Globe”.Harrison Ford është një nga emrat më të respektuar në Hollyëood, me një karrierë të gjatë e performancë të padiskutueshme, por pas pritshmërive të mëdha nga statueta e dëshiruar, mbase ka hequr dorë.Julianne Moore është nga femrat më të vlerësuara në botën e filmit, por jo me nderimin më të lartë të akademisë së filmit dhe shkencës. Nuk e ka pasur këtë fat as e mrekullueshmja Michelle Pfeiffer. Aktori aq vital Tom Cruise, tërheqësi Richard Gere apo ajo që shumë e konsiderojnë si divën më të madhe të të gjitha kohërave, Marilyn Monroe.Oscar, triumfon filmi ‘Birdman’ 

23/02/2015
Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi ‘Birdman’ ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë, regjisori më i mirë (Alejandro Gonzalez Inarritu), kinematografia më e mirë dhe skenari origjinal më i mirë. 

Michael Keaton është protagonisti i komedisë së zezë që tregon historinë e një aktori dikur të famshëm për interpretimin e një superheroi, i cili tashmë shpreson të rikthehet në maja duke vënë në jetë një pjesë teatrore në Broadway.Ndërkohë, çmimin e aktorit më të mirë e fitoi Eddie Redmayne për interpretimin e tij në ‘The Theory of Everything’, ku luan rolin e fizikantit Stephen Hawking, ndërsa aktorja më e mirë u shpall Julianne Moore (‘Still Alice’).Aktori më i mirë joprotagonist shkoi për JK Simmons në filmin ‘Whiplash’, ndërsa aktorja më e mirë joprotagoniste u shpall Patricia Arquette në filmin ‘Boyhood’.
Ja lista e të gjithë fituesve të çmimeve Oscar:
Filmi më i mirë - Birdman
Regjisori më i mirë - Alejandro G. Iñárritu, Birdman
Aktori më i mirë - Eddie Redmayne (The Theory of Everything)
Aktorja më e mirë - Julianne Moore (Still Alice)
Aktori më i mirë joprotagonist - JK Simmons (Whiplash)
Aktorja më e mirë joprotagoniste - Patricia Arquette (Boyhood)
Kinematografia më e mirë - Birdman (Emmanuel Lubezki)
Filmi i huaj më i mirë - Ida
Skenari më i mirë i përshtatur - The Imitation Game
Skenari më i mirë origjinal - Birdman
Make-Up-i më i mirë - The Grand Budapest Hotel
Kolona zanore më e mirë - ‘Glory’ (Selma)
Filmi i animuar më i mirë - Big Hero 6
Efektet më të mira vizuale - Interstellar
Kostumografia më e mirë - The Grand Budapest Hotel
Iggy Azalea braktis rrjetet sociale 

20/02/2015
Iggy Azalea ka braktisur rrjetet sociale pas disa komenteve aspak të pëlqyeshme për të në Twitter. 

24-vjeçarja australiane njoftoi të enjten se po largohej nga Twitter-i pasi i dukej “negativ dhe i lodhshëm”. Iggy, emri i vërtetë i së cilës është Amethyst Amelia Kelly, shkroi: “Profilet e mia në rrjetet sociale nga sot e tutje do të menaxhohen vetëm nga stafi. Mirupafshim.”Reperja është mërzitur nga komentet në Twitter mbi celulitin e saj që fansat e panë në disa foto të publikuara online. Ajo po kalonte disa ditë pushimi me partnerin e saj, basketbollistin Nick Young, dhe u fotografua me bikini.


Lindsay Lohan pozon “topless” 

20/02/2015
Lindsay Lohan ka pozuar “topless” për setin fotografik të revistës ‘Hunger’, aty ku ka folur për të kaluarën e saj me probleme dhe për jetën aktuale në Londër. 

Aktorja amerikane tha: “Jam shumë më e lumtur në Londër. E dua dhe Nju Jorkun, por kam parë çdo gjë të mundshme atje. Nuk kam nevojë t’i përsëris nga e para.”Në lidhje me famën që fitoi në moshë shumë të vogël, 29-vjeçarja tha: “Kam nisur në botën e spektaklit që në moshën 3-vjeçare. Tani gjithçka është ndryshe me këto rrjetet sociale. Nuk ka më privatësi.”Stewart: Jam shumë krenare për ‘Twilight”-in 

19/02/2015
Është bërë e famshme duke interpretuar Bella Swan në sagën e filmave ‘Twilight’ dhe në një intervistë për revistën ‘Interview’ aktorja Kristen Stewart ka deklaruar se nuk është penduar aspak që ka qenë protagoniste në filmin e adhuruar nga adoleshentet. 

“E kuptoj që ka njerëz që shajnë filmin ‘Twilight’, por jam jashtëzakonisht krenare për atë film. Kam kujtime shumë të bukura”, tha 24-vjeçarja.Kristen Stewart aktualisht nuk po punon për asnjë film të ri pasi vitin e kaluar tha që do të bënte pak pushim në mënyrë që t’i përkushtohej arteve të tjera.

Afroman godet me grusht fansen gjatë koncertit 

19/02/2015

Reperi Afroman, i njohur për këngën ‘Because I Got High’, është arrestuar pasi ka goditur me grusht një fanse gjatë një koncerti. 

40-vjeçari po luante një solo me kitarë në Misisipi të martën në mbrëmje, kur një vajzë nga publiku u ngjit nga skena dhe nisi të kërcente pranë tij. Papritur, Afroman e godet fort me grusht vajzën, e cila bie menjëherë në tokë. Zëdhënësi i këngëtarit tha për revistën ‘Billboard’ se bëhet fjalë për një “refleks të pavullnetshëm” pasi Afroman nuk priste që dikush të ngjitej në skenë.Sipas ‘TMZ’, reperi u ndalua dhe u lirua pasi pagoi 330 dollarë. 

Kërkohet një tjetër Njeri-Merimangë 

11/02/2015
Sony ka njoftuar se filmi i ardhshëm ku do të shfaqet Njeriu-Merimangë (Spider Man) është ‘Captain America: Civil War’, por nuk do të jetë Andrew Garfield aktori që do të interpretojë superheroin. 

Sipas ‘The Wrap’, Garfield do të zëvendësohet nga një aktor i ri i cili fillimisht do të shfaqet në një film me protagonist Kapiten Amerikën para se të nisë sagën e re të Njeriut Merimangë.Gjithashtu, ‘Captain America: Civil War’ shënon një bashkëpunim historik mes studiove rivale Disney dhe Sony, i cili ka të drejtat e personazhit Spider Man. Më parë, Njeriu-Merimangë është interpretuar në 3 filma nga aktori Tobey Maguire dhe në 2 filmat e fundit nga Andrew Garfield.Miley Cyrus në Festivalin e Filmit Pornografik të Nju Jorkut 

11/02/2015
Nuk mori asnjë çmim Grammy ditën e dielë, por ndoshta arti i Miley Cyrus do të vlerësohet me çmim në Festivalin e Filmit Pornografik që organizohet në Nju Jork. 

Një video e saj me titull ‘Tongue Tied’ do të shfaqet në këtë festival dhe në klip këngëtarja 22-vjeçare i lë shumë pak imagjinatës. Në video shihet një Miley Cyrus pothuajse e zhveshur krejtësisht duke bërë akrobacira.‘Tongue Tied’, me regji të Quentin Jones, është publikuar në datën 1 maj dhe është përdorur gjatë turit botëror Bangerz të Miley Cyrus vitin e kaluar.Themeluesi i Festivalit të Filmit Pornografik, Simon Leahy zbuloi për ‘New York Post’ se Cyrus e ka sjellë vetë videon për shfaqje. “Ajo po shndërrohet në një artiste kontemporane”, tha ai.Martohet Argjentina Ramosaj!?

10/02/2015
Këngëtarja Argjentina Ramosaj duket se i ka dhënë fund beqarisë pasi është martuar me të dashurin e saj.

Mediat raportojnë se këngëtarja tashmë është Argjentina Fetahu, bazuar në një fotografi të postuar i fejuari, Dukagjin Fetahu, në rrjetet sociale.Dyshja, të cilët i fejuan disa javë më parë gjatë pushimeve në Tajlandë, në fotografinë e postuar duken me unaza në gisht ku bie në sy mbishkrimi “Mrs. Fetahu”.Ata tashmë janë kurorëzuar dhe se pritet të bëhen prindër gjatë këtij viti, pasi këngëtarja është shtatzënë me fëmijën e parë. Kanye West ‘shpërthen’ kundër çmimeve Grammy pas fitores së Beck

10/02/2015
Në një video që faqja online TMZ postoi të hënën, Kanye West përpunoi komentet e tij rreth këngëtarit Beck dhe Çmimeve Grammy.

“Nuk e kam inatin me Beck, por me Çmimet Grammy,” tha ai pasi në fjalët e mëparshme të tij, la të kuptohej se Beck nuk ishte një artist i vërtetë.“Beck e di që duhet të kishte fituar Beyonce. Unë kam simpati për Beck, por nuk ishte në lartësinë e duhur për të fituar çmimin ‘Albumi i Vitit’ ,” tha West.Gjatë transmetimit direkt të dielën në darkë, Kanye West u fut në skenë pasi ylli i rrokut Beck fitoi çmimin ‘Albumi i Vitit’ duke e injoruar në një fare mënyre atë.Shumë menduan se Kanye po bënte shaka, por më pas në intervistën me TMZ, ai pohoi se ishte me të vërtetë i indinjuar me Çmimet Grammy. “Nëse Grammy-t duan që aty të marrin pjesë artistë të vërtetë, nuk duhet të luajë më me ne,” përfundoi Kanye West.

Britney Spears pozon me të brendshme 

07/02/2015
Linja e re e të brendshmeve e Britney Spears është zbuluar nga vetë këngëtarja në rrjetet sociale, aty ku ka postuar disa foto ku pozon për kënaqësinë e 40.8 milionë ndjekësve të saj në Twitter.

33-vjeçarja është fotografuar me të brendshme të zeza dhe rozë.Britney Spears, e cila u bë e famshme në vitin 1999 me videoklipin ‘Baby One More Time’, bëri plane për lançimin e linjës së të brendshmeve në verë të vitit 2014.


Nicole Kidman shkëlqen me të zeza 

07/02/2015
Nicole Kidman shkëlqeu me të zeza në tapetin e kuq në Berlin, ku ndodhet për të prezantuar filmin e saj në festivalin e 65-të të “Berlinales”. Fotot Aktorja 47-vjeçare kishte veshur një fustan të shkurtër krejtësisht të zi, geta të zeza dhe këpucë me qafë po të zeza. Në tapet asaj iu bashkuan Damian Leëis dhe James Franco, dy aktorët me të cilët luan në filmin autobiografik të regjisorit Werner Herzog, “Mbretëresha e Shkretëtirës”.Filmi i kushtohet shkrimtares dhe arkeologes Gertrude Bell dhe me portretizimin e saj, Nicole synon një tjetër Oscar, ashtu si në 2002 kur e mori një të tillë me portretizimin e Virginia Wolf.


Rihanna në gojën e peshkaqenit 

06/02/2015
Rihanna ka pozuar në gojën e një peshkaqeni të madh (i rremë, natyrisht) për numrin e marsit të revistës ‘Harper’s Bazaar’. 

Këngëtarja e famshme shihet me disa kostume banjoje në një set fotografik që është i frymëzuar nga filmi ‘Jaws’, horror i vitit 1975 me regji të Steven Spielberg. Në një tjetër foto nga seti i realizuar nga Norman Jean Roy, 26-vjeçarja shihet nën ujë duke notuar, ndërkohë që pranë saj është një peshkaqen.Në intervistë, Rihanna thotë se i qëndron sa më larg “peshkaqenëve”: “Mundohem shumë që t’i shmangem peshkaqenëve të jetës së përditshme. Kam pasur eksperienca me ta dhe sillem siç e meritojnë, por unë nuk notoj me peshkaqenët.”
Fushatë kundër “Fifty Shades of Grey” në Amerikë 

06/02/2015
Zbardhja e një pjese të skenave të filmit “Fifty Shades of Grey” ka vënë në lëvizje organizata dhe shoqata të mbrojtjes së të drejtave të femrave të dhunuara që bëjnë thirrje për bojkotimin e këtij filmi. 

Me hashtagun “50 dollarsnot50shades” aktivistët në Shtetet e Bashkuara dhe në Kanada u bëjnë thirrje të gjithë njerëzve që në vend të shpenzimit të 50 dollarëve me bileta dhe kokoshka për të parë filmin, më mirë ta dhurojnë këtë shumë në llogaritë e organizatave dhe shoqatave të mbrojtjes së grave të dhunuara.“Hollywood-i nuk ka nevojë për paratë e tua; gratë e dhunuara po!”, është slogani i fushatës.‘Fifty Shades of Grey’ do të ketë më shumë skena seksi se sa 100 filmat më “pikantë” të vitit 2014 të marra së bashku, duke e bërë atë filmin më erotik të dekadës. Filmi që do të shfaqet për herë të parë në Shën Valentin do të ketë rreth 12 skena seksi që do të përbëjnë 20 minuta nga 100 që zgjat i gjithë filmi.‘Fifty Shades of Grey’ është një nga filmat më të shumëpritur të vitit dhe traileri i tij është parë më shumë se 45 milionë herë në Youtube.

Divorcohet aktori Giovanni Ribisi 

04/02/2015
Giovanni Ribisi dhe Agyness Deyn do të divorcohen vetëm dy vite e gjysmë pasi u martuan. 

Sipas TMZ-së, aktori 40-vjeçar ka plotësuar dokumentat në janar, por çifti është ndarë që nga 28 dhjetori.Giovanni dhe modelja britanike u martuan në qershor të vitit 2012, kur shumë pak persona e dinin që ata ishin të lidhur, madje edhe të afërmit e tyre nuk ishin aspak në dijeni të marrëdhënies.Regjisorja e “50 Shades of Grey”: E vështirë të punoje me E.L James 

04/02/2015
E.L James, autorja e librit ‘bestseller’ “50 Shades of Grey” kërkoi me ngulm që të ishte e pranishme dhe të merrej mendimi i saj për pjesën më të madhe të skenave të filmit me të njëjtin titull e me regji të Sam-Taylor Johnson. 

Vetë regjisorja Johnson rrëfen për revistën “Porter” se të punoje me shkrimtaren ishte një sfidë më vete dhe pranon se ka patur përplasje me të. “Nuk ishte një fushë me lule. Nuk dua të gënjej, ishte shumë e vështirë. patëm ato zënkat tona, por ishin zënka krijimtarie. Gjithçka bëhej për të gjetur një rrugë të mesme mes vizionit të asaj që kishte shkruajtur E.L James në libër dhe nevojës time për ta ekranizuar këtë vizion dhe në fund ia arritëm qëllimit”, thotë ajo. Dhe duket se pakti jo i lehtë mes tyre, nisi dhe përfundoi me punën pasi, siç shkruajnë disa media amerikane, mes regjisores dhe shkrimtares kontakti pas përfundimit të xhirimeve është thuajse zero. Këtë e la të kuptohej edhe vetë regjisorja Taylor-Johnson. Kur u pyet nëse bashkëpunimi i bëri mikesha,  ajo u përgjigj me një “Hëëmmm” dhe një “Mirë” çliruese kur i thanë se nuk ishte e detyruar që të jepte një përgjigjje për këtë pyetje. “50 Shades of Grey” bazohet në librin e James që flet për një marrëdhënie seksuale mes studentes Anastasia (luajtur nga Dakota Johnson) dhe një biznesmeni misterioz të quajtur Christian Grey. Filmi do të dalë premierë për Shën Valentin. 

Vajza e Whitney Houston në koma

02/02/2015
Bobbi Kristina Brown, vajza e artistes së njohur Whitney Houston, ka rënë në koma dhe doktorët janë të frikësuar për jetën e saj.

21-vjeçarja raportohet të jetë në kujdes intensiv për orë të tëra nga mjekët. Bobbi Kristina u gjend pa ndjenja nga bashkëshorti i saj Nick Gordon brenda një vaske të mbushur me ujë në shtëpinë e saj në Atlanta.Të shtunën në mëngjes u raportua se 21-vjeçarja ishte stabilizuar e kishte nisur të merrte frymë lirisht.Megjithatë, natën e kaluar ajo kaloi një krizë dhe mjekët vepruan në kohë për t’i shpëtuar jetën. Burime të website-it amerikan TMZ thonë se Bobbi akoma nuk e ka marrë veten nga vdekja e nënës së saj 3 vjet më parë.

Katy Perry i “vë zjarrin” “Superbowl”-it 

02/02/2015 
Spektakli i pushimit të finales së futbollit amerikan mes New England Patriots dhe Seattle Seahawks ishte i paharrueshëm. 

Fishekzjarrë të shumtë dhe Katy Perry që shfaqet para publikut mbi një tigër të madh metalik. Këngëtarja amerikane u shfaq në pushim të ndeshjes së “Superbowl”-it me një fustan me dizajn flakërues për të nisur performancën e saj në skenën e montuar në mes të fushës së lojës.Këngëtares iu bashkua edhe Lenny Kravitz, i cili e shoqëroi në hitet e saj më të njohura.Më pas, në skenë u ngjit edhe reperja Missy Elliot, para se Katy Perry të largohej nga stadiumi duke “fluturuar” mbi një kometë.Ashton Kutcher do dëshmojë në gjyqin e vrasësit të së dashurës 

26/01/2015
Ashton Kutcher do të dëshmojë në procesin gjyqësor të ngritur kundër një burri që akuzohet për vrasjen e tri femrave, përfshirë këtu edhe të dashurën e aktorit në vitin 2001.

Kutcher do të dëshmojë në procesin gjyqësor kundër Michael Thomas Gargiulo, i dyshuar si autor i vrasjes së Ashley Ellerin, më 21 shkurt të 2001. Në atë kohë 22 vjeç, Ashley ishte e dashura e Ashton.Ajo u godit 47 herë me thikë teksa ishte duke bërë dush në banesën e saj në Los Anxheles. Për disa vjet nuk pati asnjë të arrestuar për rastin në fjalë, deri në 2005-ën, kur u regjistrua një tjetër vrasje e ngjashme e më vonë policia arrestoi Gargulio-n që po përgatitej për kryerjen e një tjetër krimi. Autoritetet amerikane thonë se ai është fajtor për të paktën 3 vrasje të tilla dhe për njërën të mbetur në tentativë. 

Jennifer Aniston tregon këmbët 

22/01/2015
Jennifer Aniston ka treguar këmbët e saj të tonifikuara në kopertinën e ‘The Hollywood Reporter’, duke pozuar e veshur me pantallona shumë të shkurtra dhe me një pulovër të madhe.

Intervista nuk është publikuar ende, por është zbuluar se aktorja 45-vjeçare ka folur gjerë e gjatë për problemet e saj me ankthin dhe ka treguar pse nuk u përfshi në nominimet për çmim Oscar, edhe pse kritikët e kanë vlerësuar shumë interpretimin e saj në filmin ‘Cake’.Pak ditë më parë, Aniston thonte për ‘E! News’ se më në fund i ka vërtetuar publikut se nuk është vetëm një aktore filmash komedi.“Ishte shumë e rëndësishme për mua të interpretoja një rol të tillë. Doja të testoja veten”, tha 45-vjeçarja.

Cila është e dashura e re e Ronaldos? 

21/01/2015
Që pas ndarjes me Irinën, mediat rozë janë vënë në kërkim të të dashurës së re të Cristiano Ronaldo-s dhe për momentin kandidatura numër një, të paktën sipas Bild dhe DailyMail, është një gazetare. 

Emri i saj është Lucia Villalon, gazetare në televizionin zyrtar të Realit të Madridit. Të gjitha këto zëra nisën pas publikimit në rrjetet sociale prej saj të një fotoje me asin portugez pas fitimit të Topit të Artë.Fotoja u shndërrua me shpejtësi në lajm dhe për shumë media është fakt, Ronaldo la pas më shumë se 4 vitesh Irinën për t’u lidhur me një gazetare, ashtu siç është edhe miku i tij i skuadrës, Iker Casillas.
Selena, një mike e mirë 

21/01/2015
Selena Gomez tregon se është një mike e mirë në momente të vështira, kur ‘shpëtoi’ mikeshën e saj, Cara Delevingne nga një keqfunksionim i fustanit. 

Këngëtarja 22-vjeçarje mbuloi me duar modelen, e cila në shfrenim e sipër gjatë festës së Golden Globes, javën e shkuar rrezikoi të tregonte më shumë se ç’duhej.Në foto modelja qendron e ulur në prehrin e këngëtares dhe ‘incidenti’ ka ndodhur më 11 janar, por vetëm tani Cara e postoi në profilin e saj në Instagram duke falenderuar mikeshën Selena për ndihmën e dhënë.“Showgirl”-i Hueyda El Saied bëhet nënë 

20/01/2015
Hueyda El Saied është bërë nënë. Më 11 janar ka ardhur në jetë Gabrieli, fëmija i saj i parë, i cili peshonte 3.340 kg, i gjatë 51 cm. 

Emri i djalit u zgjodh nga ajo, së bashku me bashkëshortin Michel, i cili padyshim që është më entuziasti.Nuk ka vonuar dhe një status në Facebook, po në datën 11, ku Hueyda shkruante në frëngjisht: “Je suis Gabriel”.Ky është fëmija i parë i shoëgirlit të mirënjohur në Shqipëri, e cila jeton prej disa vitesh midis Luksemburgut dhe Francës. Ajo është shkrimtare, prezantuese televizive, si dhe ish-balerinë e suksesshme.E kemi parë Hueydën në imazhin që ajo i ka ofruar publikut, si artiste e deri tek aktore në skena teatri apo kinematografi, si protagoniste nëpër spote publicitare, etj. Por, së fundmi, ajo i është përkushtuar një pasioni të ri...Bëhet fjalë për pikturën! Gjithnjë e më e pranishme te Hueyda, piktura është një mike me të cilën ajo shkëmben ndjesi e njëkohësisht të gjithë botën shpirtërore.Pas ekspozitës së parë, ajo pret të hapë së shpejti dhe të dytën, që padyshim do të jetë një sukses. Aq më tepër pas kësaj ngjarjeje frymëzuese, që ka ndodhur në jetën e saj dhe që mban emrin e një ëngjëlli, Gabriel.


Ndahet nga CR7, Irina gjen “ngushellim” te Marc Anthony 

20/01/2015
"Sherimi" i Irina Shayk, pas ndarjes me Cristiano Ronaldon, duket se nuk ka qene edhe shume i komplikuar.

Kjo pasi supermodelja ruse ka gjetur ngushellim te Marc Anthony, ish-i i Jennifer Lopezit, dhe te Romeo Santos... nepermjet nje videoklipi, i pari qe sheh si protagoniste rusen.Videoklipi do te publikohet me 23 janar, ndersa momentalisht ka dale vetem "trailer"-i i tij. Kenga titullohet "Yo Tambien" dhe do te kete disa kercime salsa teper te nxehta, e qe do te perfshihet ne albumin e ardhshem te Marc Anthony, te titulluar "Formula, Vol. 2"."Trailer"-i ne fakt premton nje "perendeshe" qe buron nga ujrat e nje pishine, e kush tjeter mund ta bente kete rol me mire se sa Irina Shayk?Ndarja e supermodeles ruse nga futbollisti i Realit te Madridit, Cristiano Ronaldo, duket tashme mese e vertetuar, pasi pervec mungeses se Irines ne ceremonine e dorezimit te "Topit te Arte" ne Zyrih, permendjes se emrit te saj ne falenderimet e bera prej CR7, tashme ka ardhur edhe fshirja e cdo momenti te magjishem ne cift ne llogarine personale te Irines ne Instagram.Arsyeja e kesaj ndarjeje, sipas mediave portugeze, eshte Maria Dolores dos Santos Aveiro, apo thjesht nena e Cristiano Ronaldos.


Leonardo DiCaprio dhe Rihana në një lidhje?

14/01/2015
Pasi janë parë së bashku dy herë duke festuar, kanë nisur thashethemet se mes aktorit Leonardo Di Caprio dhe këngëtares Rihanna ka një marrëdhënie më tepër se miqësore.

Spekullimet për një lidhje mes tyre kanë lindur pasi ata u panë teksa festonin  në një vilë të revistës Playboy, thanë burimet për  “TMZ”.Të njëjtat burime  raportuan se aktori 40-vjeçar dhe  këngëtarja 26-vjeçare ishin parë të qëndronin shumë pranë me njëri-tjetrin dhe madje edhe të putheshin në buzë.Festa e organizuar ishte e dizanjerit Nikki Erwin, i cili kishte ditëlindjen, ku Leo dhe Rihanna janë larguar së bashku pas festës pa rënë në sy të të ftuarve.


Candice Swanepoel ngre temperaturat në këtë dimër të ftohtë 

14/01/2015
Ja një ditë e zakonshme pune për modelen e famshme afrikano-jugore, ku zhvishet edhe “topless” Periudha festive e fundvitit ka marrë fund thuajse për të gjithë, përfshi këtu edhe modelen e magjishme të “Victoria’s Secret”, Candice Swanepoel, e cila është drejtuar menjëherë për në Hauai për fotot e radhës të fushatës “Swim 2015”.

Swanepoel, si gjithmonë në formë dhe e gatshme për çdo lloj seance fotografimi, ka ndërruar po kaq shpejt edhe mjediset, nga Hauai drejt plazheve të Puerto Ricos.Modelja 26-vjeçare, një nga “ëngjëjt” më premtues të “Victoria’s Secret” shfaq linjat e saj të përkryera edhe e veshur, por edhe e zhveshur. Në një fundjavë të zakonshme pune, e veshur me një bikini të ndarë, të poshtme të zeza e të sipërme të bardha, e me një top futbolli amerikan në duar, nuk lë pa treguar as aftësitë e saj për ushtrime gjimnastikore.Një “look” tepër sportiv për bjonden rrëzëllitëse dhe me një pamje tepër tërheqëse, Candice shoqërohej nga një ndihmëse në plazh, kur ndërronte kostumet e plazhit, por edhe nga një sërë fotografësh. Golden Globes bën bashkë Rita Ora dhe Cara Delevingne 

13/01/2015
Ceremonia e Golden Globes mblodhi në të njëjtën sallë dhjetra yje të botës së kinemasë, muzikës dhe fushave të tjera, e ndër ta ishte edhe Rita Ora. 

Këngëtarja me origjinë shqiptare iu bashkua festës së organizuar pas ndarjes së çmimeve, një rast i mirë për t’u takuar edhe me ‘gruan’ e saj, Cara Delevingne. Mes modeles dhe Ritës dihet miqësia e veçantë që kanë, por daljet në publik së bashku mungonin prej kohësh prej angazhimeve krejt të ndryshme profesionale të secilës prej tyre. E për të rekuperuar këtë kohë, dy bukuroshet shfaqen, ndoshta një afrimitet disi të tepruar.
Beyonce pret fëmijën e dytë?

12/01/2015
Beyonce ka postuar një fotografi në Instagram duke i bërë të gjithë të mendojnë se është mesazhi që po provon të dërgojë – se ajo është shtatzënë me fëmijën e dytë. 

Këngëtarja shihet në plazh e mbuluar e tëra me rërë derisa i janë theksuar pjesët e trupit të femrës, e sidomos barku, që i është bërë i fryrë, duke lënë të dyshohet se është shtatzënë përsëri. Shtatzëninë e parë, diva e muzikës pop e bëri publike pas performancës fantastike në skenën e VMA.

Kritikohet Madonna, “shfrytëzoi ngjarjet në Francë për albumin e saj” 

12/01/2015
Sloganit “Je Suis Charlie” (Unë jam Charlie), në rrjetet sociale online iu bashkuan shumë emra të njohur të artit, politikës e fushave të tjera. 

Ndër to ishte edhe Madonna. Këngëtarja postoi disa herë imazhe dhe mesazhe me hashtagun “Je Suis Charlie”, por shpejt u vendos në qendër të kritikave sepse po shfrytëzonte masakrën e ndodhur në zyrat e revistës satirike franceze ditën e mërkurë për të promovuar albumin e saj të ri “Rebel Heart”.Kritikat shpërthyen nga disa prej ndjekësve të këngëtares në Instagram, pasi vetë diva e popit, disa postime për solidarizimin me masakrën në Francë i shoqëroi me hashtagë promovues për albumin e ri të saj.Sa për albumin, ai nuk ka dalë ende në treg, por një kopje e tij, jo e përpunuar qarkullon në internet dhe këtë fenomen, Madonna e cilësoi “një përdhunim artistik”.“Ky është një përdhunim artistik! Në internet po qarkullojnë këngë demo, gjysma e të cilave nuk do të jetë pjesë e albumit tim dhe gjysma tjetër ka ndryshuar. Kjo është një formë terrorizmi! Përse njerëzit duan të shkatërrojnë një proces artistik? Pse vjedhin? Përse s’më jepni mundësinë ta përfundoj dhe t’u ofroj më të mirën time?”, shkruan këngëtarja në Instagram.I ftohti polar vesh Rihanna-n

10/01/2015
I ftohti polar që ka mbërthyer Shtetet e Bashkuara dhe Nju Jorkun detyroi edhe Rihanna-n që të vishej më shumë se herët e tjera në publik.

 26-vjeçarja shtoi peshën e rrobave mbi supet e saj, por pa i hequr asnjë grimcë sharmit të me një pallto të gjatë të Cristian Dior në Ishullin Trattoria. E vetmja pikë e dobët, ndoshta ishin sandalet, që kishin zëvendësuar një palë çizme apo këpucë me qafë për të përballuar temperaturat e ulta. 

Hilary Duff ‘kapet mat’ 

10/01/2015

Është përpjekur t’u shmanget vëmendjes së fotografëve, por nuk ja ka dalë mbanë.

 Hilary Duff 'u zu mat' prej fotografëve teksa përpiqej të hynte ‘fshehurazi’ nga dera e pasme e një dyqani kozmetike.Zgjedhja e saj për të ruajtur një profil të ulët, larg vëmendjes së tepruar është e zakonshme, por këtë herë për 27-vjeçaren nuk funksionoi dhe e zënë në befasi prej paparacëve, e vetmja gjë që mund të bënte ishte të dhuronte një buzëqeshje.

Rihanna dhe beteja e saj për të atin 


Babai i alkoolizuar i Rihanas është shoqëruar jashtë festës vezulluese të saj gjatë promovimit të “Diamond Ball”, për shkak se ishte tejet i dehur, edhe pse i kishte premtuar së bijës se kishte hequr dorë nga vesi i tij shkatërrues. 

“Daily Mail” zbulon se ylli i muzikës ishte përfshirë në një përpjekje të fuqishme e me zemër për ta shpëtuar Ronald Fentyn nga pirja e alkoolit përgjatë viteve të kaluara, madje duke e futur atë edhe në një program rehabilitimi tepër të shtrenjtë në Malibu.Por, e gjithë puna e saj ka shkuar dëm gjatë së enjtes, kur festa për bamirësi e këngëtares u kthye në një farsë ende pa mbërritur ajo.Në një bisedë me Ronaldin, në hotelin e tij në Beverly Hills, përpara se të largohej nga Los Angelesi, 61-vjeçari foli me sinqeritet për grindjet spektakolare mes tyre, duke zbuluar edhe se Rihanna e kishte futur në një program rehabilitimi prej 58 mijë dollarësh vitin e kaluar, për të shpëtuar nga futja në burg pasi u arrestua gjatë një vizite në Kaliforni; ajo e viziton atë në Los Angeles çdo tre muaj për t’i bërë analizat e urinës dhe se boshatiste minibarin përpara se ai të hynte në shtëpi; ajo është shfaqur tepër e ftohtë dhe e ka injoruar Chris Broënin gjatë takimit të fundit mes tyre; ai nuk e pëlqen shoqen më të ngushtë të Rihannas, Melissa Forde; ajo është ende beqare dhe nuk po mundet të gjejë një partner; dhe se ajo nuk është shtatzënë, pavarësisht pretendimeve të përhapura nga revista dhe faqe të ndryshme interneti. Emma Watson, personaliteti “feminist” i 2014 

20/12/2014
Pasi ka fituar emër në aktrim dhe në botën e modës, Emma Watson, ka shtuar edhe një tjetër arritje të suksesshme në karrierën e saj, duke u regjistruar si Ambasadore e Dëshirës së Mirë të Kombeve të Bashkuara. 

Ndërkohë Fondacioni për Gratë ka shpallur 24-vjeçaren e famshme të botës së kinematografisë si “Feminist Celebrity”, apo personin e famshëm përkrahës të lëvizjeve feministe të vitit 2014, pas një sondazhi online të zhvilluar së bashku me Cosmopolitan.com. Presidentja dhe shefja ekzekutive e Fondacionit, Teresa Younger, tha në deklaratën e saj se “ne lartësojmë të gjitha femrat çdo ditë, por sot jemi duke dhënë një kapele me majë ndaj figurave të njohura që ndihmojnë vazhdimisht për të promovuar barazinë gjinore. Çdo personalitet në këtë listë ose është përqafuar me termin “feministe”, duke folur haptazi për të drejta të barabarta për gratë, ose kanë luftuar kundër shtypjeve gjinore”.Në shtator, aktorja mori pjesë në lançimin e fushatës “HeForShe” në Nju Jork, ku ajo dha një fjalim duke bërë thirrje ndaj burrave të luajnë një rol edhe më të madh në dhënien fund të pabarazisë gjinore.Në selinë e Kombeve të Bashkuara, ajo zbuloi se seksizmin e kishte përjetuar përgjatë jetës së saj, duke nisur që prej moshës 8-vjeçare, kur u cilësua si “bosja” që do të drejtonte lojërat e shkollës.


“Shikoja vetëm makthe” 

18/12/2014
Peter Jackson është regjisori i ndoshta dy trilogjive më të mëdha në historinë e kinematografisë, por 53-vjeçari ka deklaruar se realizimi i filmave ‘The Lord Of The Rings’ dhe ‘The Hobbit’ e ka bërë që të shohë vetëm makthe. 

“Që në ditën e parë të xhirimeve kam parë këtë makth: sa herë bëhesha gati për gjumë vinin pjesëtarë të stafit te shtrati im dhe më pyesnin se çfarë duhet të bënin, ndërkohë që unë nuk dija se kë film po bëja”, tha Jackson për news.com.au.Ai theksoi se makthe nuk shihte vetëm pas ditës së fundit të xhirimeve të njërit prej gjashtë filmave.“Ishte e vështirë pasi gjithë dita më kalonte në sheshxhirim dhe pastaj më dukej sikur edhe nata më kalonte aty”, shtoi Peter Jackson.

Prapaskena e një koncerti të Rihanna-s 

18/12/2014
Para nisjes së çdo koncerti përgatitjet janë të mëdha dhe organizimi shkon deri tek detajet më të vogla, sidomos kur bëhet fjalë për një këngëtare me famë botërore. 

Por për Rihanna-n edhe prapaskena është një ambient pune. Këngëtarja nga Barbadosi realizoi një album voluminoz nga prapaskenat e koncerit të saj të radhës “Diamond Ball”.26-vjeçarja në një foto shfaqet e zhveshur, ndërsa tek të tjerat provokon me një cigare ndezur dhe me shoqërinë e stafit dhe mikeshave të saj. 


Princesha Charlene lind një djalë dhe një vajzë 

11/12/2014
Charlene, Princesha e Monakos, ka lindur një djalë dhe një vajzë mëngjesin e së mërkurës në spitalin Princesha Grace. 

Binjakët janë fëmijët e parë së bashku të 36-vjeçares afrikano-jugore dhe Princit Albert II, edhe pse 56-vjeçari ka dy fëmijë të tjerë nga marrëdhëniet e mëparshme. Lajmi i lindjes së binjakëve u publikua fillimisht nga ‘Monaco Matin’, ndërsa më pas në artikujt e ‘De Telegraaf’. Vogëlushët janë binjakët e parë në oborrin mbretëror që kur është vendosur monarkia në shekullin e 13 dhe fronin do e trashëgojë djali. Nëse do të ishin të të njëjtit seks, fronin do e trashëgonte fëmija që do të lindte i pari.

Rita dhe Iggy shkëlqejnë në Minnesota 

11/12/2014
Rita Ora dhe Iggy Azalea dhanë një nga performancat më të bukura në skenën e Minnesota-s, duke reflektuar edhe marrëdhënien shoqërore të ngushtë që kanë me njëra tjetrën. 

Ndonëse gazeta “Daily Mail” e cilëson si britanike Rita Orën, ajo është një artiste me origjinë shqiptare që deri më tani duket se nuk i ka zhgënjyer fansat e saj.Në performancën e fundit, kritikët e cilësuan atë dhe Iggy-n si ‘princesha’ të muzikës pop që mbajtën mbërthyer publikun për orë të tëra. Koncerti i mbajtur për periudhën e festave, kishte pjesë të tij edhe Ariana Grande-n, Demi Lovato-n, grupin ‘One Republic’ dhe Jessie J. por duket se dy biondet simpatike, Rita dhe Iggy, morën gjithë vëmendjen me këngën e tyre “Black Widow”.Për momentin Rita ka në dorë disa projekte të reja, si imazh i një firme rrobash si edhe aktore në filmin e shumëpritur “Fifty Shades of Grey”. 

Spiunia që tentoi të joshte Edward Snowden 

10/12/2014
“Anna flokëkuqja”, ish-spiunia ruse e arrestuar në Shtetet e Bashkuara në vitin 2010, është përpjekur të joshë Edward Snowden. 

Bukuroshja ruse kishte marrë një urdhër direkt nga Kremlini, që synonte të mbante në Rusi sa më gjatë të ishte e mundur djaloshin që zbuloi skandalin amerikan të përgjimeve. Lajmin për këtë plan e ka bërë të ditur një ish-agjent i KGB-së, Boris Karpichkov, sipas të cilit pjesë e planit për të futur në grackë Snowden ishte edhe një mesazh në Twitter në vitin 2013, në të cilin Anna Chapman i kërkonte ish-informaticienit të NSA-së që të martohej me të. Sipas Karpichkov, informaticieni u tundua nga propozimi i bukuroshes me flokë të kuqe, por mendoi për pasojat e një marrëdhënieje të tillë. “Nëse lidhja do të ishte bërë serioze, atëherë spiuni amerikan do të kishte pasur të drejtë për të marrë nënshtetësinë ruse, me pasojën që në rast të largimit nga vendi do t’i duhej një autorizim nga autoritetet”, ka sqaruar ish-agjenti i KGB-së. Dhe një gjë e tillë sipas tij do të kishte qenë shumë e vështirë dhe për më tepër rusët do ta kishin “shtrydhur” për t’i nxjerrë atij të gjitha informacionet mbi përgjimet e shërbimeve sekrete amerikane. Propozimi i spiunes ruse në rrjetin social bëri xhiron e mediave ndërkombëtare, por ajo vetë nuk ka dashur kurrë të flasë për të.
Edhe Snowden nuk e ka komentuar dhe ndërkohë, së fundmi, është fotografuar në Moskë në shoqërinë e të fejuarës së tij Lindsay Mills, nga e cila ishte ndarë në Hauai në verën e vitit 2013, kur ishte arratisur nga SHBA dhe kishte mbërritur në Rusi. 

Jolie: Do të mësoj të gatuaj 

10/12/2014
U martua me Brad Pitt në muajin gusht dhe tani që Angelina Jolie është bërë nuse ka premtuar se do të mësojë të gatuajë. 

“Tani që jam zyrtarisht nuse, i thashë Bradit që do mësoj të gatuaj si duhet. Më tha që mos të lodhem pasi i ka provuar gatimet e mia”, tha duke qeshur aktorja e famshme.Angelina Jolie po promovon aktualisht filmin e saj të dytë si regjisore, ‘Unbroken’. Filmi tregon historinë e vërtetë të Louis Zamperini, një atlet olimpik i cili mbijetoi 7 javë i humbur në det pasi avioni ku udhëtonte u përplas.

Eva Longoria tregon fizikun 

08/12/2014
Eva Longoria di si të ngrejë temperaturat duke u freskuar. 

Aktorja 39-vjeçare është fotografuar me bikini duke shijuar motin e ngrohtë të dhjetorit në Miami dhe duke treguar formën e shkëlqyer fizike. Ish-ylli i serialit “Shtëpiake të Dëshpëruara” kaloi disa momente relaksi së bashku me të dashurin e saj Jose Antonio Baston në pishinë.Eva tregoi fizikun e saj të tonifikuar me një palë bikini gri që i linin shumë pak imagjinatës.


Ndërron jetë këngëtari Mango 

08/12/2014
Këngëtari i famshëm italian Mango ka ndërruar jetë ditën e dielë pas një infarkti në zemër në moshën 60-vjeçare. 

Mango ishte në fund të një koncerti në Matera kur pësoi infarktin dhe vdiq gjatë rrugës për në spital.Këngëtari u godit nga infarkti gjatë kohës që po këndonte këngën “Oro”, një nga hitet e tij më të famshme.Mes shumë sukseseve të Mangos është edhe çmimi i kritikës i marrë në Festivalin e Sanremos të vitit 1985.

“Spectre”, 50-vjeçarja Bellucci, vajza më e vjetër Bond 

05/12/2014
“Bond mania” është rikthyer sërish, teksa këtë të enjte është njoftuar edhe aventura e re e spiunit mahnitës. 

E teksa fansat e serialit ikonik janë pushtuar nga gëzimi për të riparë agjentin 007, Daniel Craig, shumë syre përfunduan edhe te vajza e fundit, e cila pritet të lërë agjentin sekret të tronditur dhe të trazuar.Në setin fotografik zyrtar të “Spectre”, të mbajtur në studiot “Pinewood” në Buckinghamshire, ishte një person në veçanti që rrëmbeu fokusin e të gjithëve: vajza “e re” Bond, Monica Bellucci.“Sirena” italiane la një impresion të jashtëzakonshëm me një fustan kuqezi deri te gjunjtë, por hyri gjithashtu në histori edhe për një rekord: 50-vjeçarja është bërë zyrtarisht vajza më “e vjetër” Bond, që shfaq hiret e saj në ekranin e serive kinematografike.Ajo mori këtë post nga Honor Blackman, e cila ishte 39 vjeçe kur luajti rolin ikonik të Pussy Galore, në filmin “Goldfinger” të 1964-s.Roli i ri është veçanërisht prekës për aktoren. Brunja me flokë të derdhur - e cila do të luajë rolin e Lucia Sciarra, tha: James Bond është njeriu ideal i fantazive tona. Ai është mbrojtës, i rrezikshëm, misterioz dhe tepër seksi, madje edhe një aristokrat anglez. 


Gangnam Style thyen kufijtë e Youtube 

05/12/2014
Video muzikore Gangnam Style e këngëtarit koreano-jugor, Psy, jo vetëm që është më e klikuara në Youtube, por theu të gjitha kufijtë e rrjetit social të Google. 

Videoklipi është parë më shumë se 2 miliard e 147 milion e 483 mijë e 647 herë, që ishtë limiti i sistemit integral të numërimit prej 32 bit të Youtube.Në 1 dhjetor, Google doli me një njoftim ku thuhej se nuk e kishin menduar ndonjëherë se një video do të klikohej më shumë nga sa numëronte sistemi i tyre i mëparshëm…por kjo ishte para se të mbërrite Psy.Megjithatë, inxhinierët e gjigantit amerikan të teknologjisë i paraprinë problemit dhe kur videoklipi i këngëtarit korano-jugor ndodhej disa miliona larg kufirit maksimal, ndërhynë duke vendosur një sistem numërimi 64 bit, që do të thotë se tani kufiri i ri i numërimit është 9,223,372,036,854,775,808. 

Filmi që shkatërroi lidhjen e Jake Gyllenhaal 

04/12/2014
Përkushtimi ndaj rolit të boksierit në filmin e tij të fundit i ka kushtuar aktorit Jake Gyllenhaal lidhjen me Alyssa Miller. 

Sipas regjisorit Antoine Fuqua, 33-vjeçari u stërvit dhe jetoi si një boksier i vërtetë për të qenë gati për xhirimet e ‘Southpaw’, por ky përkushtim bëri që të linte pas dore partneren e tij. Fuqua deklaroi për ‘Deadline’: “Mendoj se u nda nga e dashura sepse rrinte gjithë ditën në palestër. Stërvitej si një boksier dhe ka bërë një sakrificë të madhe për këtë rol. Vetëm boksierët profesionistë e kuptojnë atë sakrificë.”Ndërsa Gyllenhall tha për ‘Extra’: “U përkushtova 100% te ky film. Stërvitesha si një boksier i vërtetë, mësova lëvizjet dhe gjithçka që ka lidhje me një ndeshje boksi. U stërvita 5 muaj për 2 javë xhirimesh.”

Bluza qesharake e Miley Cyrus 

04/12/2014
Gustoja e Miley Cyrus për veshje ka humbur përfundimisht. 

Pasi u duk se lidhja me djalin e Arnold Schwarzenegger e kishte mbledhur dhe e kishte bërë të hiqte dorë nga bluzat me gjethe marijuane e gjëra të tilla, këngëtarja e re ka dalë në publik me një bluzë që kishte të vizatuar një gjoks në pjesën e përparme.Bjondja është fotografuar në Miami ditën e mërkurë.

Xzibit, në pranga një ditë pas martesës 

03/12/2014
Reperi i famshëm Xzibit është arrestuar nga policia një ditë pas dasmës së tij. 

Sipas ‘TMZ’, këngëtari amerikan u ndalua nga policia e Kalifornisë ditën e dielë, një ditë pasi kishte shkëmbyer unazat me partneren e tij prej 5 vitesh, Krista. 40-vjeçari u arrestua pasi po i jepte makinës me shpejtësi dhe në gjendje të dehur.Kjo nuk është hera e parë që Xzibit është arrestuar nga policia për shkak të shpejtësisë. Në vitin 2007 është ndaluar në Holandë pasi po ecte me 160 km/h në një zonë ku lejohej deri në 100 km/h.

Fotot e aksidentit rrugor të David Beckham 

02/12/2014
David Beckham u përfshi në një aksident të frikshëm rrugor në fundjavë teksa po kthehej për në shtëpi së bashku me djalin e tij, Brooklyn. 

Ish-kapiteni i Anglisë u përplas me automjetin e tij tip Audi RS6 me një tjetër makinë kur po kthehej për në banesë nga kampi stërvitor i të rinjëve të Arsenalit, ku stërvitet djali i tij i madh, Brooklyn.Fillimisht besohej se bëhej fjalë për një aksident të lehtë, por pamjet e publikuara së fundmi tregojnë krejt të kundërtën. Në to automjeti i Beckham duket i dëmtuar fort në krahun e shoferit, ndërsa makina tjetër është shkatërruar thuajse plotësisht.Fatmirësisht nga përplasja ish-futbollisti ka pësuar vetëm plagë të lehta, ndërsa Brooklyn ka shpëtuan paq, vetëm me tronditje të lehtë mendore.
Kim Kardashian me ushtarët amerikanë në Abu Dhabi 

02/12/2014
Kim Kardashian ka vizituar trupat ushtarake amerikane në aeroplanmbajtësen “San Diego USS” të vendosur në Abu Dhabi. 

34 vjeçarja ka surprizuar bashkatdhetarët e saj në bordin e aeroplanmbajtëses, të cilët nxituan për të shkrepur selfie me yllin amerikan.“Mirënjohje për të gjithë atë që këta heronj bëjnë për kombin tonë”, shkroi në “Twitter” pas vizitës Kardashian, të cilën ajo e cilësoi se të jashtëzakonshme dhe mahnitëse.Në Emiratet e Bashkuara Arabe, Kim, nënë e një fëmije nga lidhja me Kanye West ndodhet për të promovuar parfumin e saj të ri, “Fleur Fatale”. 


Busta Rhymes bie nga skena, dëmtohet keq 

01/12/2014
Incidentet në skenë janë të shpeshta dhe nga më të ndryshmet, por ai i pësuar nga Busta Rhymes gjatë një koncerti në Nju Jork ishte me të vërtetë i frikshëm. 

Këngëtari në një moment humbi vetëkontrollin dhe ra nga skena me një lartësi 2 metra. Megjithë ndërhyrjen e truprojave dhe të të pranishmëve në koncert nuk u parandalua dëmtimi i rreperit në kokë.Ai u gjakos në pjesën e sipërme me të kokës, por pak orë më vonë qetësoi të gjithë fansat duke deklaruar se nuk bëhet fjalë për asgjë serioze.
Zëri magjik i Jennifer Lawrence 

28/11/2014
Në filmin e radhës të “Hunger Games”, Jennifer Lawrence, përveç aktrimit i është dashur edhe të këndojë si pjesë e skenarit. 

Personazhi i saj në film, Katnis këndon “The hanging tree”,  njërën prej kolonave zanore të “The Hunger Games: Mockingjay – Part 1”.Teksti është i “The Lumineers” dhe kompozuar nga James Newton Howard.Ideja fillestare ishte të jepte efektin e dëshiruar në film, por zëri i Jennifer Lawrence ka shkuar përtej. Aktualisht kënga ndodhet në vendin e 29 në rënditjen britanike dhe kjo ishte e paparashikuar edhe për vetë autorët e filmit.Talenti dhe zëri më siguri do t’i ofronin një të ardhme të suksesshme në botën e muzikës, por për vetë J-Law kjo as që bëhet fjalë dhe këtë e rrëfen vetë regjisori i filmit, Francis Lawrence.“Me siguri tani thotë që ishte dita më e keqe e jetës së saj dita kur e detyrova të këndojë. Ishte e tmerruar nga fakti që do këndonte, madje qau pak në mëngjes, megjithatë këndoi dhe këndoi gjithë ditën, këndoi bukur. Ishte fantastike!”, thotë ai.

Irina tregon linjat ‘vrasëse’ 

28/11/2014
Nuk ka asnjë dyshim që është njëra prej modeleve me fizikun më perfekt në industrinë e modës, megjithatë Irina kujdeset gjithmonë që ta dëshmojë këtë. 

Modelja ruse u përzgjodh nga kompania kolumbiane “Agua Bendita” për fushatën e re të veshjeve të plazhit.Bikinit tregojnë thuajse gjithçka, përveç një tatuazhi në kujtim të gjyshes së saj, të cilin modelja e ndau me fansat në Instagram.“Brangeline” drejt ndarjes? 

26/11/2014
Janë çifti më i përfolur hollivudian dhe romancën e nisur që në 2005-ën kur u njohën në sheshin e xhirimeve të “Mr & Mrs Smith” e kurorëzuan gushtin e këtij viti në një ceremoni tejet private. 

Por së fundmi duken telashe në sfond në marrëdhënien mes Angeline Jolie dhe Brad Pitt, të paktën sipas mediave australiane. Dy aktorët janë fotografuar në kulmin e një debati mes tyre, ku në fund të tij, Angeline, që muaj më parë iu nënshtrua një mastektomie të dyfishtë (hoqi gjinjtë) për të parandaluar kancerin e gjirit, ndez një cigare.Sipas tabloidit australian “In Touch” bëhet fjalë për një zënkë dhe përplasje serioze mes çiftit, përderisa Angeline në fund të debatit është parë me një cigare në dorë. Ajo që mbetet për t’u parë është se çfarë ka hyrë mes çiftit, të parë deri më sot si ideal?  


Beyonce tërbohet në hotel

25/11/2014
Ndërsa sot në tregë do të dalë albumi i saj special i përbërë nga 2 CD dhe 2 DVD Beyonce po çmend fansat me një video që është publikuar në youtube ku tregohen momentet kur argëtohet në hotel.

Në pritje të albumit Beyonce nxorri në youtube videoklipin 7/11 të realizuar nga Bobby Johnson. Në video shfaqet Beyonce duke improvizuar koreografi në dhomë, në korridor dhe në ballkonin e hotelit.


Vdes regjisori Mike Nichols 

21/11/2014
Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare regjisori Mike Nichols, i bërë i famshëm me filmin e 1967 “The Graduate” me të cilin fitoi edhe çmimin Oscar. 

Një zëdhënës i familjarëve të tij tha se Nichols ndërroi jetë të mërkurën pas një sulmi në zemër.I lindur në Gjermani, regjisori amerikan është njëri mes 12 emrave të kinemasë që kanë fituar të katër çmimet më prestigjoze amerikane në kategorinë e filmave, Oscar, Emmy, Grammy dhe Tony.Vepra e tij e fundit ishte në 2007 me titull “Charlie Wilson’s War ku luan Tom Hanks dhe Julia Roberts, ndërsa filma të nominuar për Oscar, vepra të tij janë edhe “Working Girl”, “The Remains if the Day”, “Silkwood” dhe “Who’s Afraid of Virginia Woolf?” 

“Të jetoj me Kim Kardashian? Jo! Më mirë e varfër në Tajlandë” 

20/11/2014
Gjatë një vizitë në një jetimore në Tajlandë, një vajzë 13-vjeçare tërhoqi jashtëzakonisht vëmendjen e Kim Kardashian. 

34-vjeçarja u magjeps prej vogëlushes me emrin Pink dhe menjëherë shprehu dëshirën për ta adoptuar atë. Ndoshta numri i 13-vjeçarëve që do të tundoheshin nga jeta mes luksit në Shtetet e Bashkuara do të ishte i madh, por Pink nuk bën pjesë në këtë listë. Vogëlushja habiti të gjithë kur refuzoi që të adoptohej prej Kim. “Çdokush dëshiron të ketë një jetë më të mirë, mendoj. Por kur e mendova mirë kuptova që nuk do të ishte lëvizja e duhur për mua sepse do të flakja gjithcka kam dhe nuk isha gati për një gjë të tillë”, deklaroi ajo për mediat tajlandeze. Pink është dorëzuar në jetimore nga e ëma e saj pak pasi lindi për shkak të varfërisë ekstreme, ku nuk mund t’i siguronte ushqim, veshje apo shkollim. 

“Nuk ngjaj aspak me personazhin që interpretoj” 

20/11/2014
Në filmin ‘Horrible Bosses 2’ interpreton rolin e një femre të varur nga seksi, por Jennifer Aniston ka deklaruar se personazhi i saj është komplet ndryshe nga vetë ajo. 

“Unë jam e kundërta e personazhit, por ishte bukur të luaje një rol të tillë. Mendoj se është ëndrra e çdo aktoreje të interpretojë një monstër të tillë”, deklaroi 45-vjeçarja.Filmi i dytë që i kushtohet shefave të këqinj sheh tre personazhet kryesorë: Nick, Kurt dhe Dale (të interpretuar nga Jason Bateman, Jason Sudeikis dhe Charlie Day) që mundohen të hapin një biznes të tyrin për të shpëtuar nga sjellja e shefave.


Kim mahnit edhe e veshur

19/11/2014
Prej disa ditësh ndodhet në qendër të mediave rozë për ato shkrepje lakuriq për revistën “Paper”, por Kim Kardashian di të çudisë edhe e veshur. 

34-vjeçarja tërhoqi vëmendjen në një event në Melburne të Australisë ku u shfaq e tëra me një fustan të ngushtë ngjyrë rozë të çelët të ngjitur pas trupit, që i tregonte format për të cilat është bërë e famshme.Në Australi Kim, nënë e një fëmije nga lidhja me Kanye West ndodhet për të promovuar parfumin e saj të ri, “Fleur Fatale”. 


Matthew McConaughey nderohet me yll në Bulevardin e Famës 

19/11/2014
Matthew McConaughey është nderuar me një yll me emrin e tij në Bulevardin e Famës në Hollivud. 

Në ceremoni, aktori i famshëm u shoqërua nga bashkëshortja dhe 3 fëmijët. Gjithashtu, të pranishme ishin edhe aktoret Anne Hathaway dhe Jessica Chastain, protagoniste të filmit ‘Interstellar’, film ku interpreton edhe McConaughey.“Është një ditë e veçantë për mua. Ky është një moment i rëndësishëm në karrierën dhe jetën time. Kam një punë të shkëlqyer dhe jam nga të paktët që mund të them se mezi e pres mëngjesin e së hënës për të nisur javën”, tha aktori amerikan 45-vjeçar.
Ale e Adriana, dy ëngjëj të “Një mijë e një net”

18/11/2014
Koleksioni i ri i “Victoria’s Secret”, “Dream Angels Fantasy Bras 2014″, edhe këtë herë ka lënë pa frymë të gjithë.

Kompania amerikane e lingerisë madje vuri në siklet edhe “Mouaëad” argjendarinë me famë në botë e cila kishte realizuar dy komplete vërtet përrallore si ato në “Një mijë e një netë”.16 mijë gurë të çmuar mes tyre rubinë, diamantë, zafirë dhe 1380 orë punë. Dy modelet që i veshën ishin të mrekullueshmet Adriana Lima eAlessandra Ambrosio.Jamie King si Kim Kardashian 

18/11/2014
Jamie King imitoi Kim Kardashianin ditën e shtunë duke postuar në Instagram një foto me të brendshme jashtë një studioje në Los Angeles. 

Ajo shihet me taka të larta duke ecur në një rrugë të vetmuar.Aktorja e ‘Sin City’ dhe personazhe të tjerë të botës së spektaklit janë tallur me foton e kopertinës së revistës ‘Paper’ në të cilën 33-vjeçarja ka pozuar nudo duke treguar të pasmet.Edhe Chelsea Handler postoi një foto të vitheve të saj në Instagram duke shkruar: “Këto këtu janë të vërteta.”

Bukuria natyrale e Jennifer Lawrence 

17/11/2014

Nëse dukesh si Jennifer Lawrence, nuk ke nevojë të përdorësh fare makijazh. 

Në fotot e mëposhtme aktorja e famshme ka pozuar me shumë pak tualet për fushatën publicitare vjeshtë/dimër 2014-2015 të markës Dior. Duke pozuar me disa veshje që tregojnë shumë, protagonistja e sagës ‘The Hunger Games’ tregon bukurinë e saj natyrale.Jo vetëm e bukur, por duket se Jennifer Aniston ka edhe një sens të spikatur humori. Aktori Liam Hemsworth, i cili në filmin e fundit puthet me fituesen e çmimit Oscar, tregon arsyen pse puthjet mes tyre nuk ishin aspak të pëlqyeshme.“Skenat ku duhet të putheshim ishin shumë të sikletshme. Nga jashtë duken të mrekullueshme, por për mua nuk ishte kështu. Kur kishim skena puthjeje, ajo hante hudhra ose peshk dhe mundohej të ma shpifte sa më shumë”, tregon Hemsworth.
“Martesa na bën të lumtur” 

17/11/2014
Pas më shumë se 10 vitesh së bashku, Angelina Jolie dhe Brad Pitt u martuan në gushtin e këtij viti dhe aktorja e famshme thotë se marrëdhënia e tyre tashmë është ndryshe.

 “Ndihemi edhe më të afërt me njëri-tjetrin sipas mendimit tim”, tha Jolie për ‘Daily Mail Australia’ në premierën në Sidnej të filmit të saj të fundit si regjisore me titull ‘Unbroken’.39-vjeçarja shpjegoi se martesa nuk ishte domosdoshmëri, por ajo dhe partneri i saj donin ta bënin gjithsesi.“Fakti që jemi të martuar na bën të lumtur. Nuk e kishim të nevojshme, por ndihesh ndryshe... është bashkëshorti im tashmë”, tha Jolie.


Filmi i ardhshëm i Johnny Depp 

15/11/2014
Duket se Jonny Depp i adhuron rolet komediane. Së shpejti aktorin do ta shohim në rolin e trafikantit anglez të veprave të artit, Charlie Mortdecai, në filmin me të njëjtin titull. 

Filmi, i zhanrit aksion-komedi, bazohet në një seri novelash të viteve ’70, por është ambjentuar në Los Anxhelesin dhe Londrën e ditëve të sotme. Trafikanti aristokrat shoqërohet në aventurat e tij nga shërbyesi Jock, i interpretuar nga Paul Bettany. Bashkë me ta interpretojnë edhe Gwineth Paltrow e Iwan McGregor, që do të pasurojnë akoma më shumë filmin me theksin anglez. Por fansave të Depp, të cilët e adhurojnë për rolin e piratit Jack Sparrow të sagës “Piratët e Karaibeve”, do t’u duhet të presin deri janarin e vitit të ardhshëm për ta parë në këtë film të ri. 


“Hollywood Film Awards”, çfarë sikleti për Kristen Stewart 

15/11/2014
Nuk kanë prestigjin e çmimeve “Oscar”, megjithatë “Hollywood Film Awards” ishte një mundësi e mirë për të mbledhur në të njëjtën sallë dhjetra yje të kinematografisë botërore. 
Mes tyre ishin edhe dy “ish”. Kristen Stewart dhe Robert Pattinson. Ky i fundit bëri çmos për të shmangur ish të dashurën e tij në tapetin e kuq, por nuk ia doli të bënte të njëjtën gjë kur 24-vjeçarja u ngjit në skenë për të dorëzuar njërin prej çmimeve të ceremonisë.Këtu Kristen ishte viktimë edhe e keqfunksionimit të veshjes së saj.

Jennifer Lawrence sulmohet nga një fans

14/11/2014
Jennifer Lawrence ishte në qendër të sulmeve nga një fans i saj në Nju Jork, por fatmirësisht për aktoren e famshme, i gjithë incidenti është mbyllur pa pasoja të mëdha. 

Gjithçka ka ndodhur kur Lawrence ka dalë nga “Late Show” e David Letterman ku ishte e ftuar për një intervistë në lidhje me karrierën, planet për të ardhmen, por sidomos për skandalin e publikimit të fotove nudo.Aktorja është në listën e dhjetra yjeve që kanë rënë pre e hakerave që u kanë përvetësuar fotot personale. Një pjesë e këtyre fotove është publikuar. 


Djali i Arnold Schwarzenegger dhe Miley Cyrus 

14/11/2014
Disa javë pas përhapjes së lajmit se ata po shoqëroheshin sërish së bashku, Miley Cyrus dhe Patrick Schwarzenegger ‘i hedhin benzinë’. 

Këngëtarja dhe djali i aktorit Arnold Schwarzenegger u fotografuan në një kinema në Hollyëood duke biseduar së bashku.Shkas për daljen e tyre në publik u bë filmi i ri i Kristen Stewart dhe Julianne Moore “Still Alice”, ku e ëma e Patrick, Maria Shriver është producente.Mediat rozë në Shtetet e Bashkuara prej disa ditësh kanë shkruajtur për një rikthim të romancës mes dy 21-vjeçarëve, të cilët në 2011 kanë patur një lidhje të shkurtër.

“Gjithmonë më habit” 

13/11/2014
Bukuria e jashtëzakonshme e Angelina Jolie është kapur nga fotografi Mario Testino për revistën ‘Vanity Fair’ dhe disa nga fotot e papublikuara ai i ka postuar në Instagram. 

Mario postoi dy foto, përfshirë njërën tejet artistike. “Me të mrekullueshmen Angelina Jolie. Ajo gjithmonë më habit me ato që bën. Aktrim, regji, rritje fëmijësh, bashkëshorte etj., etj! Pavarësisht këtyre, gjithmonë duket fantastike”, shkroi Testino.Marc Anthony martohet sërish 

12/11/2014
Këngëtari Marc Anthony, i cili në qershor përfundoi procedurat e divorcit me Jennifer Lopez martohet sërish. 

46-vjeçari është martuar me modelen venezueliane Shannon de Lima në një ceremoni private të Republikën Domenikane. Marc dhe Shannon shoqërohen së bashku prej 2012, por marrëdhënia e tyre nuk ka qenë e qendrueshme dhe është shoqëruar me disa ndarje të shkurtëra. Para modeles 26-vjeçare venezueliane, 46-vjeçari pati një romancë të shkurtër me Chloe Green, ndërsa më parë ka qenë i martuar me Jennifer Lopez me të cilën ka dy binjakë 6-vjeçarë.  


Dalbesio shkakton debate për “format e mbushura” 

12/11/2014
Në një industri, ku përmasat e trupit femëror sa vjen e tkurren, fushata publicitare e “Calvin Klein”, me protagoniste një modele të konsideruar të mbushur, ka shkaktuar debate të mëdha. 

Myla Dalbesio ka vetëm masën “M”, por në pohimin e saj për “Elle.com”, bukuroshja 27-vjeçare tregoi shqetësimin e përjetuar, sepse është më e shëndoshë se të tjerat.“Nuk është se jam vajza me peshën më të madhe në treg, - thotë Dalbesio, - por kam më tepër kile se të gjitha modelet e tjera, që kanë punuar për ‘Calvin Klein’, ndaj, të them të drejtën, ndihem paksa e frikësuar”.Fakti që një masë e tillë konsiderohet nga gjiganti i modës si “masë plus” ngjalli menjëherë polemika; në rrjetet sociale - sidomos Twitter, - kanë vërshuar komentet qortuese.“Hej Calvin Klein, - thotë një prej tyre, - që kur na qenka 10-a masë plus? Sa bukur po i ndihmoni vajzat të krijojnë një imazh pozitiv për trupin e femrës”.“Modelja plus e Calvin Kleinit - thotë një tjetër, - po më bën të ndihem shumë e pasigurt për veten: unë personalisht jam masë plus, e me këtë logjikë duhet të mendoj se jam XXL”.Dalbesio është masa 10, madje afron më shumë nga 8-a, ndërsa “size-plus” konsiderohet zakonisht numri 12.Vetë shtëpia amerikane e modës është treguar e kujdesshme të mos e përdorë fjalën “masë plus” për modelen 27-vjeçare, megjithatë indinjata e publikut mbetet e njëjtë, aq më tepër, kur në të njëjtën intervistë, vetë vajza pohonte: kjo fushatë të brendshmesh më fali një ndjesi shumë të mirë, por që të dal nëpër sfilata do të jetë shumë e vështirë. 

Taylor Swift flak tutje imazhin e ‘vajzës së mirë’ 

11/11/2014
Pjesa më e madhe e këngëve të saj janë të frymëzuara nga marrëdhëniet e përfunduara keq dhe përjashtim nga ky rregull nuk kish si bënte kënga e radhës. 

Taylor Swift publikoi albumin e ri të saj. Por ndërsa rryma ruhet tek pjesa e tekstit dhe e muzikës, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për videoklipin e këngës “Blanc Space”. Këngëtarja shfaqet në videoklipin e parë të albumit të saj të ri krejt ndryshe. Ngjarjet zhvendosen në vitet 1990 dhe kënga nis me rrëfimin e një vajze të lumtur në krah të partnerit të saj të ëndrrave. Por gjithçka kthehet përmbys kur kupton se partneri i saj po shoqërohej me një tjetër. Në këtë moment shembet edhe miti i vajzës së mirë të ngritur nga Taylor Swift e cila në zhgënjim e sipër shkatërron çdo gjë që i del përpara. Videoklipi është interpretuar si një kundërpërgjigjje e përshkrimit që një pjesë e mediave rozë i bëjnë 24-vjeçares duke e konsideruar atë si ‘ngrënëse meshkujsh’ për shkak të romancave të shumta të dështuara, e fundit vetëm para disa muajsh e përfunduar me yllin e “One Direction” Harry Styles. Vetë Swift është shprehur se ndjehet e lodhur nga lidhjet dhe se për momentin është shumë mirë ‘single’. 


Emeli Sande: Pas divorcit gati u çmenda 

11/11/2014
Vetëm një vit pas ceremonisë martesore, Emeli Sande njoftoi divorcin nga bashkëshorti i saj me origjinë nga Mali i Zi, Adam Gouraguine. 

Që prej ndarjes Emeli ka folur shumë pak për këtë, por së fundmi ka thyer heshtjen duke rrëfyer, ndoshta periudhën më të vështirë të jetës së saj. 27-vjeçarja tha për “The Times” se në një moment ka qenë tepër e mbyllur dhe të gjithë miqtë dhe ata që e njihnin mendonin se ishte çmendur. “Fatmirësisht gjithçka ka kaluar tashmë dhe i jam rikthyer normalitetit”, thotë më tej ajo.Emeli dhe Adam u martuan pas 9 vitesh lidhjeje së bashku. Këngëtarja thotë se nuk e ka kuptuar kurrë se çfarë nuk funksionoi mes tyre, por shtoi se nuk kishte asnjë fjalë të keqe për të thënë për ish-in e saj dhe se nuk kishte ndërmen që të hiqte tatuazhin dedikuar atij. 

Fotoja e parë me të dashurin e ri 

10/11/2014
Britney Spears shpërndau nëpërmjet Twitter-it foton e parë me të dashurin e saj të ri: Charlie Ebersol. 

Skenaristi dhe producenti  është dashuria e re e këngëtares 32-vjeçare, e cila u nda nga i dashuri i fundit (Dave Lucado) në muajin gusht. Një burim tha për ‘E! News’: “Ata janë të lumtur dhe po kënaqen. Është vetëm fillimi, kështu që nuk dihet nëse gjërat do të bëhen serioze, por për momentin ata po zbaviten shumë me njëri-tjetrin.”Britney Spears, e cila ka dy djem, ka deklaruar vitin e kaluar se shpreson të gjejë mashkullin e duhur për të bërë binjakë e për t’u martuar.“Do ishte bukur të martohesha dhe të bëja fëmijë të tjerë, mundësisht binjakë. Dua të rregullohem përfundimisht”, tha këngëtarja amerikane.


Rikthimi i Jason Bourne 

10/11/2014
Matt Damon do të interpretojë rolin e vrasësit të CIA-s Jason Bourne për herë të katërt. 

Edhe pse kishte deklaruar vitin e kaluar se nuk do të rikthehej në këtë sagë, aktori 44-vjeçar duket se ka ndërruar mendje. Damon tha për ‘E! News’ se vitin e ardhshëm do të nisin xhirimet për filmin e katërt të sagës.“Filmi do të dalë në vitin 2016. Regjisor do të jetë ai i dy filmave të parë, Paul Greengrass dhe unë kam thënë gjithmonë se do të luaj sërish atë rol nëse regjisor do të jetë Greengrass”, tha Matt Damon.


Jessie J, në Tiranë për 29 Nëntorin 

08/11/2014
Jessie J do të vijë në Tiranë për një koncert në datën 29 Nëntor. 

Këngëtarja britanike lajmëroi në Facebook për vizitën e saj. “Për të festuar Çlirimin e Shqipërisë me një koncert në Tiranë, më 29 nëntor”, shkroi 26-vjeçarja.Jessie J është një nga artistet më të famshme të Britanisë së Madhe. Ajo u bë e njohur në vitin 2011 me këngët ‘Do It Like a Dude’ dhe ‘Price Tag’. Jessie J ka shitur më shumë se 2.5 milionë albume në të gjithë botën.


Nicki Minaj: Jam një femër elegante 

08/11/2014
Nicki Minaj është e famshme për format e saj të rrumbullakosura, por vetë këngëtarja nuk e sheh veten siç e sheh publiku i gjerë. 

Në fakt, ajo thotë se është elegante. “Cdo femër konsiderohet e bukur kur është elegante. Në videoklipin e këngës ‘Anaconda’ unë kam dashur të tregoj se edhe femrat me të pasme të mëdha janë të bukura. Femrat me ngjyrë duhet të ndihen seksi dhe të rëndësishme. Personalisht e konsideroj veten një femër elegante”, tha Minaj për revistën ‘Billboard’.Edhe stilisti Roberto Cavalli e ka quajtur këngëtaren si një ambasadore të femrave me forma.“Ajo i frymëzon femrat për të pranuar trupin e tyre dhe të kenë më shumë besim te vetja”, ka thënë Cavalli.


Kate Beckinsale mahnit në Hollywood 

07/11/2014
Shfaqet rrallë në daljet publike, por kur shfaqet tërheq vëmendje. 

Kate Beckinsale mahniti në Hollywood gjatë një festë për mbledhje fondesh për një projekt zhvillimi në Londër të “Battersea Poëer Station”. 41-vjeçarja kishte zgjedhur një fustan të bardhë me dekolte të hapur gjatë parakalimit në tapetin e kuq,ku u shndërrua në qendrën e vëmendjes së fotografëve.Aktorja britanike, nënë e një fëmije kombinoi fustanin e bardhë me sandale dhe një varëse ‘të rënduar’ ngjyrë të floriri. 

Britney s’është më ‘single’ 

07/11/2014
Britney Spears nuk është më ‘single’. Këngëtarja konfirmoi zërat që qarkullojnë për një romancë me shkrimtarin dhe producentin, Charlie Ebersol. 

32-vjeçarja konfirmoi këto zëra për revistën “Extra”. “Po është e vërtetë”, citohet ajo.Miq dhe të afërm të dy të rinjve thonë se ata ndjehen mirë së bashku, por është vetëm fillimi dhe as ata vetë nuk ja kanë idenë nëse bëhet fjalë për diçka serioze.Dy muaj më parë këngëtarja u dha fund romancës me Dave Lucado. 

Sandra Bullock bjonde 

06/11/2014
Sandra Bullock ka ndryshuar “look” për xhirimet e filmit të saj të ri ‘Our Brand Is Crisis’. 

Siç shihet nga fotot e mëposhtme, aktorja brune është bërë bjonde. 50-vjeçarja interpreton në këtë film këshilltaren politike Jane Bodinea. Filmi është i bazuar në dokumentarin e Rachel Boynton të vitit 2005, dokumentar që tregon mbi përdorimin e taktikave elektorale amerikane nga Gonzalo Sanchez de Lozada, i cili u zgjodh president i Bolivisë falë tyre.Filmi ka regjinë e David Gordon Green dhe pritet që të shfaqet për herë të parë në vitin 2016.

Eva Green, një kalendar "dehës" 

06/11/2014
Eva Green është protagonistja e kalendarit Campari 2015 dhe fotot tregojnë që zgjedhja e aktores si imazh i markës së pijeve është ai i duhuri. 

Në të gjitha fotot Eva ka pozuar e veshur me të kuqe duke treguar një klas të jashtëzakonshëm. Kalendari është realizuar nga fotografja Julia Fullerton-Batten. Janë prodhuar vetëm 9 999 kalendarë Campari. Kalendarët nuk janë në shitje, por i dhurohen miqve të Camparit nëpër botë.
Tuna puth bustin e idhullit të saj Amy Winehouse

04/11/2014 
Tuna e cila për momentin ndodhet në Londër po shijon çdo shëtitje dhe bukuri të vendit. 

Këngëtarja ka treguar edhe pëlqimin për këngëtaren e ndjerë Amy Winehouse ku ka bërë foto pranë bustit të saj.“Forever in our hearts. Amy, a true legend… #Respect #RIPAmy #LDN #Camden”-ka shkruar ajo në foto.


Anxhela Martini seksi në kopertinën e revistës zviceriane

04/11/2014 
Modelja e njohur Anxhela Martini është bërë pjesë e revistës Sette, e cila është tashmë edhe fytyra më e re e kopertinës së kësaj reviste prestigjoze zviceriane.

Bukuroshja e lumtur dhe e nderuar për këtë fakt ka publikuar disa foto në Instagram ku shfaqet shumë seksi dhe me një look joshës.“Sette Magazine Cover #Switzerland photo by@artankorenica hair & make up by @liliismaili styling@ardiasllani love you guys @isparstar”-ka shkruar ajo në foto.

Miley Cyrus, e lidhur me djalin e Arnold Schwarzenegger? 

03/11/2014
Duket se Miley Cyrus ka rigjetur dashurinë, të paktën sipas tabloidit ‘Daily Mail’. 

Këngëtarja e famshme është fotografuar duke dalë nga apartamenti i Patrick Schwarzenegger, djalit të aktorit veteran të filmave aksion Arnold Schwarzenegger, i cili nuk e sheh me sy të mirë këtë lidhje.“Është i shqetësuar pasi ka frikë se Miley mund ta tërheqë drejt festave të çmendura të Hollivudit djalin e tij”, tha një burim për ‘The National Enquirer’.Që kur Miley Cyrus u nda nga aktori Liam Hemsworth, ajo nuk ka pasur asnjë lidhje edhe pse mediat rozë spekuluan për një marrëdhënie të saj me aktorin Kellan Lutz. A do të jetë Patrick Schwarzenegger djali i duhur për të?


Kate Moss si Brigitte Bardot 

03/11/2014
Kate Moss ka realizuar një set fotografik ku ka pozuar si ikona e kinematografisë franceze Brigitte Bardot. 

Supermodelja britanike është fotografuar nga Mario Testino për revistën ‘Vogue’, në kopertinën e së cilës 40-vjeçarja është shfaqur plot 36 herë.Bardot, e cila në muajin shtator mbushi 80 vjeç, në një intervistë javën e kaluar zbuloi se kur ishte e re mendonte se ishte e shëmtuar.


Lohan: Nuk jam lidhur me Tom Cruise 

01/11/2014
Lindsay Lohan ka përgënjeshtruar zërat se po frekuentohet me Tom Cruise.

Sipas revistës ‘OK!’, dy aktorët janë takuar në Londër para një muaji dhe që nga ajo kohë dalin së bashku në mënyrë të fshehtë. Por, Lohan ka thënë për ‘Daily Mirror’ se nuk ka asgjë të vërtetë në këtë lajm.Edhe babai i Lindsay Lohan ka thënë me shaka: “Tom Cruise nuk më ka marrë kurrë në telefon për të kërkuar dorën e vajzës sime.”Luana Vjollca në dilemë “Kujt mund t’ia jap dashurinë time?”

31/10/2014
Prezantuesja simpatike Luana Vjollca ka publikuar në Instagram fotot e saj më të fundit të bëra nga fotografi Renuar Locaj.

Me një pamje të bukur dhe të kuruar, bjondja ka marrë pëlqime të shumta dhe komplimente pafund.Për ta bërë çdo gjë më misterioze Luana ka shkruar në foto “Tell me..who can I give love to if I need to?”.
“Flaka” serbe e Neymar 

31/10/2014
Muajt e verës mediat rozë në Spanjë shkruanin për një brune misterioze në krah të Neymar në Ibiza. 

Por përveç pak artikujve të shkurtër dhe disa fotove ku shihej asi brazilian i Barcelonës dhe brunja misterioze nuk u mësua asgjë më shumë. Së fundmi mediat në Spanjë dhe ato në Serbi shkruajnë se bëhet fjalë për modelen serbe, Soraja Vuçeliç, 28 vjeç për të cilën Neymar ka dërguar një avion privat në Beograd për të marrë në Barcelonë ku e priste 22-vjeçari. E në fakt zërat përforcohen akoma më shumë nga fotot e shpërndara në internet nga 28-vjeçarja, e njohur në Serbi edhe për pjesëmarrjen në Big Brother. Ajo ka pozuar me fanelën e sulmuesit brazilian, me gjasa gjatë udhëtimit për ta takuar atë në Barcelonë. Sipas mediave serbe Neymar dhe Soraja janë njohur muajt e verës në Ibiza dh që prej asaj periudhe kanë ruajtur kontaktet me njëri-tjetrin.

Xhensila gati për tu bërë nënë, shpreh dëshirën për një fëmijë

30/10/2014 
Xhensila ka harruar për pak momente konkursin e kërcimit “Dance with me” dhe i është kushtuar një tjetër vepre, e cila është krejtësisht humane.

Këngëtarja ka vizituar shtëpinë e fëmijëve jetime dhe nga kjo vizitë ka treguar disa momente prekëse me fëmijët.“Nje nga ndjesit dhe emocionet me te paharrueshme te jetes. Mes engjejve te braktisur, mes pafajsise dhe paqes se tyre, jam ndjer e perlotur nga prekja ne shpirt prej perqafimit te secilit prej tyre. Zoti i bekoft”-ka shkruar ajo në foto teksa shfaqet pranë tyre.Ndërsa ka mbajtur në dorë një foshnje Xhensila ka dhënë një mesazh të ndjeshëm “Nuk duhet te mbyllim syte dhe te jemi me te verber se ata qe skane sy per raste te tilla”.Mos ndoshta ajo ka në plan një fëmijë dhe ndjesia prindërore po e thërret?Këngëtarja ka disa vite e fejuar me aktorin Besi Kallaku.
Elle MacPherson tregon sekretin e rinisë së përjetshme 

30/10/2014
Ka mbushur 50 vjeç në muajin mars të këtij viti, por Elle MacPherson duket si një 20-vjeçare dhe kjo falë kujdesit që modelja ka nisur të tregojë për veten rreth 10 vite më parë. 

Në një intervistë për revistën ‘Ocean Drive’, Elle tha: “Nuk u stresova për faktin që mbusha 50 vjeç pasi kisha shumë kohë që po përgatitesha për plakjen. Që kur mbusha 40 vjeç nisa të kujdesesha për shëndetin dhe mirëqenien time. E ndalova pijen dhe çdo ilaç të mundshëm, përfshi aspirinën. E pastrova tërësisht organizmin.”Në setin fotografik që shoqëron intervistën, modelja australiane tregon këmbët e gjata të tonifikuara duke treguar arsyen pse në rini pseudonimi i saj ishte “The Body” (Trupi).

Miley Cyrus dhe Rihanna, një dyshe “shpërthyese” 

30/10/2014
Nuk e kanë problem të shfaqen sa më pak të zhveshura të jetë e mundur sa herë që u jepet rasti dhe as një event bamirësie nuk pengon personazhe si Miley Cyrus dhe Rihanna të zgjedhin nga garderoba e tyre fustanet më provokuese të mundshme. 

Këngëtaret e famshme treguan shumë nga busti i tyre në Los Angeles gjatë ‘amfAR Inspiration Gala’.Në këtë event morën pjesë edhe Gwyneth Paltrow, Alessandra Ambrosio, Sharon Stone, January Jones dhe Milla Jovovich.


JLo me bikini, i “mungon vera” 

28/10/2014
Ajo është 45 vjeçe, por pavarësisht kësaj linjat e saj janë tepër impresive. 

Jennifer Lopez duket se ka dashur t’u rikujtojë të gjithëve, se sa e tonifikuar dhe elegante është, kur gjatë së hënës ka publikuar një foto të sajën, e ulur në një karrige dhe e veshur me një palë bikini në ngjyrë lejla.Këngëtarja e hitit “I Luh Ya Papi” gjithsesi e ka justifikuar nxjerrjen e fotos në Instagram, me faktin se i mungojnë muajt e nxehtë të vitit. “Më mungon vera!”, shkruante nëna e dy fëmijëve në foto.


Victoria Beckham, mbretëreshë e biznesit në Britani 

28/10/2014
Nga Spice Girl në manjate të modës. Victoria Beckham udhëheq klasifikimin e biznesmenëve britanikë më të suksesshëm për vitin 2014, hartuar nga revista “Management Today”. 

Rezultatet e arritura nga ish-këngëtarja shihen nga të gjithë. Në pesë vitet e fundit të ardhurat e shtëpisë së saj të modës janë rritur nga 1 në 30 milionë stërlina, ndërsa personeli i saj nga 3 në 100 punëtorë. Një rritje e tillë nuk ka rivalë. Victoria, pasuria e të cilës llogaritet rreth 210 milionë stërlina, ka mposhtur menaxherë të njohur e të pamëshirshëm të kompanive më prestigjoze nga ato farmaceutike tek ato të pasurive të patundshme. “Ajo ka arritur të ndërtojë diçka reale duke u nisur nga fama e saj”, ka deklaruar Andrew Saunders, nga redaksia e revistës “Management Today”. Marka që mban emrin e saj ka dalë në treg në vitin 2008 dhe që prej atëherë ka arritur sukses të madh në botën e modës për shkak të stilit që ajo u jep veshjeve të saj. 


Kimi tregon shumë për ditëlindje

27/10/2014
Në ditëlindjen e Kim Kardashianit e gjithë vëmendja duhet të ishte për bukuroshen brune dhe për tu siguruar për këtë gjë, vetë ajo vendosi të paraqitej me një dekolte të ekzagjeruar në festën e 34-vjetorit të saj.E shoqëruar nga bashkëshorti Kanye West Kimi u shfaq në TAO Nightclub të Las Vegasit me një fustan të bardhë që mezi mbante nën kontroll asetet e saj.Las Vegasi është vendi i preferuar për Kim Kardashianin përsa i përket festimit të ditëlindjeve.


Nicki Minaj fle gjumë gjatë intervistës 

24/10/2014

Më në fund e kuptuam se ku e gjen energjinë që shfaq në skenë këngëtarja Nicki Minaj: ajo fle kudo. 

Mësohet se gjatë një interviste me revistën ‘GQ’, Nickin e ka zënë gjumi plot KATËR herë. Reporterja Taffy Brodessor-Akner shkroi: “Nuk është se ra në gjumë të thellë, por i këputej koka herë pas here. Sytë i mbylleshin dhe i qëndronin mbyllur më shumë seç duhej.”Në intervistë, këngëtarja nuk foli aspak për të pasmet e saj të famshme: “Nuk e di se çfarë ka për të folur...”


Kush e ka mendjen tek ndeshja 

24/10/2014
Arenat sportive janë shndërruar në një magnet për femrat e famshme, ca për pasion e ca për të qenë në qendër të vëmendjes, por rrallë ndodh që në vijën e parë të një ndeshjeje basketbolli në Shtetet e Bashkuara të shohësh tri modele. 

Kendall Jenner, Gigi Hadid dhe Hailey Baldwin tërhoqën vëmendjen të mërkurën gjatë një ndeshjeje basketbolli mes New York Knicks dhe Washington Wizards të zhvilluar në “Madison Square Garden”.Kendall Jenner, e cila aktualisht është në një periudhë tranzitore mes spektaklit të familjes Kardashian dhe karrierës si modele që sapo ka nisur, ishte ulur në mes ndërsa në krah kishte modelen 17-vjeçare Hailey Baldwin dhe 19-vjeçaren Gigi Hadid. “Angelina priste gishtat me brisk, i dukej romantike” 

23/10/2014
Billy Bob Thornton ka zbuluar detaje nga martesa e tij me Angelina Jolie dhe ajo që të bën më shumë përshtypje është fakti që aktorja e famshme, e cila tashmë është e martuar me Brad Pitt, ishte e dhënë pas prerjes së duarve me brisqe. 

“Ne nuk e shikonim shpesh njëri-tjetrin e për këtë arsye një ditë ajo bleu një nga ato varëset që kanë diçka të vogël ku mund të vendosësh foto. Ajo mendoi se do të ishte shumë romantike po të prisnim me brisk gishtat, gjakun ta fusnim aty dhe varësen me gjakun e njëri-tjetrit ta mbanim përherë me vete”, tha aktori 59-vjeçar për ‘The Hollywood Reporter’.Billy Bob Thornton dhe Angelina Jolie u martuan në vitin 2000 dhe u ndanë në vitin 2002.


Julianne Moore bëhet bjonde 


23/10/2014
Juliane Moore është e famshme për flokët e saj të kuqe, por aktorja u fotografua bjonde në Nju Jork gjatë ditës së martë. 

“Look”-u i ri i detyrohet filmit ‘Freeheld’ që ka nisur tashmë xhirimet në SHBA. Në këtë film interpreton edhe aktorja e re Ellen Page.Moore, e cila luan rolin e një oficere policie në film, i është kthyer xhirimeve pasi promovoi filmin tjetër të saj me titull ‘Still Alice’. Për rolin e saj, mendohet se Moore do të vlerësohet me një nominim për çmim Oscar.


McConaughey: Jam mendjemadh 

22/10/2014
Matthew McConaughey ka thënë se është mendjemadh dhe se këtë gjë e sheh si diçka pozitive tek vetja. 

“Jam mendjemadh. Mendoj se mendjemadhësia është diçka e mirë, të paktën mua më ka ndihmuar shumë”, tha aktori hollivudian për revistën ‘GQ’.Ai shton se nuk i duhet të kalojë shumë kohë në palestër për të pasur trupin që ka: “Kam gene të mira, babain e kam pasur atlet. Kam qenë me fat në këtë aspekt. Kam tre vite që nuk ngre pesha.”Cuditërisht, aktori që ka fituar çmim Oscar, zbulon se nuk është ai personazhi më karizmatik i familjes, por vëllai i madh Mike.“Është gjeni. Ka një aftësi që të tërheqë pas vetes çdo njeri që takon”, thotë Matthew McConaughey.


Renee, çfarë i ke bërë fytyrës? 

22/10/2014
Njihet për ndryshimin e pamjes së jashtme për rolet e saj nëpër filma, por Renee Zellëeger u pa krejtësisht e ndryshuar jashtë ekranit të madh në një event të ELLE. 

Aktorja 45-vjeçare pothuajse nuk njihej fare me ballin pa rrudha, vetulla në formë tjetër dhe mollëza të fryra, edhe pse nuk ka pranuar kurrë që ka bërë operacion plastik.Në një intervistë të pak kohëve më parë për ‘The Express’, Renee kishte deklaruar: “Mendoj se mënyra më e mirë për të qëndruar e shëndetshme është palestra. Nuk jam për të lënë veten pa ushqyer.”

Batmani i ri është gati 

21/10/2014 
Kur u zgjodh emri i tij për të luajtur rolin e Batmanit në realizimin e ri të filmit, shumë fansa të sagës u zhgënjyen dhe në internet e media nisën të qarkullojnë kritikat për zgjedhjen e dobët të producentëve. 

Ben Affleck u cilësua nga adhuruesit e filmit si aktor i papërshtatshëm të cilit i mungonte fiziku i duhur për rolin në fjalë. Duke qenë një profesionist, Affleck sot ua ka mbyllur gojën të gjitha kritikave, të paktën sa i përket fizikut. Aktori është fotografuar i shndërruar krejtësisht me muskuj në një shëtitje me vajzën e tij. Ndryshimi është radikal, ashtu sic është edhe roli i Batmanit për të dhe për të kuptuar akoma më mirë se në ç’shkallë ka ndryshuar Affleck mjafton deklarata e bashkëshortes së tij.“Më duket sikur po tradhëtoj, sikur jam me një mashkull muskuloz”, do të deklaronte ajo për mediat rozë amerikane.


Të gjithë duan aromën e Ritës 

21/10/2014
Talenti dhe zëri i fuqishëm e bënë shpejt të famshme në fushën muzikore, por së fundmi Rita Ora po tregon se aftësitë e saj shtrihen edhe në të tjera fusha. 

Këngëtarja me origjinë shqiptare që prej fillimit të vitit është imazhi i linjës së parfumeve DKNY. Fillimisht kompania mund të jetë druajtur disi nga zgjedhja e saj, por koha vërtetoi se ishte zgjedhja e duhur.Rita i ka dhënë shtëpisë së Donna Karan aromën e këndshme të suksesit.DKNY raportoi rritjë shitjesh të parfumeve të saj me 249 përqind që nga fillimi i vitit, kur Rita Ora u zgjodh imazhi i kompanisë, e sidomos i produktit të saj MYNY. Jessie J merr propozom për martesë


20/10/2014 
Niall Horan ka thyer zemrat e shumë fansave të tij teksa i ka propozuar për martesë Jessie J këtë të dielë në mbrëmje.

Ai ka bërë një status në Tëitter ku ka shkruar  “Jessie J marry me”. Këngëtarja simpatike ka marrë këtë propozim të papritur nga pjesëtari i grupit One Direction pasi ajo ka performuar me një veshje seksi në skenën e ITV.

Kelly Brook pozon me bikini 

20/10/2014
Kelly Brook ndodhet në Meksikë për disa ditë pushimesh me të dashurin e saj David McIntosh dhe modelja britanike nuk harroi që për fansat e saj të postonte në rrjetet sociale një foto me bikini. 

Duke pozuar përpara një shisheje tekila, 34-vjeçarja shkroi: “Boom! #Tequila #Tijuana that's all Weekend Fun x.”Duket se Brook dhe McIntosh janë lidhur sërish pasi u ndanë disa kohë më parë për shkak se ai e tradhëtoi Kelly-n me ish të dashurën.


Elvana Gjata tregon humanizëm, u këndon të verbërve

17/10/2014 
Elvana Gjata ka përdorur talentin e saj dhe zërin e ëmbël për të kënduar kësaj here jo për fansat në clube nate, por për një kategori tjetër.

“Dje ne diten nderkombetare te njerezve qe nuk shikojne,Emiliano na bashkoi te gjitheve per te dhene nje mesazh te vyer! Vera Grabocka nje nga njerezit qe perkrah me shume dashuri Emilianon”-ka shkruar Elvana një një foto ku paraqitet sëbashku me Vera Grabockën dhe Emiliano Lule.Në këtë organizim të veçantë kanë qënë të pranishëm edhe figura të tjera të njohura si Valbona Selimllari dhe këngëtarja Besa.Elvana është fotografuar edhe përkrah fëmijëve me të cilët është përqafuar teksa ka performuar edhe disa këngë të saj.Këngëtarja ka treguar për këtë ditë të veçantë në rrjetin e saj social Instagram.

Ozil i rrëmben të dashurën Lell 

17/10/2014
Një ditëlindje e paharrueshme duket se do të mbetet ajo e festuar ditën e djeshme nga Mesut Ozil, teksa 26-vjeçari e ka parë veten të përfundojë në faqen e parë të “Bild”

Këtë herë jo për merita sportive, pasi edhe tek Arsenali nuk po ecin mirë gjërat edhe prej dëmtimit në gju, por për thashethemet mbi një tradhëti të supozuar me të fejuarën e një ish-lojtari të kombëtares U21.Ai që zbulon të dhënat kontradiktore është ish-mbrojtësi anësor i Bayern Munchen, Christian Lell, i cili akuzon Ozilin se është përgjegjës për prishjen e marrëdhënies së tij me Melanie Rickinger.“Mesut ka shfrytëzuar popullaritetin e tij dhe ka hyrë me forcë në mesin tonë duke na prishur lidhjen, kjo nuk është diçka e mirë”.Në fakt, provat e tradhëtisë vijnë nga një seri mesazhesh të shkëmbyera mes lojtarit të Arsenalit dhe Melanie përmes WhatsApp, pa dijeninë e partnerëve të tyre, të publikuara nga Lell në Facebook.Ndërkohë, agjenti i Ozil, Roland Eitel, ka bërë të ditur për mediat britanike se është duke shqyrtuar zhvillimin e kësaj ngjarjeje dhe shprehet i gatshëm për “nisjen e veprimeve ligjore, nëse do të jetë e nevojshme”.Nga ana e saj, Rickinger është mjaftuar ta përshkruajë Lell si një person “tërësisht të çmendur”, i cili ka rikthyer gjithçka nga telefoni i fshehur, pasi ajo “kishte fshirë gjithçka në të”.Por, nga ana tjetër, edhe Mandy Capristo, e fejuara e lojtarit të Arsenalit, duket se nuk e ka pritur mirë këtë thashethem dhe tashmë nuk gjendet më në krah të Ozil tek Arsenali. 
Të famshme me mbiemrin e bashkëshortit 

16/10/2014
Pas marteses së ëndrrave në Venecia dhe muajit të mjaltit, ajo dhe bashkëshorti i saj George Clooney iu rikthehen punëve dhe detyrimeve të përditshme. 

Në zyrën “Doughty Street Chambers” vendin e saj të punes, ajo u tha kolegëve: Thjesht me thërrisni Amal Clooney!36-vjeçarja, avokate e të drejtave të njeriut, Amal Alamuddin tashmë ka mbiemrin që shumë femra të tjera do të dëshironin dhe ka lënë pas mbiemrin e saj të beqarisë. Ky ndryshim është publikuar edhe në faqen e internetit të firmës ligjore.Vendimi i zonjës Clooney ka ngritur shumë pyetje rreth feminizmit dhe roleve tradicionale të dasmës. Kur ajo është pyetur nga miqtë dhe të afërmit përgjigja ka qenë e thjeshtë: është TRADITË!Përgjithësisht, në Hollivud artistet e famshme mbajnë mbiemrin e tyre të beqarisë sepse janë kthyer në markë, por nuk mungojnë edhe rastet si ai i Cheryl, e cila pasi martohet vendos të marrë mbiemrin e bashkëshortit. Mbiemri i saj i vajzërisë është Tweedy, por ajo u bë shumë popullore pas martesës me futbollistin Ashley Cole. Pas divorcit, zonja C e kishte shumë të vështirë të hiqte dorë nga mbiemri me të cilin ishte bërë e njohur. Këngëtarja 31-vjeçare nxiti shumë spekulime pasi ndryshoi profilin e saj në Tëitter nga Cheryl Cole ne Cheryl Official. Pasi lidhi kurorë me Jean Bernard Fernandez Versini ajo vendosi të marrë mbiemrin e bashkëshortit sërish, pavarësisht konfuzionit që mund të sillte tek publiku. Tashmë CHERYL është zonja Fernandez -Versini.
  


JLo: Jam mirë beqare 

16/10/2014
Jennifer Lopez ka deklaruar se miqtë e saj janë të angazhuar për t’i gjetur një partner të ri në mënyrë që të martohet sërish.

“Miqtë po mundohen shumë të më rregullojnë me ndonjë, por unë nuk e kam mendjen aty tani. Nuk e kam prioritet lidhjen. Kam pasur shumë lidhje dhe nuk më vjen turp për mësimet që kam marrë”, tha këngëtarja dhe aktorja e famshme.“Unë bëj gjërat që më duken të duhurat për momentin dhe për momentin dua të jem e vetmuar”, shtoi JLo.Lopez theksoi se nuk e ka humbur besimin tek dashuria, por tani po kalon kohë me fëmijët e saj: “Nuk është se nuk besoj te dashuria, por problemi është: kush do të jetë i denjë për të hyrë në jetën time dhe të fëmijëve të mi.”


Aurela Hoxha: Belin e kam 19 centimetra, kam bërë matje 
"live"

15/10/2014
Aurela Hoxha, e cila është bërë e famshme jo vetëm për punën si modele e drejtore reviste, por sidomos për pamjen e saj, është vënë sërish në qendër të vëmendjes publike së fundmi.

 Ka mjaftuar një pozë e Aurelës në pishinë, për të ngjallur diskutime në media e rrjete sociale. Fotoja që shihni më poshtë është komentuar si një pozë ku është përdorur "keq" fotoshopi, me qëllim që Aurela të shfaqet me belin më të hollë. Iniciativën për t'u dhënë fund dyshimeve e diskutimeve nuk e ka marrë vetë Aurela, por moderatorja Rudina Magjistari. Duke e ftuar Aurelën në emision, Rudina i ka bërë modeles matjen e belit gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë dhe rezultati ishte 19 centimetra. Po, duket e habitshme, por është pikërisht kështu. Dhe me një bel kaq të hollë, që thyen rekorde, sigurisht që Aurela nuk ka pasur nevojë ta modifikojë foton duke përdorur programe si fotoshopi. "Isha këtë fundjavë në pishinë me mamin, bëra një foto dhe e postova se më pëlqeu", rrëfen Aurela duke qeshur. E pyetur modelja tregon se fotoshop-in as nuk e kishte menduar si opsion dhe veç kësaj, zhurma e madhe që u bë për këtë çështje e ka habitur, por edhe e ka bërë shumë për të qeshur. "Nuk e di pse bën kaq shumë bujë, megjithëse e pranoj që përmasat e mia mund të jenë të habitshme (qesh). Nëse Rudina nuk do të më maste belin në transmetim direkt duke treguar që është 19 centimetra, me siguri nuk do e besonte njeri", shprehet bukuroshja. Aurela Hoxha është prej disa vitesh ndër personazhet më të diskutuar televizivë. Këtë publicitet ajo e ka kthyer në punë, duke ngritur një agjenci mode, një revistë të mirëfilltë dhe duke realizuar projekte argëtuese për publikun.

Dafina bën tatuazhin e ëndrrave, elefanti me fat në trupin e saj

15/10/2014
Ajo ka treguar se i preferon shumë tatuazhet pasi në trupin e saj numërohen disa. 

Dhe kësaj here Dafina ka bërë atë që i pëlqen më së shumti. Këngëtarja ka postuar në Instagram veprën e artit në këmbën e saj,  një elefant të zbukuruar me aksesorë i cili të jep fat. Ajo gjithashtu ka postuar edhe një video ku tregon procesin e bërjës së tatusë. “Thank You for my dream-tattoo coming true #goodluck #elephant”-ka shkuar ajo.

Kë tradhtoi Flori?

14/10/2014
Këngëtari Flori Mumajesi duket se ka tradhtuar dikë. 

Por, ai nuk ka zbuluar emrin e personit që ka tradhtuar vetëm se i ka kushtuar një varg të këngës së tij 'Lule Lule', që e ka në bashkëpunim me rep grupin 'Kaos'. "I çoj trëndafil kur e tradhtoj, kanabis kur e idhnoj T'lutna çelma derën, t'lutna çelma derën.." ishte citimi i tij që ishte postuar në rrjetin social "Twitter".........Ndonëse duket vetëm si një shkrim i zakonshëm, prapavija e këtij postimi mund të jetë edhe si kërkim falje për dikë që ai mund ta ketë tradhtuar në të vërtetë. 


‘Hyremi’ aktore dhe modele... Pozon për revistën ‘Elle’

14/10/2014
Aktorja turko-gjermane Meryem Uzerli ka pozuar për versionin turk të revistës së famshme Elle.

 E njohur për rolin e Hyremit në serialin ‘Sulejmani i Madhërishëm’ 32-vjeçarja Muhtesem Yuzyil krahas aktrimit, shfaqet edhe si një modele profesioniste. Në fakt më së miri këtë dëshirën e saj për modën e tregojnë fotot e aktores bërë për revistën Elle. 
Gafa e Aurelës, hollon belin me fotoshop por shtrembëron njerëzit dhe pallatet

13/10/2014
Tashmë përdorimi i fotoshopit është i shumëpërdorur nga të gjithë. 

Heqje rrudhash, hollim beli etj janë disa nga modifikimet që femrat përdorin më së shumti.Kësaj here Aurela Hoxha ka qënë “viktimë” e një fotoshopi të dështuar. Ajo ka holluar aq shumë belin duke mos vënë re që e ka tepruar. Gjithashtu në foto dallohet vendi i shtrembëruar si dhe njerëzit rrotull saj si pasojë e fotoshop-it.Këtë e kanë vënë re edhe fansat e saj të cilët në komentet e shumta janë tallur “Hajde modifikim hajdeeee…. ku e ka barkun, zorret, plencin, brinjet kjo ??Ndërsa një tjetër ka shkruar “Ai tipi mbrapa esht shtremberuar fare, sesi rri ashtu i mjeri”.
Lea Seydoux, vajza e re Bond 

13/10/2014
Zërat janë konfirmuar: Lea Seydoux do të jetë vajza e re Bond në filmin e ri që do të shohë sërish si protagonist kryesor aktorin Daniel Craig. 

Sipas ‘The Daily Mail’, muza e kinemasë autor në Francë do të nisë pas disa javësh provat e makiazhit për të vendosur përfundimisht “look”-un e saj si “femme fatale”.Lea Seydoux ka qenë pjesë e kastit të filmave “Inglourious Basterds” të Quentin Tarantinos, “Robin Hood” të Ridley Scottit dhe “E bukura dhe bisha” me Vincent Cassel.Filmi i ri i agjentit 007 do të ketë si regjisor sërish Sam Mendesin, i cili ka drejtuar të suksesshmin ‘Skyfall’. Në kastin e aktorëve do të jenë edhe Ralph Fiennes, Naomie Harris dhe Ben Whishaw.Filmi i 24-t i sagës do të nisë xhirimet në dhjetor dhe pritet që të shfaqet për herë të parë në 6 nëntor 2015. 


Rihanna mbërrin në Miami me fustan të “grisur”

11/10/2014
Rihanna është fotografuar në Miami menjëherë pasi kishte mbërritur nga udhëtimi.

 Këngëtarja shihet e veshur me stilin e saj të zakonshëm, fustan, këpucë dhe një xhaketë krahëve në ngjyrë të zezë. Në këmbën e saj të djathtë të fustanit shihen disa vrima. Ajo ka kompletuar veshjen me varëset e saj të zakonshme me stil oriental.
Michelle Hunziker dhe Tomaso Trussardi martohen

11/10/2014
Michelle Hunziker dhe Tomaso Trussardi janë tashmë burrë e grua. 

Përpara kryetarit të bashkisë së Bergamos Giorgio Gori, showgirli dhe trashegimtari I shtëpisë së modës Trusardi kanë thënë ‘Po’. Dëshmitarë i Tomasos ka qenë Vittoria Feltri, ndërsa për Hunziker Antonio Ricci, drejtuesi tjetër i emisionit ‘Strichia la notizia’, pjesë e së cilës është edhe Michelle, një emision i ngjashëm me ‘fiks fare’. Darka e madhe do të zhvillohet në Vilën Trusardi dhe do të jenë rreth 250 të ftuar. Ja fotot e para të martesës së çiftit. Familja e pazakontë e Melanie Griffith 

10/10/2014
Melanie Griffith nuk ka patur një fëmijëri të zakonshme. 

Ajo është vajza e muzës së Alfred Hitchcock Tipi Hedren, nisi karrierën në kinema kur ishte ende foshnje, 14 vjeç përjetoi romancën me aktorin Don Johnson dhe për më tepër kukulla e saj e fëmijërisë ishte Neil, një luan i stërmadh. Në kujtimet e familjes është edhe një set gjigant fotografish nga jeta e përditëshme e familjes Griffith dhe pjesëtarit të tyre ekstra, Neil, të cilin e adoptuan gjatë një udhëtimi turistik në Afrikë.Në foto shihet Tipi duke luajtur me luanin, në një tjetër duke u mbështetur mbi të ndërsa përpara mban gazetën. Nuk mungon as punonjësja e shtëpisë e përjetësuar në një moment teksa kalon mbi luanin gjigant për të kryer detyrat e përditëshme të kuzhinës.Në një tjetër është Melanie e cila duke luajtur me Neil hidhet në pishinë. Shkrepja krijon imazhin sikur luani ka dashur ta kafshojë, por Melanie sqaron se gjithcka ka qenë pjesë e lojës mes saj dhe kafshës.Nuk mungon as Noel Marshall, bashkëshorti i atyre viteve i Tipi-t, një agjent me emër hollivudian që më vonë do të prodhonte “The Exorcist”. 

Xhemreja tek 'Kuzey Guney' tradhton të dashurin nga Tropoja

10/10/2014
Deni Dunisha, 25-vjeçari nga Tropoja ka rrëfyer se ka patur një histori dashurie me aktoren e famshme turke, Oyku Karayel, e njohur për publikin shqiptar me rolin e saj si Xhemre në telenovelen ‘Kuzey Gyney’. 

Por janë ndarë për shkak të tradhëtisë së saj. aktorja e famshme me origjinë shqiptare Oyku Karayel. U ndava prej saj, sepse në konceptin tim tradhtia nuk falet. Çdo femër që unë kam qenë me të, e kam vlerësuar dhe respektuar gjithmonë, por tradhtinë s’ia kam falur askujt. Është gjëja më e neveritshme që mund të bëjë një femër”,- tha Dushina. Deni Dushina është top-model dhe tashmë jeton në Londër. Ai ka mbaruar studimet për Gjeografi dhe ka luajtur si aktor në një film kosovar me titull “Yjet e natës”, ‘e po ashtu kam qenë imazh reklamash në Turqi’, rrëfeu ai.


“Më duhen disa gota për t`u çliruar” 

08/10/2014

Jessica Chastain është një nga aktoret më të kërkuara të Hollivudit, por 37-vjeçarja ka pranuar se ende është e turpshme dhe vetëm alkooli e çliron. 

Në një intervistë për revistën ‘Interview’, Jessica pozon “topless” me duart e kryqëzuara në gjoks, por thekson se nëpër festa nuk ndihet rehat dhe i duhet pak “ndihmë” për t`u çliruar.“Sa herë që shkoj nëpër festa, ndihem si plakë. Kjo më ndodhte edhe kur isha në gjimnaz. Nuk kam qenë kurrë ajo vajza e çmendur, kështu që më duhen disa gota për t’ia kaluar mirë”, theksoi Chastain.


Arbana Osmani heq dorë nga takat

08/10/2014
Ekrani i ka bërë ato më të afërta por edhe në jetën e përditshme kanë treguar se janë mike të mira.

Arbana Osmani ka postuar një foto në Instagram ku shfaqet e përqafuar me këngëtaren Jonida Maliqi, por jo pa arsye.Prezantuesja e cila është shtatzënë tashmë ka vendosur të heqë dorë nga takat e të blejë një palë çizme në dyqanin e Jonidës.“Shopping with this cutie is always fun. Sayin’ bye bye to heels..and hello to boots”-ka shkruar ajo në foto.


Marina nuk “kursehet” në ushqim


07/10/2014
Ajo ka treguar se është një vajzë që nuk e kursen ushqimin për të mbajtur trupin në formë. 

Marina Vjollca ka postuar në Instagram një foto ku tregon se si kujdeset për veten pas një pune të lodhshme.“Nutella dhe kek”-ka shkruar prezantuesja në foto teksa shfaqet e lumtur dhe e ëmbëlsuar.Marina ka treguar për fansat e saj edhe se i pëlqejnë picat dhe ushqimet me shumë kalori duke postuar në rrjetet e saj sociale foto duke ngrënë.


Ëngjëlli i “Victoria Secret” tregon se martesa e ka bërë edhe më seksi

07/10/2014
Burri i saj Adam Levine asnjëherë se ka fshehur mundësinë për të ekspozuar gruan e tij të bukur dhe nga këto foto të fundit të Behati Prinsloo nuk është e vështirë për të gjetur se përse e bën këtë.

Modelja  25 vjeçare ka bërë një album fotosh në plazhin e Maui këtë fundjavë, ku ka ekspozuar trupin e saj të mrekullueshëm me bikini.Ëngjëlli i Victoria Secret është shfaqur mjaft natyrale me flokë të lëshuara dhe me make up thuajse të padukshëm.


Argjentina Ramosaj nuk e fsheh dot dashurinë

06/10/2014
Këmbanat e dashurisë kanë tingëlluar prej disa kohësh për Argjentina Ramosaj. 

Këngëtarja bukuroshe nuk e fsheh dot dashurinë e saj për të dashurin dhe këtë e tregon shpeshherë në Instagram.Kësaj here këngëtarja ka postuar për fansat e saj një foto ku shfaqet duke u puthur në mënyrë pasionante me të dashurin e saj.Mos ndoshta së shpejti mund të kemi edhe dasëm?


Elvana Gjata nuk “reziston”, fryn buzët

06/10/2014
Spekulimet për operacionet plastike tek vipat janë gjithmonë të pranishme. 

Kjo për faktin se ata njihen nga publiku që në fillimet e tyre dhe më vonë. Por jo gjithmonë njerëzit e njohur i pranojnë këto ndërhyrje në paraqitjen e tyre, pavarësisht se ato dallohen shumë lehtë.Kësaj here në fokus është këngëtarja e njohur Elvana Gjata. Bukuroshja ka postuar disa foto të fundit në rrjetet e saj sociale.Pa mohuar faktin se ajo është paraqitet mjaft e bukur dhe tërheqëse, vihet re edhe një fryrje e buzëve të saj.Elvana nuk e ka pohuar asnjëherë faktin e një ndërhyrjeje kirurgjikale në trupin apo fytyrën e saj, megjithatë fryrja e buzëve është diçka e dukshme. Për më shumë gjykojeni nëpërmjet këtyre fotove.Dafina Zeqiri nuk ndalet, së shpejti videoklipi i ri

04/10/2014
Edhe pse para disa ditësh ajo mori një “shuplakë” nga Youtube ku video më e fundit “Ndjenjë tjetër” u bllokua, Dafina Zeqiri nuk ndalet.

Këngëtarja është me një projekt të ri muzikor që shumë shpejt do dalë në treg për të gjithë fansat e saj.E shfaqur me një look ndryshe dhe natyral, këngëtarja paraqitet më seksi se kurrë në një fustan të shkurtër me shkëlqim teksa ka postuar në Instagram foto dhe video gjatë regjistrimit të videoklipit që ajo e ka bërë hashtag #MSD.

Harron Afërditën, Shpat Kasapi i dedikohet nënës

03/10/2014
Pas ndarjes me bukuroshen Afërdita Dreshaj emri i tij u lakua shumë, e më pas ai humbi tërë vëmëndjen, kjo edhe për shkak të mos prezantimit të ndonjë projekti të ri. 

Ndonëse Afërdita prej kohësh ka bërë me dije se është e dashuruar, të njëjtën gjë nuk mund të themi edhe për këngëtarin Shpat Kasapi, i cili nuk na ka zbuluar asgjë të re në këtë drejtim. Në një foto që qarkullon në rrjetet sociale, shfaqet ai me nënën e tij, teksa e cilëson si mbretëreshën e jetës së tij. Këngëtari më tej është shprehur: “Atë ç'ka të mëson nëna është më e vlefshme se atë ç'ka lexon në libra”.


Sekreti i bukurisë së Kim Kardashian, një artist shqiptar


03/10/2014
Kim Kardashian është shndërruar tashmë në një fenomen bukurie dhe sensualiteti, por zbuloni ku qendron sekreti i saj.

Daljet e saj janë gjithmonë të kuruara deri në detaj, që nga koka deri te këmbët. Nëse për stilin e saj kujdesen shumë stilistitë me emër, për make up-in e saj kujdeset vetëm një. Ai është super i talentuar dhe me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë pë Mario Dedivanovic, shqiptar nga Mali i Zi. Në llogarinë e tij në Instagram ai ka foto me modelet më të njohura dhe me motrat e famshme Kardashian. Po në rrjetet sociale ai nuk nguron ta tregojë origjinën e tij, poston shprehje shqiptare dhe flamurin kuq e zi. Edhe fansat e tij të shumtë shpeshherë i shkruajnë shprehje në gjuhën shqipe.

Beyonce shfaq hiret e saj në bikini të bardhë

02/10/2014
Një ditë e re, dhe një ditë tjetër e bukur për sitin e Beyonce. 

Këngëtarja ka postuar disa foto në websiten e saj ku shfaqet në superformë me bikinë të bardhë.33 vjeçarja me një look të thjeshtë, pa make up dhe me flokë të pakrehur ka treguar se ajo shkëlqen duke ekspozuar trupin me forma të mahnitshme.Jennifer Lopez reagon “Ka ende dashuri mes meje dhe Puff Daddy”

02/10/2014
Puff Daddy ka marrë një feedback nga ish e dashura e tij prej tre vitesh Jennifer Lopez

Këngëtarja seksi në një intervistë për Access Hollivud ka qeshur teksa ka dëgjuar kur Puff i ka thënë asaj “se të pasmet e saj janë një vepër arti” dhe se ajo do futet në histori.“Ne kemi kaluar 3 vjet sëbashku. Aq sa ai ka respect për mua, kam edhe unë një vlerësim për të. Jam krenare se çfarë ai ka bërë me biznesin e tij dhe muzikën. Ka ende dashuri mes nesh”-ka treguar JLo.

Arbana Osmani nxirret në shitje, prezantuesja bën denoncim

29/09/2014
Të biesh pre e rrjeteve sociale është shumë lehtë ditët e sotme, sidomos të jesh personazh publik. 

Kjo gjë ka ndodhur edhe me prezantuesen e njohur Arbana Osmani. Ajo shpeshherë ka thënë se nuk ka asnjë llogari në Facebook ose Twitter por kjo nuk ka bërë që të mos jenë ekzistente faqe me emrin e saj.Arbana Osmani në Facebook që ka mbi 150 mijë ndjekës natën e mbrëmshme ka bërë një postim ku thuhet “ON SALE!!!Faqja ndodhet ne shitje!!! Te gjithe te interesuarit per te blere kete faqe te kontaktojne ne inbox.”Por Arbana ka reaguar në Instagram ku ka thënë: “Miremengjes! Me lajmeruan qe paskan filluar shitjet ketej nga llogarite fallco qe hapin ne emrin tim ne facebook.. Gjej rastin t’ju kujtoj qe çdo llogari ne emrin tim ne facebook e twitter eshte false. Me kete rast po me bejne mbare ti denoncoj prane Ministrise se Brendshme ta mbyllim dhe kete histori. Paçi nje dite te bukur! Love”Beyonce turpërohet nga veshja, ekspozon sytjenat dhe gjoksin

29/09/2014
Ajo është e njohur për performancat e saj elektrizuese por në shfaqjen e saj në Global Citizen Festival Beyonce është turpëruar me veshjen e saj teksa ka kërcyer sëbashku me burrin reperin Jay Z.

Në skenën e Nju Jorkut e cila brohoritej nga të pranishëm pafund, Beyonce ka treguar sytjenat e saj nude teksa këmisha e saj është zbërthyer duke bërë që gjoksi ti ekspozohet në mënyrë të shëmtuar.


Çifti Amal dhe George Clooney 3 ditë dasëm, nisin sot ceremoninë 

27/09/2014
Çifti i njohur Amal Alamauddin dhe George Clooney kanë nisur sot dasmën e tyre e cila do të vazhdojë për tre ditë të tjera.

Ata kanë vizituar Venecian, vendin ku kanë orgaznizuar ceremoninë e tyre martesore. Me çiftin shihet edhe miku i tyre Matt Damon bashkë me bashkëshorten e tij Luciana Barroso. Sot, ditën e premte të ftuarit janë mbledhur në Venecia ku do të hanë një darkë në hotel Cipriani ku po qëndron familja e avokates Amal. Hoteli i shek.XIX është dekoruar për rastin me qirinj dhe detaje të tjera. Të shtunën është dita e madhe, e cila nis me mëngjesin që do t’u shërbehet të ftuarve në hotel dhe më pas nisen me varkë drejt Amal Canal Grande. Ushqimet do të gatuhen nga shefi i njohur i kuzhinës Riccardo de Pra i cili është i njohur për ushqimet Europiano-aziatike. Në darkë kthehen sërish në hotel për një festë tjetër. Të dielën është planifikuar një tjetër darkë në Hotel Cipriani por aktivitetet e tjera nuk janë zbuluar. Ndërsa të hënën Amal dhe George do të jenë të martuar në një ceremoni civile duke mbyllur dasmën më madhështore të shtatorit dhe vitit.


Shkëlzen Berisha e Armina Mevlani të lumtur në Paris

27/09/2014
Të lumtur sa më s’ka. Kështu duken në krahët e njëri-tjetrit çifti Shkëlzen Berisha & Armina Mevlani. 

Ata nuk fshehin më asgjë, madje publikojnë foto nga momentet e kaluara së bashku. Kështu, Shkëlzeni që në orët e para të mëngjesit ka publikuar këtë foto në rrjetet socialer me dixhiturën “With my love”. Mësohet se aktualisht ata ndodhen në Paris, ku Armina ndjek Javën e Modës, e sigurisht Shkëlzeni e shoqëron! Mësohet se edhe  Armina i është përgjigjur me postimin e një kënge të titulluar “Lovesong” të grupit “The Cure”, me premtimin se do ta dojë gjithmonë, pasi edhe vargu “Lovesong” të grupit “The Cure”, me premtimin se do ta dojë gjithmonë, pasi edhe vargu i këngës që përsëritet është “I will always love you” (Do të të dua gjithmonë).


Kim Kardashian i bëhet atentat në Paris

26/09/2014
Kim Kardashian është shokuar pasi i kanë bërë një atentat teksa ka mbërritur në Balmain fashion show në Paris sëbashku me nënën e saj Kris dhe burrin Kanye West.

Ajo është parë duke u mbajtur tek roja i saj për pak pa u rrëzuar ndërsa më vonë Kanye i ka ardhur në ndihmë. Ngjarja ka ndodhur kur ylli ka dalë nga makina dhe turma e njerëzve kishte rrethuar makinën luksoze të tyre. Sipas disa fakteve, dyshohet se ky atentat është bërë nga gazetari i skandaleve të ngjashme  Vitalii Sediuk.Ai ka folur për Mail Online duke thënë: “Kim është perëndeshë dhe Kanye një burrë me fat. Ky rreng me të ishte në shenjë protest kundër Amerikës që më kanë dëbuar dhe nuk më lejojnë për tu futur në vendin e tyre.”

Mila Cunis rrëfen shtatzëninë 

25/09/2014 
Që prej mësimit të lajmit se është shtatzënë në daljet publike është parë gjithmonë me në krah të dashurin e saj, por këtë herë Mila Cunis nuk kishte në krah Ashton Cutcher gjatë një shëtitjeje në rrugët e Kalifornisë. 

Aktorja 31-vjeçare nuk është munduar për asnjë moment të fshehë shtatzëninë e saj në përzgjedhjen e veshjeve dhe këtë s’e kishte bërë as këtë herë kur u fotografua e veshur me xhinse kamuflazhi dhe një kanatjere të zezë dhe në shoqërinë e një mikeshe.Ylli i “Mjelmës së Zezë” dhe Cutcher së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë dhe në mediat rozë amerikane qarkullon lajmi se është një vajzë.Keku i Arbana Osmanit pushton rrjetet sociale

25/09/2014
Pasi Arbana Osmani u tërhoq nga ekrani për disa kohë për shkak të shtatzanisë së saj, moderatorja po i përkushtohet sa më shumë pasionit të saj, gatimit.

Ajo ka gatuar një kek që përveç se është aq i bukur në të parë, por me siguri edhe me një shije të mrekullueshme.Keku i bardhë dhe në brendësi i kuq është bërë shumë shpejt i famshëm teksa e kanë shpërndarë në Instagram provuesit e tij, Ledio Liço dhe Xhemi Shehu.
Vin Diesel me flokë dhe mjekër 

24/09/2014
Trupi muskuloz dhe koka pa asnjë qime floku janë karakteristikat kryesore të tij, por për rolin në filmin e tij më të fundit aktori Vin Diesel ka flokë dhe një mjekër të dendur. 

47-vjeçari pothuajse nuk njihet me “look”-un e ri në fotot që janë publikuar nga sheshxhirimi i filmit ‘The Last Witch Hunter’.Filmi tregon historinë e një gjuetari shtrigash të pavdekshëm me emrin Kaldur (i interpretuar nga Vin Diesel), i cili përpiqet të ndalojë një epidemi që kërcënon të shkatërrojë njerëzimin.Në kast bëjnë pjesë edhe aktorët Rose Leslie, Elijah Wood dhe Michael Caine. ‘The Last Witch Hunter’ pritet të shfaqet për herë të parë në kinema në vjeshtën e vitit 2015.


"Sulltani" i jep fund xhirimeve, i lumtur se kurrë me familjen

24/09/2014
Halit Ergenç, aktori i njohur turke duket se më në fund i është kthyer jetës së tij normale. 

Kjo pasi kanë përfunduar xhirimet e serisë televizive "Sulltani" ku ai kishte rolin e Sulltan Sylejmanit, ky i fundit ishte i detyruar të mbante mjekër të gjatë për të qenë më origjinal. E tani, ai u pa në një park lodrash së bashku me bashkëshorten e tij Berguzar Korel dhe djalin e tyre Ali.Jenifer Lopez selfie me zonjën e Parë të SHBA-ve, Michelle Obama

23/09/2014
Selfiemania nuk ka pushtuar vetëm njerëzit e thjeshtë, janë të famshmit ata që më shumë se çdo ditë na sjellin shembuj të shkrepjes së autoportreteve në çdo vend ku ndodhen. 

Shikoni se si pozojnë me njëra tjetrën Zonja e Parë Michelle Obama dhe Jennifer Lopez. Selfia po shkrepet nga Lopez përpara konventës kombëtare vjetore të 85-të, të Ligës së Qytetarëve Latino-Amerikanë të Bashkuar, në New York, N.Y. Fotoja është postuar sot me mbishkrimin "Fotoja e ditës" nga Ambasada Amerikane në Tiranë.


Arbana Osmani përgatit turshitë e dimrit

19/09/2014
Tashmë Arbana Osmani e ka treguar se është një amvisë shumë e mirë në momentin kur ka publikuar librin “Receta për njerëzit që dua” i cili është shitur dhe preferuar së tepërmi.

Kësaj here moderatorja e njohur ka treguar në Instagram se po bën edhe turshitë për dimër. Ajo ka postuar dy foto ku tregohet me perimet dhe me erëza të cilat i ka futur në kavanozë.“Dimri vjen përnjëher, duhen turshitë”- ka shkruar Arbana.


Krizë divorci? Soni dhe Mirko më të dashuruar se kurrë

19/09/2014
Soni ka qënë gjithmonë e rezervuar nëpër intervista për të folur për të bashkëshortin e saj Mirkon me të cilin është njohur gjatë spektaklit “Dancing with the Stars” ku ai ishte partneri balerin i këngëtares.

Pas zërave se çifti ishte në krizë divorci Soni u shfaq në Top Fest 2014 sëbashku me të ku triumfoi me çmimin e pare.Bukuroshja ka postuar në Instagram një foto ku shfaqet e përqafuar sëbashku me Mirkon me të cilën ka edhe një vajzë të vogël.Atmosfera e dashurisë mes tyre duket më e zjarrtë se kurrë teksa ajo bën një zemër dhe inicialet e të dyve.
Arrestohet këngëtari Don Omar 

18/09/2014
Këngëtari Don Omar është arrestuar në Porto Riko me akuzën e dhunës në familje.

36-vjeçari u ndalua nga policia të mërkurën në mëngjes në Vega Alta pasi sipas mediave lokale ka kërcënuar të dashurën e tij 26-vjeçare, emri i së cilës nuk bëhet i ditur.Shefi i seksionit kundër Dhunës në Familje në Bayamon, Aimee Alvarado, tha se hetimet janë në hapat e para dhe do të merren parasysh denoncime të mëparshme të të dashurës së kantautorit latin.“Klienti im nuk e di pse është arrestuar. Ai ka pesë ditë që nuk e takon partneren e tij”, tha avokati i 36-vjeçarit.Don Omar, emri i vërtetë i të cilit është William Landron, vitet e fundit i është futur rrugës së kinematografisë duke qenë pjesë e kastit të dy filmave të sagës ‘Fast And Furious’.


Lady Gaga lë me gojë hapur Athinën

18/09/2014 
Lady Gaga postoi të mërkurën në Instagram tre foto ku kishte pozuar thuajse nudo në tualetin e suitës së saj luksoze në një hotel të Athinës.

Këngëtarja 28-vjeçare kishte zgjedhur vetëm një palë tanga rozë për fotot e “nxehta” të postuara për kënaqësinë e 42.2 milionë ndjekësve të saj.Disa orë më parë, Lady Gaga kishte zbarkuar me avionin e saj privat në aeroportin e kryeqytetit grek vetëm me dy guaska të mëdha për të mbuluar gjoksin dhe një rrjetë tranparente nga e cila dukeshin tangat rozë.Lady Gaga do të paraqesë ditën e premte në Stadiumin Olimpik të Athinës ‘ArtRave: The Artpop Ball’.


Selena-Bieber, rikthim së bashku? 

17/09/2014
 Lidhja e tyre është një herë aktive, një herë “me pushime”, por duket se Justin Bieber dhe Selena Gomez janë rikthyer sërish së bashku, të paktën për momentin. 

Sipas “E! News”, çifti nuk mbajti asgjë sekrete, teksa po festonin ditëlindjen e Ryan Butler, shokut të fëmijërisë së Justinit.Justin kishte prenotuar një seksion special në barin ku mund të luhej edhe “bowling”, për të festuar pikërisht 20-vjetorin e shokut të tij.Ylli 20-vjeçar dhe Selena e shfrytëzuan këtë “party” si një mënyrë për t’u rikthyer sërish bashkë, qoftë edhe si një moment i vetëm rikujtimi i lidhjes së tyre së shkuar. Një burim tha për “E!” se çifti nuk u shfaq aspak i ndrojtur. “Justin e puthte dhe flirtonte me Selena Gomez, të cilën njëherë e konsideron të dashur e njëherë jo”.Edhe pse çifti nuk hodhi asgjë nëpër rrjetet sociale, duke dashur ta fshehin rikthimin së bashku të tyre, e dashura e personit që kishte ditëlindjen, Ashley Guin, publikoi disa foto në Twitterin e saj.


Eva Mendez sjell në jetë fëmijën e saj të parë

17/09/2014 
Mediat e huaja shkruajnë se aktorja 40-vjeçare sjell në jetë të premten foshnjen e saj të parë, një vajzë emri i së cilës ende nuk bëhet i ditur.

Shtatzania e saj u mbajt sekret dhe kur Eva ishte në muajin e shtatë u konfirmua lajmi i shtatzanisë.Çifti i famshëm i Hollivudit janë bashkë që nga viti 2011 pas takimit në sheshin e xhirimit ‘The Place Beyond The Pines’.
Rosie Hunington, një bukuri natyrale

12/09/2014

Rosie është një ndër modelet më të kërkuara në industrinë e modës dhe i kalon ditët duke pozuar nëpër sete fotografike  e cila nën oblektivin e kamerave shfaqet joshëse me make up të rënduar. 

27-vjeçarja ka postuar në Instagram foto ku duket më natyrale dhe e freskët se kurrë, pranë plazhit dhe pa make up të lë pa frymë me bukurinë e saj.Rosie është e fejuara e aktorit të famshëm të Holluvudit Jason Statham, të cilët janë bashkë që nga viti 2010.Soni dedikim të veçantë për Valbona Selimllarin

12/09/2014 
Këngëtarja Soni Malaj ka postuar një foto të sajën së bashku me ikonën e bukurisë shqiptare Valbona Selimllarin.

Bashkë me foton Soni shkruan ‘Një nga njerëzit me shpirtin më të bukur që njoh’. Nuk dihet nëse takimi i tyre bëhet në kuadër të ndonjë projekti të ri nga dy simpatiket apo është thjesht një takim miqësor.
Orgesa Zaimi bëhet nuse ndërsa dhëndri gjendet në kafe

11/09/2014
Këngëtarja shqiptarë Orgesa Zaimi ka veshur fustanin e nusërisë por teksa i hedhim një sy fotove në profilin e saj në Instagram nuk shohim gjëkundi dhëndrin.

Por nga shkrimi lexojmë që thjesht po realizon një set fotografik për një revistë dhe ajo shkruan me shaka: Unë në dasmën time që zgjati gati 2 orë, morën pjesë një fotograf, një stilist, gocat e Geraldinës që më veshën dhe lagjja aty jashtë që shikonte. Erdhi çik dhe ime bijë, bëri ca foto me mamin nuse, ti kishim se nuk i dihet, kurse burri më braktisi, iku në kafe. Ja kjo është dasëm, del edhe nëpër kopertina jo shaka’Orgesa është e martuar prej disa vitesh me gazetarin Mentor Beqa dhe kanë një vajzë të quajtur Bora.


Taylor Swift: Katy Perry është hajdute

11/09/2014
Taylor Swift beson se Katy Perry është një hajdute.

Historia qëndron kur 3 kërcimtaret janë larguar nga trupa e baletit të Taylor dhe i janë bashkuar Katyt.Por në të vërtetë balerinët më përpara kishin punuar me Katyn, dhe kur ajo ka mbaruar turin kanë firmosur për Taylorin për një fare periudhe kohe.Këngëtarja 24 vjeçare i ka konsideruar këta balerinë si familje dhe kur ata janë bashkuar edhe njëherë Katy Perrit ajo është zhgënyer.Kjo ka ndodhur një vit më përpara por sic duket ka nisur një luftë mes vajzash.Katy ka postuar në Tëitter një status ku ka tallur Taylorin duke e quajtur veshjen e saj si veshje delesh.


Shakira po pret djalin e saj të dytë

10/09/2014
Përpara dy javësh Shakira konfirmoi se po priste fëmijën e saj të dytë me të dashurin futbollistin e Barcelonës Gerard Pique. 

Por tani prindërit e saj kanë konfirmuar se ajo do bëhet nënë e një djali tjetër.“Ne jemi shumë të lumtur. Ajo po pret një djalë tjetër”-kanë konfirmuar ata për Hola!Magazine.Megjithatë çifti nuk ka menduar akoma për emrin e tij.Shakira dhe Pique kanë edhe një djalë tjetër i cili quhet Milan.


Kate dëshiron të paktën 3 fëmijë, deri në moshën 35-vjeçare

10/09/2014
“Dëshiroj të paktën tre fëmijë deri në moshën 35 vjeçç”. 

Duket se është kjo dëshira e Dukeshës së Kembrixhit, që është sërish shtatzënë me fëmijën e dytë. Sipas “Daily Telegraph”, miq të Kate kanë lënë të kuptojnë se bashkëshortja e Princit William kërkon të ketë një familje numeroze, sikurse dhe familja e saj. Kate është më e madhja nga 3 fëmijët Middleton (Pippa dhe James).Kate, 32 vjeç, është rreth 20 muaj më e madhe se motra e saj Pippa. Të njëjtën distancë, që do të ketë edhe Princi George me motrën ose vëllain, që pritet të vijë në jetë. Dukesha e Kembrixhit është në muajt e parë të shtatzanisë dhe ka pasur probleme shëndetësore, si pasojë e të cilave i është dashur të anulojë edhe angazhimet zyrtare.Foshnja mbretërore pritet të lindë mes muajit Prill dhe Maj të vitit të ardhshëm. Edhe Princi Charles ka komentuar për këtë ngjarje, duke e konsideruar një lajm të mrekullueshëm. Foshnja mbretërore ka vënë në punë edhe kompanitë e basteve, që po përcaktojnë koefiçentët për seksin dhe emrin.


Ronaldo shoqëron djalin në ditën e parë të shkollës

09/09/2014
Ronaldo pavarësisht se është shumë i zënë me futbollin është një baba shumë i përkushtuar për djalin  e tij, Cristiano Ronaldo Jr. 29-vjeçari kishte vendosur që ta shoqëronte atë në ditën e parë të shkollës. 

Ronaldo kishte veshur një T-Shirt ngjyrë rozë dhe xhinse. Edhe vogëlushi Cristiano Ronaldo Jr. kishte zgjedhur të njëjtin stil sikurse babai i tij, sport edhe komod. “Familja ime vjen e para. Djali im është gjëja më e rëndësishme në jetë”, tha 29-vjeçari në një intervistë për revistën “Mirror”. Ylli i futbollit botëror që prej fillimit ka vendosur ta mbajë sekret identitetin e nënës. “Dëshiroj që djali të ndjekë hapat e mia dhe të bëhet një futbollist, por gjithsesi ai do të vendosë vetë për të ardhmen”, tha Ronaldo. Ndërsa e dashura e futbollistit, Irina Shayk ndodhet në Nju Jork. Ajo u fotografua e veshur “casual” me një fustan ngjyrë salmoni dhe një çantë “Chanel”. Në Mollën e Madhe, modelja ruse është e angazhuar fuqishëm me punët e saj në botën e modës. 


Kim nuk harron selfiet edhe në sfidën e kovës së akullit

08/09/2014
Kim Kardashian e cila ka qënë e ftuar në shfaqjen ‘Ellen Gegeneres Show’ ka pranuar sfidën e ‘Ice Bucket Challange’.

Por edhe pse ka pranuar të bëjë këtë sfidë Kim nuk heq dorë nga selfiet, e cila edhe duke u lagur nuk harron të bëjë një të tillë, duke vërtetuar kështu shprehjen e mamasë së saj Kris që Kim është vërtet e fiksuar pas tyre.
Era Istrefi ekspozon trupin në superformë

08/09/2014
Këngëtarja e re Era Istrefi qëndron gjithmonë aktive në Instagramin e saj teksa poston herë pas here foto për të treguar pjesë nga jeta e saj.

Bukuroshja e cila ka mbi 43 mijë ndjekës është e pëlqyer për stilin e saj të veçantë të të veshurit dhe flokët e gjatë bjondë.Këtë të dielë Era ka postuar një foto në Instragram dhe ka treguar trupin e saj në superformë.“My shades of cool.”-ka shkruar këngëtarja në foto.


Rihanna kthehet sexy në Instagram06/09/2014
Kur Instagrami i mbylli profilin e saj në muajin Maj për disa foto nudo, Rihanna nuk e kapërdiu lehtësisht këtë dhe premtoi se do të hakmerrej. 

Tashmë ka gjetur një mënyrë të re për të zgjidhur këtë ngërç dhe kjo falë fotografes Melissa Ford. Fotot e saj të fundit me bikini ajo tashmë i ka publikuar në llogarinë e rrjetit social të mikeshës së saj.Një “reportazh” i nxehtë nga varka, dhe një sjellje sikur kërkon të thotë që nuk mundet t’i respektojë rregullat asnjëherë.Këngëtarja 26-vjeçare nga Barbados është me pushime në Mesdhe, dhe duke shijuar udhëtimin mbi një jaht superluksoz, ka menduar të shkrepë disa foto.Ndërkohë, nga një raportim i fundit i publikuar nga “Daily Mirror”, bëhet e ditur se RiRi ka shpenzuar plot 6 mijë stërlina për një manikyr… por jo për ta bërë vet këtë shërbim. Ka pretenduar që të marrë me vete në pushimet e Italisë edhe estetisten e saj dhe për këtë i ka paguar shpenzimet e avionit, hotelit dhe trajtimit.Më pas, pasi “truket dhe parruket” ishin perfekte ka mundur të shfaqë disa foto të nxehta në rrjetin instagram.
Paris përgatitet për rikthim në Nju Jork

06/09/2014
Ngado që udhëton, Paris Hilton është një nga ato femra, të cilat nuk kanë përse të kenë ndrojë të ekspozojnë trupin e tyre ndaj të gjithë botës. 

Madje, pse jo, një figurë për t’u pasur zili.Mëngjesin e së premtes, 33-vjeçarja personalitet shoqëror përfitoi nga një pushim për banjo dielli për të publikuar sërish disa foto me bikini, për të gjithë fansat e saj të çmendur.Në këto foto, Paris shfaq trupin e saj me linja të admirueshme, barkun e sheshtë dhe krahë të tonifikuara, ndërsa bikini i saj i bardhë ishte qendisur me lule në pjesën e sipërme të trupit.Flokët e saj të gjata, bionde, i binin mbi pjesën e përparme të trupit, ndërsa në sy mbante një palë syze në formë zemre. Duke pozuar nga një cep i ballkonit me pamje nga deti, Paris shihet e rrethuar nga një qiell i kaltër dhe varka të shumta në ujrat e mrekullueshëm të Ibizas. 
Jennifer Lopez dhe Iggy Azalea bashkë tregojnë të pasmet e tyre

05/09/2014
Pritet të dalë në treg klipi më shpërthyes i dy këngëtare më të famshme Jennifer Lopez dhe Iggy Azalea, një klip kushtuar vetëm të pasmeve.

Veshur vetëm me bikini, provokojnë me lëvizjet e tyre joshëse dy këngëtaret janë bashkuar për të realizuar klipin më tundues, duke treguar dhe tundur të pasmet e tyre për videon ‘Booty’, një klip që pritet të dale në treg pas disa ditësh.Ndërron jetë legjenda e komedisë Joan Rivers

05/09/2014
Është shuar në moshën 81-vjeçare pasditen e ditës së enjte komediania e njohur amerikane Joan Rivers, disa ditë pas një arresti kardiak në një spital të New York-ut.

Ajo vdiq pa dhimbje dhe rrethuar nga miqtë e saj’ shkruan në një deklaratë për mediat vajza e saj Melissa Rivers e cila njëkohësisht falenderon të gjithë personelin e spitalit që u kujdes për nënën e saj. Joan Rivers emri i vërtetë i së cilës është Joan Alexandra Molinsky ka lindur në New York dhe ajo është bërë e njohur për stilin e saj unik të humorit, ajo madje është nderuar edhe me çimim “Tony” për performancën e saj në ‘Broadway’s Sally Marr’.


Kim vlerësohet me çmimin “gruaja e vitit”, në “GQ Awards” 

04/09/2014
Kim Kardashian West, së bashku me shumë yje botërore, morën pjesë në “GQ Men of the Year Awards”, që u zhvillua në Londër. 

Kim kishte përzgjedhur një veshje speciale, ku fundi i shndritshëm me shumë gurë ishte dizenjuar nga Ralph&Russo, pjesa e bustit në ngjyrë të zezë nga Astuko Kudo, si dhe këpucët nga Tom Ford. Ajo shoqërohej nga bashkëshorti i saj Kanye West, që dukej shumë i përkushtuar për shkëlqimin e Kim. Ylli i “Keeping up with the Kardashians” u vlerësua gjatë mbrëmjes me çmimin “gruaja e vitit”, që iu dorëzua nga editori i revistës “GQ”, Dylan Jones.Dylan Jones, përpara se të dorëzonte çmimin, tha: “Ajo është një nga femrat më të famshme në botë. Është mbretëresha e rrjeteve sociale dhe televizonit. Dhe, që kur u martua në muajin Maj me Kanye West, janë bërë një ndër çiftet më të famshëm”.Kim dhe Kanye dukeshin shumë të lumtur në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe nuk pushonin së qeshuri. Në momentin që po ngjitej në skenë për të marrë çmimin, Kanye i dhuroi edhe një puthje.Në këtë event të përvitshëm të revistës “GQ” ishin të pranishëm dhe shumë yje të tjerë, mes tyre Lewis Hamilton me partneren Nicole Scherzinger, Rita Ora, Cara Delevigne, Gerard Batler, Johnny Deep, Bradley Cooper, Pharrel Williams.Gjatë mbrëmjes u shpërndanë edhe çmime të tjera. “Mashkulli i vitit” u vlerësua aktori Jonah Hill, “Filantropi i vitit” Tony Blair, “Artisti solo i vitit” Pharrel Williams, “Sportisti i vitit” Lewis Hamilton.
Bastvënësit kuotojnë të dashurën e re të Mario Balotellit 

04/09/2014
Menjëherë pas ndarjes së Balotellit, bastvënësit kanë nisur kuotimin se cila mund të jetë e dashura e re e futbollistit. 

Mario Balotelli e ka fshirë nga Instagrami Fannyn, por edhe ajo tashmë ka vendosur të fotografohet pa unazën e fejesës. Marrëdhënia mes futbollistit dhe modeles belge ka përfunduar vetëm disa ditë pas transferimit nga Milani te Liverpuli.Balotelli i kishte rrëfyer miqve të tij, që e kishte mbyllur historinë me Fanny Negueshan, të cilës vetëm disa muaj më parë, gjatë Kupës së Botës në Brazil, i kishte premtuar që do të martoheshin. SuperMario i ka thënë miqve të tij se ka një të dashur të re, një modele të mrekullueshme shumë të famshme. Bastvënësit mendojnë se e dashura e re e “djalit të keq” të futbollit mund të jetë 18-vjeçarja Rosie Tapner dhe, sipas “Betpassion”, ajo është kuotuar me koefiçientin 3.5.


JLo: Vazhdoj të besoj tek dashuria

03/09/2014

Edhe pse është një nga femrat më seksi në botë, Jennifer Lopez nuk ka pasur aspak fat në dashuri.

Por, edhe pse ka kaluar tre martesa dhe një fejesë të dështuar, këngëtarja dhe aktorja ka thënë për versionin britanik të revistës ‘Elle’ se ende nuk ka hequr dorë në gjetjen e “personit të duhur”.45-vjeçarja tha: “Vazhdoj të besoj tek dashuria. Mashkulli i duhur është diku, vetëm se duhet shumë punë për ta gjetur. Të gjithë e dinë që kam bërë gabime. Nxitohem dhe refuzoj të dalloj shenjat, por dua të besoj që një ditë do gjej të duhurin.”
Arrestohet Justin Bieber

03/09/2014
Justin Bieber është arrestuar me akuzat e agresionit dhe drejtimit me rrezikshmëri të mjetit, që janë ngritur pas një dyluftimi të dyshuar, të ndodhur pas përplasjes së mjetit të tij ATV me një minifugon në Kanada, të premten, bëri të ditur një zëdhënës i policisë për CNN, këtë të martë. 

Incidenti i dyshuar ka ndodhur në një nga rrugët e Perth County, Ontario, një komunitet ku 20-vjeçari Bieber ka jetuar kur ishte fëmijë.“Hetimet kanë zbuluar se pas përplasjes, drejtuesi i mjetit ATV dhe drejtuesi i minifugonit u përfshinë në një dyluftim fizik”, tha zëdhënësi i Policisë së provincës së Ontarios, Kees Wijnands.Ndërkohë, përfaqësuesi i Bieber refuzoi të komentonte në lidhje me ngjarjen.


Fotot e para të dasmës së Jolie-Pitt

02/09/2014
Angelina Jolie dhe Brad Pitt gjithmonë kishin thënë se do të martoheshin kur fëmijët të fillon t’i pyesnin. 

Gjashtë fëmijët e tyre ishin pjesa më e rëndësishme e dasmës më 23 gusht në rezidencën Chateau Miraval në Francë. Angelina kishte zgjedhur një fustan nga Atelier Versace me krijues Lugi Massi,  të thjeshtë, në ngjyrë të bardhë dhe me një velo të gjatë të dekoruar, siç duket edhe në fotot ekskluzive për revistën “People”.  Luigi Massi nëpërmjet punës së dorës, pjesën e pasme të fustanit dhe velon kishte vendosur ta dekoronte me krijimet e fëmijëve të Jolie, si lule, personazhe të kukllave dhe shumë detaje të tjera. “Luigi është si një familje për mua dhe nuk mund të imagjinoja asnjë tjetër që mund të krijonte fustanin e nusërisë”, tha Jolie për revistën “People”. Angelina në ditën më të rëndësishme të jetës kishte zgjedhur një model flokësh dhe make up të thjeshtë. Fytyra e saj dukej e shndritshme me një rimel dhe buzëkuq të lehtë. Ndërsa Brad Pitt, 50 vjeç, kishte zgjedhur një kostum klasik të zi. Sa për fëmijët, Maddox dhe Pax, 13 dhe 10 vjeç, kishin veshur kostum elegant të zi; Zahara, një fustan  të dizajnuar nga Adama Kebe; Viviene një fustan të bardhë; ndërsa Shiloh dhe Konx kishin zgjedhur një stil unik pantallonash të shkurtra të zeza dhe këmishë të bardhë.  “Kjo ditë e rëndësishme për ne ishte relaksuese dhe plot të qeshura, shumë speciale për familjen tonë”, tha çiti i sapomartuar për “People”. Unazat që ata shkëmbyen ishin të dizajnuara nga Robert Procop, që krijoi edhe unazën e fejesës së Angelinas,  një diamand 16 karatë, 500 mijë USD. Një burim tha për “MailOnline” që çifti vendosi të martohej në rezidencën e tyre në Francë pas një premtimi që Jolie i kishte bërë nënës së saj të ndjerë, gjithashtu për të festuar edhe 10-vjetorin e filmit “Mr&Mrs. Smith”, aty ku filloi edhe historia e tyre e dashurisë. 


Kim refuzon të ulet pranë Rita Orës

02/09/2014
Duhej të ishte një natë e paharrueshme…dhe ashtu u duk, të paktën nga ekrani. 

Por në mbrëmjen gala të shpërndarjes së çmimeve “MTV Video Music Awards” jo gjithçka ka qenë perfekte për disa nga të ftuarit. TMZ raporton se Kim Kardashian ishte ankuar tek organizatorët për vendin që i kishin caktuar. Ajo ndodhej disa ulëse larg Rita Orës dhe mësohet se kishte kërkuar që të zhvendosej më larg këngëtares me origjinë nga Kosova.Sipas revistës amerikane Kim fajëson Rita Orën për “vuajtjet” e vëllait të saj Rob me të cilin 23-vjeçarja është shoqëruar për një kohë të shkurtër në vitin 2010.Por pavarësisht kësaj, incidenti nuk e pengoi Rita Orën që të shkëlqente në mbrëmjen e MTV. 
Al Pacino: Fama të streson, por…


01/09/2014
Festivali i Filmit në Venecia ka mbledhur mjaft yje botërore të kinemasë, mes të cilëve edhe ikona Al Pacino të cilit asnjëherë nuk i mungon humori. 

Me të shkelur në tapetin e kuq kur përballë kishte gazetarë dhe reporterë që po e fotografonin, aktori veteran iu drejtua duke u thënë: “ju pëlqen prerja ime e re e flokëve? A më shkojnë?”.Pas kësaj aktori amerikan ka folur për famën dhe se si ndjehesh të jesh i tillë, ku përsëri nuk ka munguar humori.“Sigurisht të jesh i famshëm është shumë stresuese, por akoma më stresues është po të jesh person normal, i thjeshtë”, tha ai. 


Rihanna, 18 milionë $ për një apartament në Nju Jork

01/09/2014
Rihanna ka marrë me qera një apartament në Nju Jork që në fillim të këtij viti, kur vendosi të shpërngulej nga LA. 

Por tani këngëtarja e hitit “Diamonds” duket se ka gjetur një shtëpi të përhershme, pasi është parë duke i hedhur një sy një apartamenti në lagjen Tribeca. “Ajo kishte veshur një xhaketë të gjatë të zezë dhe taka të larta, sikur ishte bërë gati të performonte. Nuk ishte një look i përditshmërisë”, tha një burim. Rihanna shpenzoi një kohë të mirë duke parë dhomat e dizajnuara nga arkitekti Enrique Norten. Dhoma kryesore përmban kuzhinën dhe këndin e ngrënies, e rrethuar nga mure xhami të përforcuara nga shufra çeliku dhe që përshtaten me një parket të drunjtë. Ky është një stil kontemporan i një apartamenti që ofron pamje të mrekullueshme të qytetit. Apartamenti është rreth 5.350 m2 me 4 dhoma luksi dhe 4 tualete. Kjo ndërtesë përmban edhe palestër, pishinë dhe shumë ambiente të tjera. Rihanna vendosi që të zhvendosej në Nju Jork dhe të linte LA pas ndarjes nga i dashuri Chris Brown. Gjatë këtij viti ajo i shtoi investimeve të saj në prona edhe një rezidencë luksoze në LA, me vlerë rreth 15 milionë dollarë. Nga fillimi i vitit 26-vjeçarja ka marrë edhe një apartament me qera në Manhatan për 36 mijë USD në muaj. Pasuritë e patundshme të Rihannas përfshijnë edhe një rezidencë luksoze në Barbados, me një vlerë prej 22 milionë dollarë.


“Jam më e bukura nga të gjitha”
10/08/2014
 Julia Roberts ka deklaruar se kur ka qenë e re mërzitej nga fakti se kurrë nuk zgjidhej si aktorja më e bukur me një bikini veshur.

 Në një intervistë për revistën ‘InStyle’, 46-vjeçarja tha: “Kur isha e re mendoja se isha më e bukura nga të gjitha dhe më vinte inat me Halle Berry-n që gjithmonë konsiderohej si trupi më i mirë.”“Gjithsesi, mendoj se është më mirë kështu pasi imazhi i trupit perfekt nuk më ka përndjekur asnjëherë dhe nuk kam pasur këtë lloj presioni”, shtoi aktorja e famshme.

Prezantuesja pa shami, skandal në Arabinë Saudite
07/08/2014
Shfaqja pa shami e një prezantueseje saudite për herë të parë në historinë e televizionit shtetëror të Arabisë Saudite ka provokuar një skandal sipas gazetës britanike ‘The Independent’. Prezantuesja, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, ka lexuar një njoftim nga Londra për rrjetin televiziv Al Ejbariya.Edhe pse femrat shfaqen shpesh pa shami në programe të ndryshme në televizionet saudite, kjo ishte hera e parë që një femër shfaqet me kokë të zbuluar në një edicion informativ.Zëdhënësi i televizionit Al Ejbariya ka deklaruar se prezantuesja ka qenë në një studio në Mbretërinë e Bashkuar.“Nuk ishte në studiot që kemi në Arabinë Saudite. Ne nuk pranojmë asnjë shkelje të vlerave tona”, tha zëdhënësi, i cili shtoi se do merren masa që diçka e tillë nuk do përsëritet më

 “Është gjëja më e natyrshme në botë”
06/08/2014
 Olivia Wilde ka pozuar për një set fotografik mode duke ushqyer me gji djalin e saj të vogël. Aktorja 30-vjeçare shihet duke ushqyer 5-muajshin Otis në numrin e shtatorit të revistës ‘Glamour’.Ajo thotë: “Të pozoj me Otisin është perfekte pasi çdo foto e imja tani nuk është e plotë pa të. Të ushqesh fëmijën tënd me gji është gjëja më natyrale në botë.”Në këtë mënyrë, Olivia Wilde i bashkohet shumë femrave të famshme (Gisele Bundchen, Miranda Kerr, Jaime Pressly dhe Gwen Stefani) të cilat kanë promovuar ushqimin me gji të fëmijëve.

Gemma Atkinson, forma perfekte me bikini
04/08/2014
Aktorja britanike, Gemma Atkinson ka treguar edhe një herë se është një nga femrat me trupin më të bukur në botë. 

Nën diellin e e nxehte të Republikës Domenikane e me bikini shumëngjyrëshe ka ekspozuar fizikun e saj, duke treguar se është në formë të shkëlqyer.Së fundi, Atkinson është kthyer në imazhin e veshjeve sportive “USA Pro”.


Veronica dhe Berlusconi takohen në ditëlindjen e vajzës

01/08/2014
Nuk takoheshin prej një kohe shumë të gjatë. Veronica Larion dhe Silvio Berlusconin i ka bashkuar ditëlindja e vajzës së tyre, Barbara. 

Në 30-vjetorin e vajzës duket se dy ish-bashkëshortët kanë shkëmbyer shumë pak batuta. Heshtje totale, me sa duket, edhe për procesin “Ruby” të kavalierit Berlusconi. Gjithsesi, sipas burimeve, ata kanë folur për gjendjen aktuale të tij.Sipas disa burimeve, që kishin qenë të pranishëm në festën e 30-vjetorit të vajzës së tyre, Veronica e ka pyetur ish-bashkëshortin e saj: “Është e vërtetë që do të martohesh?”. Por, përgjigjja e Berlusconit për Veronican duket se ka qenë: “Pas martesës së fundit ndjehem pak i dobët”. Dhe më pas ka ardhur momenti i prerjes së tortës për ditëlindjen e Barbaras.

Alicia Keys sërish shtatzënë 

01/08/2014
Këngëtarja Alicia Keys ka pranuar se është në pritje të fëmijës së saj të dytë me bashkëshortin Swizz Beatz. 

Këngëtarja e dha lajmin përmes “Twitter-it” dhe Instagramit me rastin edhe të 4-vjetorit të martesës së saj. 33-vjeçarja është mamaja edhe e një djali 3 vjeç dhe gjatë një intervistë ajo u shpreh: “Kjo është jeta më e bukur që po kalojmë”. Bukuroshja e R&B tha: “Gëzuar përvjetorin e martesës dashuria e jetës time! Dhe do të bëhet edhe më e ëmbël kur të bekohemi me një ëngjëll tjetër.Ti më bën të lumtur dhe ne do jetojmë kështu edhe për shumë vite të tjera”.  Edhe bashkëshorti i saj Swizz Beatz tha: “Dashuria është jeta dhe jeta është dashuria dhe jemi shumë të lumtur për dhuratën që Zoti po na bekon.” Rita Ora, aktrim me kufje në vesh

31/07/2014
Rita Ora harronte gjithmonë frazat e saj gjatë xhirimeve të filmit ‘Fifty Shades of Grey’ dhe për këtë arsye këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova mbante një kufje në vesh në mënyrë që ta kujtonin gjithmonë se çfarë duhet të thonte.

Në dramën erotike 23-vjeçarja interpreton rolin e Mia Grey-t dhe për ‘Access Hollywood’ ajo u shpreh: “Duhej dikush që të më thonte në vesh se çfarë duhej të thoja. Isha shumë e emocionuar dhe harroja gjithçka.”Rita Ora falenderoi edhe protagonisten kryesore të filmit, aktoren Dakota Johnson, për ndihmën që i ka dhënë.“Ma lehtësoi shumë punën duke u kujdesur për mua. U tregua shumë e mirë”, tha Rita Ora.


Miranda, menefregiste ndaj sherrit Bloom-Bieber

31/07/2014
E ndërsa ish-bashkëshorti i saj Orlando Bloom ishte përfshirë në një përplasje fizike me Justin Bieber, në një restorant në Ibiza, të mërkurën, 31-vjeçarja Miranda Kerr duket se ka dashur t’i japë një mesazh “antikut” Bloom. 

Justin Bieber, pas grindjes dhe grushtit të marrë nga aktori i Hollivudit, i ishte drejtuar atij me një fjali thumbuese “Përshëndete Mirandën nga ana ime”. Mendohet se këngëtari 20-vjeçar i është afruar së tepërmi modeles, gjatë një party në një hotel të Nju Jorkut, menjëherë pasi ish-modelja e Victoria’s Secret kishte mbaruar shfaqjen në vitin 2012, ndërkohë që kishte qenë ende e martuar me Bloom.Megjithatë, Kerr duket se ka dashur t’i kthejë shpinën ish-bashkëshortit të saj, duke mos u interesuar aspak për atë që kishte ndodhur, por thjesht sa ka postuar dy foto, njërën duke ecur me fëmijën e saj, ndërsa te tjetra, një pozë topless në vaskë të mbushur me ujë. 


Kendall Jenner flirton me lojtarin e NBA, Chandler Parsons

30/07/2014
Kendall Jenner duket se po ndjek hapat e motrave së saj Kim and Khloe Kardashian, të cilat kanë patur lidhje me lojtarë të basketbollit të NBA. 

18 vjeçarja gjatë një darkë me miqtë ku ndodhej dhe lojtari i Dallas Mavericks, Chandler Parsons bisedonin dhe qeshnin duke u shkëputur nga pjesa tjetër e grupit. Sipas “People” modelja dhe lojtari NBA ndodheshin në shoqërinë e motrës së saj Kylie, agjentit të tij Dan Frank  dhe me miq të tjerë në STK në LA në Hollywood.  “Ata flirtonin shumë me njëri-tjetrin. Chandler dhe Kendall kanë biseduar për një kohë të gjatë dhe kanë qeshur gjatë gjithë mbrëmjes. Ndërsa agjenti i tij bisedonte me Kylie dhe miqtë e tjerë”, thotë një burim për “People”.  Chandler dhe Kendall kanë një të përbashkët që të dy janë edhe modelë. Chandler Parsons u shfaq  edhe në një billboard për Buffalo Jeans. Historia e fundit e Kendall ka qenë me Harry Styles, por çifti u nda në shkurt vetëm pas 3 muaj lidhje.   
Beyonce kërkon shtëpi e vetme

30/07/2014
Zhurmat për ndarjen e Beyonce dhe Jay Z sa vijnë e përforcohen më shumë. 

Mediat rozë amerikane shkruajnë se në përfundim të turit muzikor që janë duke zhvilluar së bashku, dy këngëtarët e famshëm amerikanë do të ndahen. Ajo që e ka ndërmarrë hapin e parë, sipas “New York Post” është Beyonce e cila ka dalë në kërkim të një apartamenti e pashoqëruar nga Jay Z. Në të shkuarën mendimi i këtij të fundit për apartamentet apo shtëpitë e përbashkëta ishte vendimtari. I njëjti burim shkruan se duke u nisur nga madhësia e apartamentit të kërkuar nga këngëtarja dhe nga mungesa e Jay-Z gjatë audicionit për shitjen e tij është thuajse e sigurtë se Beyonce po përgatitet për jetën si e divorcuar.Krisja e madhe mes çiftit të famshëm amerikan mbërriti pas bërjes publike të një zënke në një ashensor mes Solange, motrës së Beyonce dhe Jay Z. Raportohet se Solange goditi kunatin e saj për shkak se ky i fundit kishte lënë një takim me Rihanna-n më vonë gjatë asaj mbrëmjeje.


Cavalli, pushime në Ibiza me të dashurën 26-vjeçare

29/07/2014
Stilisti italian Roberto Cavalli, 73 vjeç, po kalon disa ditë pushimi me të dashurën Lina Nilson, 26 vjeçe, në Ibiza, me një mega jaht. 

Ata dukeshin të relaksuar nën shoqërinë e njëri-tjetrit dhe shkëmbenin përkëdhelje dhe puthje. Dizajneri i famshëm mbante veshur pantallona të shkurtra xhinse. Në bordin e jahtit ndodheshin edhe miqtë më besnikë të Cavallit dhe partneres së tij, 3 qentë e tyre. Çifti u takua në vitin 2008.Gjatë një interviste për revistën “Vogue”, stilisti i famshëm Cavalli ka kritikuar stilin e Dukeshës së Kembrixhit. “Ajo duhet të jetë shumë më tërheqëse me stilin dhe zgjedhjet e saj. Një Princeshë duhet të jetë sexy. Kate është e re , e bukur dhe do të dëshiroja të krijoja diçka speciale për të”, tha Roberto Cavalli.Scarlett mposht Johnsonin dhe Irinën 

29/07/2014
Scarlett Johansson është ngjitur menjëherë në krye të renditjes së filmave më të shikuar këtë fundjavë, krahasuar me Dwayne "The Rock" Johnsonin në rolin e Herkulit, me të cilin luan edhe modelja ruse Irina Shayk.

 “Lucy”, siç e ka emrin Johansson në rolin e saj të filmit thriller-aksion, që flet për një grua, e cila arrin të përdorë fuqi të pashfrytëzuara deri më tani të trurit, arriti të korrte plot 44 milionë dollarë në SHBA dhe Kanada përgjatë fundjavës, sipas shifrave të studios kinematografike.Ndërkohë, “Herkuli”, në rolin e të cilit është Johnson, arriti vetëm 29 milionë dollarë të ardhura që prej së premtes e deri të dielën.Shpërndarësi i filmave, “Paramount” bëri të ditur se të ardhurat ishin brenda pritshmërive. “Është ekzaktësisht ajo që kishim shpresuar të arrinim”, tha Megan Colligan, kreu i shpërndarjes dhe marketingut vendas në “Paramount Pictures”.Filmat me më shumë të ardhura këtë fundjavë në SHBA e Kanada:
1. Lucy - 44 mln dollarë
2. Hercules - 29 mln USD
3. Dawn of the Planet of the Apes - 16.4 mln USD
4. The Purge: Anarchy - 9.9 mln USD
5. Planes: Fire & Rescue - 9.3 mln USD


Beyonce i këndon tradhtisë, drejt ndarjes nga Jay Z? 

28/07/2014
Këngëtarja Beyonce në vazhdim të turit të saj muzikor  “On the run” , këtë herë ishte në Chicago. 

Popstari u shfaq në skenë më në formë se asnjëherë dhe këndoi hitet e saj ndër vite, disa prej të cilave janë në duet me bashkëshortin e saj Jay Z.Por mediave duket se nuk i kanë shpëtuar disa detaje, të cilat të bëjnë të dyshosh për marrëdhënien mes çiftit.Gjatë këndimit u vu re që Beyonce ndryshonte tekstin dhe i këndonte tradhtisë. Nuk dihet nëse këto improvizime ishin spontane ose të menduara mirë më parë nga ana e saj.Më tej është vërejtur se Beyonce dhe Jay Z mezi flisnin me njëri-tjetrin në skenë, dhe kontakti i tyre fizik në koreografi ishte thuajse i ngrire.Spekulimet thonë se ata do të ndahen pas përfundimit të turneut, ku pas çdo koncerti shifrat e fitimit për artistët vlerësohet të arrijë 5 milion dollarë, duke e kthyer kështu në çiftin më të pasur të këngëtarëve.E megjithatë pak rëndësi ka nëse këto thashetheme janë të vërteta ose jo, njerëzit prapë vazhdojnë t’i shijojnë performancat e tyre. Ndër mijëra adhurues të muzikës së tyre renditet dhe familja Obama. 


Shakira pret fëmijën e dytë

28/07/2014
Këngëtarja Shakira po pret fëmijën e dytë dhe lajmin e ka bërë të ditur një miku i saj, këngëtari kolumbian Carlos Vives. 

Gjatë një ceremonie në Majemi, ai tha: “Shakira është shtatzënë dhe shumë e lumtur.”Zërat për një shtatzëni të Shakirës lindën gjatë ceremonisë mbyllëse të Botërorit “Brazil 2014” dy javë më parë. 37-vjeçarja u pa se gjatë performancës kërceu shumë pak.Shakira ka një djalë 1-vjeçar të quajtur Milan me futbollistin e Barcelonës Gerard Pique. Cifti është njohur katër vite më parë, gjatë Botërorit “Afrika e Jugut 2010”.


JLo feston 45-vjetorin me një festë 100 mijë dollarëshe

26/07/2014
Jennifer Lopez mbushi 45 vjeç dhe e festoi ditëlindjen duke organizuar një “party” me një vlerë prej 100 mijë dollarësh ditën e enjte. 

Për ëmbëlsirën e 100 të ftuarve të saj këngëtarja kishte zgjedhur një tortë të madhe që kishte formën e një femre që ngjante me të, të shtrirë mbi një luan.Khloe Kardashian, French Montana, Fat Joe, Kelly Ripa, Leah Remini dhe Andy Cohen ishin disa nga të ftuarit sipas ‘TMZ’-së.Corinna nxjerr në shitje avionin e Schumit për 20 mln euro

26/07/2014
Që prej  6 javësh ish kampioni i botës Formula 1, Michael Schumacher, 45 vjeç gjendet në një klinikë rehabilitimi të Lozanës në Zvicër pas daljes nga koma.

Pas lajmit për daljen nga koma nuk ka shumë informacione të reja për gjendjen shëndetësore të kampionit. Por një lajm vjen nga mediat gjermane që bashkëshortja Corinna ka vendosur të nxjerrë në shitje avionin privat të Schumit që ende mban inicialet e tij “M-IKEL”. Avioni gri Falcon 2000EX me 8 pasagjerë  është nxjerrë në shitje për 20 milionë euro. Schumacher e kishte blerë rreth 25 milionë euro dhe e përdorte për të shëtitur me bashkëshorten dhe fëmijët Mick dhe Gina Maria.  Ish piloti i Formula 1 fluturonte rreth 400 orë në vit. Motivi i shitjes? Së pari kostot. Një avion që qëndron në një pistë kërkon që të mirëmbahet herë pas here dhe kjo kërkon shpenzime. Dhe gjithashtu ndoshta dhe shenjat janë se “Schumi nuk do të kthehet më në fluturim”, siç thonë disa tabloidë angleze. 
Rita e artë

25/07/2014
Rita Ora u shfaq e artë në daljen e fundit publike në Luzern të Zvicrës ku ishte për të marrë pjesë në “Blue Balls Festival”. 

Këngëtarja me origjinë shqiptare kishte veshur një fustan të artë duke e kombinuar me ngjyrën e flokëve dhe atë të lëkurës së nxirë lehtë nga rrezet e diellit. 23-vjeçarja tërhoqi vëmendjen e të pranishmëve në këtë festival, ndërkohë që pak më vonë ndezi skenën me këngën e saj R.I.P. Së fundmi ajo i dha fund lidhjes së saj me Dj e famshëm Calvin Harris, ndarje që duket se e ka hedhur pas krahëve, megjithëse asnjëherë nuk ka folur publikisht për këtë.
Torta speciale për Christina Aguilera-n në prag të lindjes

25/07/2014
Christina Aguilera është në pritje të fëmijës së dytë dhe ky është një moment shumë i rëndësishëm në jetën e saj. 

Gjatë baby-shower (festa amerikane dedikuar mamave të ardhshme) një tortë speciale u shfaq për këngëtaren, Aguilera. Torta “realiste” është vlerësuar shumë nga artistja që në fotot e publikuara duket e buzëqeshur dhe shumë e lumtur për ëmbëlsirën e krijuar posaçërisht për të. Dekorimi i tortës është shumë pikant një grua në momentet që sjell në jetë një fëmijë.  Ajo dhe partneri i saj Matthew Rutler janë në pritje të një vajze. Bëhet fjalë për fëmijën e parë të çiftit ndërsa Aguilera është nënë edhe e një djali 6 vjeçar (Max Liron), fryt i martesës me producentin muzikor, Jordan Bratman. Pushime me Caran dhe Selenan


24/07/2014
Cara Delevingne ishte e ftuara speciale në ditëlindjen e 22-të të Selena Gomez. 

Këngëtarja dhe modelja e njohur jo vetëm për parakalimet në pasarelë, por edhe për jetën e saj personale u fotografuan në të njëjtin jaht në brigjet franceze. Atyre iu ishte bashkuar edhe biznesmeni italian, Tommy Chiara me të cilin përflitet se Selena ka nisur një romancë të re duke hedhur pas krahëve atë me Justin Bieber.Në fotot e shkrepura Cara dhe Selena shihen teksa heqin kripën pas një zhytjeje në det, ndërsa Tommy kujdeset që t’u sigurojë peshqirin. Miranda “parakalon” në rrugët e Nju Jorkut 

24/07/2014
Prej vitesh është në listën e modeleve më të kërkuara dhe më të paguara nga agjencitë e modës dhe jo më kot. 

Miranda Kerr tregoi që është mahnitëse jo vetëm nëpër sfilatat e modës, por edhe në rrugë. 31-vjeçarja u fotografua në rrugët e Nju Jorkut veshur me një kanatjere të shkurtër që i mbulonte pjesën e gjoksit dhe i lejonte të nxirrte në pah pjesët e tjera të bustit, kombinuar me një pantallona të errta, ndërsa në dorë mbante një çantë të zezë.Në intervistën e fundit dhënë për revistën “Body & Soul” modelja australiane rrëfeu sekretet e formës së saj. Ajo tha se joga, çajrat e shumtë dhe frutat jeshile dhe proteinat e ndihmojnë që të ruajë një trup perfekt.Në fillim të këtij viti, pas ndarjes “miqësore” nga Orlando Bloom me të cilin ka djalin 3-vjeçar Flynn, Kerr u përfol për një lidhje me miliarderin australian James Packer. Ky i fundit u fotografua gjithashtu në dalje të një hoteli në Nju Jork, por i shoqëruar nga një brune misterioze. 


“Cheryl, po tatuazhi Mrs C në qafë…?” 

23/07/2014
Kishte premtuar më parë se nuk do ta hiqte kurrë tatuazhin e saj “Mrs C” në pjesën e qafës, edhe pse ishte divorcuar nga bashkëshorti i parë i saj, Ashley Cole.

Por, për Cheryl Fernandez-Versini ndoshta mund të ketë ardhur koha ta rimendojë edhe njëherë artin trupor të saj, që i kujton thjesht ish-mbiemrin e saj nga martesa e parë, në një kohë që sapo është martuar me Jean-Bernard Fernandez-Versini.Teksa merrte pjesë në një party, natën e së hënës, për të festuar martesën e saj të dytë, 2 javë më parë, me biznesmenin francez, veshja e saj “chic” shfaqte edhe njëherë tatuazhin e saj, të cilin nuk ishte munduar fare ta fshihte.Cheryl, 31 vjeçe, i bëri “jehonën” e parë ish-mbrojtësit të majtë të Chelsea-t, 33-vjeçarit tashmë lojtar të Romës, gjatë Nëntorit të vitit 2007, 1 vit pasi ishin martuar së bashku, pikërisht me këtë tatuazh në qafë.Por, ish-ylli i “Girls Aloud” nuk e dinte se 2 muaj pas këtij veprimi, parukierja e saj personale, Aimee Walton, do të deklaronte se kishte shoqëruar për 1 natë futbollistin, ish-bashkëshortin e saj, gjë që e detyroi atë të ndahej nga Ashley Cole në Shtator të 2010-s.Megjithatë, këngëtarja nuk e hoqi atë tatuazh edhe gjatë kohës që ishte e lidhur me kërcimtarin amerikan, Tre Holloway, në 2012-n. Cheryl ka 12 tatuazhe në të gjithë trupin e saj, kryesori dhe më i madhi i të cilëve është ai me trëndafilat e kuq, i shtrirë nga mesi, në fundshpinën e saj, e që përfundon në kofshën e këmbës së majtë. 

Kostumet e famshme të Beyonce-s ekspozohen në “Rock and Roll Hall of Fame”

23/07/2014
“The Rock Hall” njoftoi se veshjet e Beyonce-s në performancën e Super Bowl-it dhe disa kostume e sende personale, që janë përdorur në video të ndyshme të divës botërore, janë prezantuar në seksionin e legjendave të muzikës Rock.

Në këtë seksion ndodhen kostume të Michael Jackson, David Bowie, Bruce Springsteen dhe shumë yjeve të tjerë. Në “Rock Hall”, përveç veshjes në Super Bowl-in e vitit të shkuar, është ekspozuar edhe veshja e famshme në videon “Crazy in Love”, fustani i “Givenchy”, që diva Beyonce kishte zgjedhur për “Met Gala”-në e vitit 2012. Nuk mund të mungonte kostumi dhe dora prej metali e videos së famshme “Single Lady”.Lee Anne Callahan-Longo, menaxherja e përgjithshme e shtëpisë së produksionit të Beyonce-s, “Parkëood Entertainment” tha se këngëtarja ishte e nderuar dhe e përulur, që disa nga sendet dhe veshjet e saj po ekspozoheshin në Muzeun “Rock and Roll Hall of Fame”, përkrah artistëve më të mëdhenj të botës.  


Serena tregon linjat

22/07/2014 
Emrave të famshëm që kanë zgjedhur ujërat e Mesdheut për të kaluar disa ditë pushime u është bashkuar edhe Serena Williams. 

Tenistja amerikane postoi në rrjetet sociale disa shkrepje duke marrë rreze dielli në brigjet e Kroacisë. 32-vjeçarja shoqërohej nga një grup miqsh në këtë aventurë të saj.Në fotot e publikuara tenistja shfaqet duke marrë rreze në jaht, e në një tjetër duke “treguar” kredhjen nën ujë. Por përvec freskimit në ujërat kroate, Serena gjeti kohë edhe për të kapur raketën e tenisit duke treguar se nuk mund të qendrojë për shumë kohë larg saj. 

Jolie-Pitt së bashku në një film pas 9 vjetësh

22/07/2014
Pas 9 vjetësh, Brad Pitt dhe Angelina Jolie kthehen për të luajtur sërish së bashku në një film. Nëse në “Mr& Mrs. 

Smith” Jolie-Pitt u dashuruan në setin e xhirimit, tashmë në filmin e ri dramatik “By the sea” ata vijnë si një ndër çiftet më të përfolura të Hollivudit, por edhe si producentë.“Jam shumë e lumtur që do të mund të vazhdoj bashkëpunimin me Donna Langley, presidente e Universal Pictures dhe gjithë skuadrën. Pas ‘Unbroken’ (ku Jolie ishte regjisore, filmi pritet të dalë në SHBA për Krishtlindje dedikuar figurës së atletit olimpik që u kthye në një hero të luftës, Louis Zamperini, i cili u nda nga jeta në moshën 97-vjeçare) do të fillojmë punën për filmin “By the Sea”. “Ata kanë krijuar një komoditet për autorët dhe besoj se do të vazhdoj të punoj me pasion për suportin që më kanë ofruar si producente”, thotë  Jolie.  


E gjithë familja Pitt-Jolie në filmin ‘Cleopatra’
21/07/2014
 Angelina Jolie ka thënë para disa vitesh se nuk do të donte kurrë që fëmijët e saj të bëheshin aktorë, por duket se 38-vjeçarja ka ndërruar mendje.Jo vetëm që lejoi vajzën e saj 6-vjeçare Vivienne të interpretonte në filmin ‘Maleficent’ (ku protagoniste është vetë Jolie), por tashmë ajo ka rezervuar role për 6 fëmijët në filmin e ardhshëm të saj me titull ‘Cleopatra’.Sipas ‘Daily Mirror’, në këtë film do të jetë e gjithë familja pasi pjesë e kastit do të jetë edhe aktori Brad Pitt, bashkëshorti i Angelina Jolie.Jolie ka deklaruar se filmi ‘Cleopatra’ mund të jetë i fundit në karrierën e saj si aktore: “Është një nga ato role ku mendon të japësh të gjithë atë që të ka mbetur dhe ta mbyllësh. Është një rol shumë i madh.


 Katy Perry relaksohet me agopunkturë
 20/07/2014

 Përpara nisjes së koncertit në Montreal Katy Perry vendosi të relaksohet duke përdorur metodën e agopunkturës.  Tensioni është shumë i lartë për popstarin përpara një shfaqjeje dhe ajo zgjedh këtë formë për t`u përqëndruar.Këngëtarja ka postuar një foto në Instagram  me gjilpëra të vendosura në kokë, në shpinë dhe në qafë. Gjatë një interviste për “Cosmopolitan” popstari Perry tha se përpara nisjes së një shfaqjeje asnjë nuk duhet të flasë më të që të mund të përqëndrohet dhe relaksohet.  “Nervoze përpara një shfaqje? Përpara se të dal në skenë mendoj se duhet ta përballoj. Nuk mund të zhgënjej personat që kanë ardhur për të më ndjekur dhe nuk mund të tradhëtoj veten” , thotë Katy Perry.“Jam e terrorizuar nga fotot që më bëjnë personat që ndodhen në publik sepse kur performoj jam nervoze me faktin që po bëjnë foto të çuditshme”, përfundon këngëtarja Perry. 

Maradona denoncon ish-të dashurën për vjedhje
19/07/2014
 Ish-e dashura e Diego Maradona-s , Oliva Rocio, është ndaluar në mbrëmje nga Interpoli në aeroportin Ezeiza të Buenos Airesit, me akuzën për vjedhje.
Agjencia e lajmeve “Telam” raporton se Maradona e kishte denoncuar Rocion tek autoritetet në Dubai, pasi atje i ishin zhdukur disa ora, celularë, bizhuteri dhe një kompjuter. Avokati i legjendës së futbollit, Matia Morla, ka thënë se vlera e të gjithë objekteve shkon në 400 mijë dollarë.Oliva Rocio, ish-lojtare e futbollit të femrave, ka telefonuar mediat për të raportuar incidentin dhe për të dhënë versionin e vet mbi ngjarjen, për të cilën akuzohet.

Sirena Kim Kardashian
19/07/2014
Kim Kardashian po bën pushime në Puerto Vallarta të Meksikës dhe paparacët arritën ta fotografonin kur doli nga resorti me një bikini të zi.
33-vjeçarja dukej në formë shumë të mirë fizike dhe si gjithmonë tërheqëse për meshkujt.Aktualisht, Kimi po provon një sukses virtual me prezantimin e videolojës “Kim Kardashian Hollyëood”. Videoloja  është renditur e treta  në klasifikimin e iTunes si loja më shkarkuar nga Apple Store dhe Google Play.“Ky projekt ka qenë një eksperiencë e mrekullueshme. Jam shumë e kënaqur që njerëzit po e shijojnë”, tha Kim për E! Neës. Videoloja “Kim Kardashian Hollyëood” është prezantuar më 25 qershor.“Kam bashkëpunuar vitin e fundit me një kompani fantastike e quajtur Glu Mobile për të krijuar lojën. Kemi punuar në çdo aspekt për dizajnimin e detajeve të lojës dhe do të vazhdojmë ta pasurojmë me gjëra të reja”, tha Kim Kardashian. 
Charlie Sheen shfaqet në gjendje të dehur

17/07/2014

Aktori Charlie Sheen duket se nuk do të vërë mend në kokë. 

Një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku aktori shfaqet i dehur. Ai është xhiruar nga një fans, Jayden Blair, që e ka filmuar me anë të telefonit gjithë skenën dhe e ka publikuar. Ylli i filmit “2 burra e gjysmë”, në një moment afrohet duke buzëqeshur dhe i kërkon falje, për gjendjen në të cilën ndodhet. Pas prezantimit të shkurtër, fansi  i kërkon që të shohë tatuazhet dhe Charlie improvizon një “striptizëm”.Charlie Sheen është i njohur për jetën e shthurur dhe gjithmonë ka qenë pjesë e tabloidëve për skandalet e tij të vazhdueshme.


Zajmina pozon tërësisht nudo

17/07/2014
Zajmina Vasjari ka pozuar tërësisht nudo për Rezarta Shkurtën, e cila këto kohë ka hapur një studio ku më së shumti fotografon fëmijë dhe nëna shtatzënë.

Duket se Zajmina ka dashur diçka të veçantë në përfundim të shkollës së lartë. Këngëtarja u diplomua pak ditë më parë në Arkitekturë.


Komediania Kristen Wiig “krejtësisht nudo” për filmin e saj të ri

16/07/2014
Kristen Wiig, aktorja e njohur falë komedive si ‘Knocked Up’ apo ‘Bridemaids’, do të shfaqet së shpejti në ekranin e madh me dy role dramatike, në një prej të cilëve do të dalë para kamerave “krejtësisht nudo”. 

40-vjeçarja foli me revistën ‘Elle’ për personazhin e saj në filmin ‘Welcome to Me’, ku interpreton një grua me çrregullime personaliteti e cila fiton lotarinë, lë kurën dhe nis një “talk show’ televiziv.“Nuk kam hasur kurrë më parë një personazh të tillë. Lexova skenarin ku shkruhej: DEL KREJTËSISHT NUDO! Mbaj mend që mendova se nëse do e pranoja këtë film, duhet të zhvishesha patjetër sepse nuk kishte vend për negociata”, tha Wiig. Aktorja do të interpretojë edhe në filmin ‘The Skeleton Twins’, ku ajo dhe Bill Hader luajnë rolin e dy binjakëve me depresion që nuk njihen, por që i shpëtojnë vdekjes në të njëjtën ditë.“Komedinë e dashuroj, por gjithmonë kam dashur të bëj dramë”, u shpreh 40-vjeçarja.


Vesa Luma, pushime dhe ‘poza’ në bregdet

16/07/2014
Vesa Luma ka treguar dashurinë e saj për detin, duke postuar një foto me bikini ndërsa bënte qejf në plazh. 

Këngëtarja nga Kosova është duke kaluar pushimet e saj në Dhërmi, nga ku ka postuar fotografi vazhdimisht ditëve të fundit. Fotografia e fundit erdhi pak çaste më parë përmes faqes së saj në Facebook, ku ajo duket duke marrë poza pranë detit. Sipër fotografisë së postuar ajo ka shkruar se “Vetëm Zoti e di se sa shumë e dua detin”. 


Kesha flet për problemet e saj me buliminë

12/07/2014
Këngëtarja Kesha ka folur mbi problemet që ka pasur me të ngrënit duke thënë se në të kaluarën e kishte bindur veten se duhet të ishte patjetër e dobët nëse donte t’i rezistonte industrisë së muzikës. 

Kesha u fut në rehabilitim në muajin janar pasi vuante nga bulimia dhe kujtoi se dita e parë në klinikë ishte më e frikshmja e jetës së saj.“Kisha shumë frikë, por e dija që duhet të kurohesha pasi trupi ishte fikur. Isha e shqetësuar edhe për atë që do të mendonin njerëzit. Unë kisha probleme me të ngrënit, por e dija që njerëzit do të mendonin se isha e droguar ose e alkoolizuar”, zbulon Kesha në një artikull të shkruar për revistën britanike ‘Elle’.Kesha ia vë fajin industrisë muzikore që i bën shumë presion këngëtarëve: “Pritshmëritë mbi trupin e njeriut nuk janë aspak reale në botën e spektaklit dhe unë nisa të isha një kritike e egër e trupit tim. Isha fiksuar pas idesë se njerëzit kërkonin të më bënin foto gjatë gjithë kohës e më pas t’i postonin nëpër media online duke më nxjerrë difektet.”


Përfundojnë xhirimet e “Fast & Furious 7”

12/07/2014 
Bashkëpunëtori i saj ndër vite në seritë e “Fast & Furious”, Paul Walker humbi jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur nëntorin e vitit të shkuar, por Michelle Rodriguez po bën gjithcka që kujtimi i tij të mos harrohet. 

Aktorja 35-vjeçare postoi në internet një foto së bashku me Vin Diesel, protagonistin tjetër të filmit me mbishkrimin: “Kjo është për ty P. Shpresoj të ndjehesh krenar me ne!”Në foto Vin është i ulur në timon, ndërsa Rodriguez është në ulësen e parë të pasagjeres në atë që duket si makinë garash e përdorur edhe në xhirimet e serisë së shtatë të filmit që Paul Walker la përgjysmë.Xhirimet e filmit kanë përfunduar dhe mungesa e Paul Walker është plotësuar nga vëllai i tij që i ngjason shumë, 25-vjeçari Cody. “Kaubojsja” Karlie Kloss topless për koleksionin e Mellon

10/07/2014
Kur ishte në krye të “Jimmy Choo”, Tamara Mellon tregoi me prova se e dinte ekzaktësisht se çfarë donin gratë dhe krijimet e saj u bënë aq të dashura, sa që u veshën edhe nga Victoria Beckham apo Princesha Diana. 

Pasi u largua nga firma luksoze të themeluar prej saj dhe të menaxhuar nga viti 1996 deri në vitin 2011, duke shitur aksionet e saj prej rreth 82,5 milionë paund, Mellon ka zbuluar tashmë koleksionin e saj të veshjeve, si dhe të këpucëve.Në ditën e lancimit të faqes së saj të internetit, ku shet produktet e koleksionit të saj, Tamara i ka bërë thirrje supermodeles Karlie Kloss të shfaqë dizenjimet e saj të reja.21-vjeçarja e “Victoria’s Secret” ka marrë rolin e një kaubojse, duke shfaqur në perfeksion markën e re të veshjeve të lëkurës. Në një prej fotove të saj, modelja amerikane pozon topless, vetëm me disa rripa mbi trup dhe një kapele kaubojseje, duke shfaqur modestinë e saj, ndërsa në një tjetër foto shfaqet me veshje të gjerë dantelle, e hipur mbi një motor.


Videoja e Angelina Jolie kur ishte e varur nga droga

10/07/2014

Sytë duken të skuqur dhe të nxirë. Krahët e saj janë të dobësuar dhe të gërvishtur teksa flet në telefon.  Videoja është xhiruar në vitin 1999, kur Angelina Jolie ishte e varur nga droga. 
Videoja e publikuar e paraqet shumë larg imazhit të sotëm, si aktiviste e njohur në fushën e të drejtave të njeriut gjithashtu dhe si një ndër çiftet e mrekullueshme të Hollivudit. Tregtari i drogës i dënuar,  Franklin Meyer pohoi se xhiroi 16 minuta me pëlqimin e Jolie-së në vitin 1999 pasi ajo e thirri në shtëpinë e saj në Manhattan për ta furnizuar me heroinë dhe kokainë. Jolie e ka përshkruar këtë fazë si një ndër periudhat më të errëta dhe të rrezikshme të jetës së saj, por që arriti të mbijetojë. Videoja është publikuar nga “The National Enquirer” dhe ylli i kinematografisë duket teksa lëviz dhe flet në telefon. Apartamenti duket i rrëmujshëm me qese mbeturinash në dysheme, i papastër dhe nga filmimet duket edhe një televizor në sfond.Në këtë video Jolie është shumë larg aktivistes së sotme shumë të respektuar në fushën e të drejtave të njeriut. Meyer tha për Enquirer “Angie ishte një kliente e imja për shumë vite. Unë i shisja asaj heroinë dhe kokainë.  Një ditë ajo më telefonoi dhe dëshironte që unë ta takoja. Kjo ishte një formë për të më treguar se kërkonte drogë. Në atë kohë bleva një kamera dhe vendosa ta merrja me vete. Kur mbërrita i dhashë drogën dhe ajo më dha paratë”. Në video Angelina flet në telefon mesa duket me babain e saj sepse gjatë bisedës diskutojnë edhe për vëllain dhe mamanë. Por, sot Angelina Jolie është një nënë e përkushtuar dhe ka një martesë të lumtur shumë larg imazhit të dikurshëm duke lënë pas atë periudhë të errët në jetën e saj. 


Mila Kunis: Do të jem nënë me kohë të plotë

08/07/2014
Mila Kunis ka deklaruar se ka shumë mundësi që të bëjë një pushim nga karriera kinematografike në mënyrë që t’i përkushtohet 100% fëmijës së saj të parë që pret me aktorin Ashton Kutcher. 

Në një intervistë për revistën ‘W’, aktorja hollivudiane tha: “Jam e sigurtë që Meryl Streep ka një këndvështrim tjetër, por unë jam shumë e emocionuar të jem një nënë me kohë të plotë.”Gjithashtu, Kunis bëri të ditur se dasma e saj me Kutcher do të jetë shumë e vogël dhe sekrete: “Kurrë nuk kam dashur të martohem, ndërsa tani nuk dua të ftoj shumë persona. Prindërit e mi nuk e kanë problem këtë gjë. Thjesht, ata janë të lumtur që unë kam pranuar të martohem.”


Lozonjarja Bar Rafaeli

08/07/2014
Kohët e fundit është ndarë nga i dashuri Adi Ezra, por duke parë këtë set fotografik është e padiskutueshme që Bar Rafaeli nuk do të qëndrojë për shumë kohë beqare. 

Modelja e famshme nga Izraeli tregon format e saj për fushatën e re të markës Passionata duke pozuar në mënyrë provokuese pranë një modeli mashkull me kostum.Në të gjitha fotot, ish-partnerja e Leonardo Di Caprios ka pozuar me të brendshme.


Balotelli “ngushëllohet” në krahët e Fanny-t

07/07/2014
Pas eliminimit të Italisë nga Botërori, duket se Mario Balotelli ka zgjedhur që të ngushëllohet në krahët e të fejuarës së tij, Fanny Neguesha. 

Çifti Balotelli-Neguesha u fejuan gjatë kohës që kishte nisur Kupa e Botës në Brazil. Modelja belge, Fanny, ishte e pranishme gjatë gjithë aventurës së SuperMarios në Botërorin e Futbollit. Ata u fotografuan teksa shijonin plazhin e Majemit.Çifti dukej shumë i lumtur, teksa luanin dhe qeshnin me njëri-tjetrin. Fanny dukej  e mrekullueshme, me një bikini që linte pak vend për imagjinatë, ndërsa SuperMario i është rikthyer modelit të flokëve me kreshtën bjonde. Marrëdhënia Balotelli-Neguesha duket se së shpejti do të finalizohet, duke çuar “djalin e keq” të futbollit drejt altarit.

Jennifer Lopez me Versace në “Paris Fashion show”

07/07/2014
Diva e muzikës botërore JLo ishte e pranishme në “Paris Fashion show”, ku kishte zgjedhur një veshje nga “Atelier Versace”. 

Jennifer Lopez nuk e kishte vendosur, nëse do të vishte pantallona apo fustan, por “Atelier Versace” ia kishte zgjidhur këtë dilemë, duke i kombinuar të dyja në një veshje. Veshjen e mrekullueshme në ngjyrë të bardhë, ajo kishte zgjedhur ta shoqëronte me bizhuteri në ngjyrë “të artë”.Perpara se te ishte prezente ne sfilaten e Parisit, ajo u fotografua ne rruget e kryeqytetit francez me dy binjaket e saj, e veshur “casual” dhe duke nenshkruar disa autografe per fansat  e saj, qe prisnin jashte “Bristol Hotel”. JLo ndodhet ne Paris me rastin e nisjes se turit per promovimin e albumit me te ri A.K.A.


Rita Ora shkëlqen në Berlin

04/07/2014
Rita Ora ka hedhur pas krahëve ndarjen me DJ skocez Calvin Harris, pranon realiteti prej “single” dhe vazhdon me angazhimet profesionale të saj. 

Këngëtarja me origjinë shqiptare ishte e ftura speciale në sallonin “Toyota” në Berlin ku u prezantua modeli i ri i kompanisë japoneze të automobilave. 23-vjeçarja ishte një magnet për sytë e të ftuarve dhe për aparatët e paparacëve që nuk mund të mungonin në një eveniment të tillë. Ajo kishte veshur një fustan ngjyrë kafe të errët me nuanca me dekolte të tejhapur që i tregon edhe një pjesë të mirë të barkut. Në një moment Rita është fotografuar me Noah Becker, djalin e tenistit të famshëm gjerman, Boris Becker.

Mya mohon të gjitha zërat për një lidhje me Jay Z

04/07/2014
Këngëtarja Mya i është përgjigjur thashethemeve se Jay Z e ka tradhëtuar Beyoncen me të. 

Ajo ka shkruar duke thënë: “Kurrë nuk ka ndodhur dhe nuk do të ndodhë asnjëherë”. Ajo është kryqëzuar nga “populli” i rrjeteve sociale. Mya shkruan: “Janë thashetheme të pastra. Unë i paguaj vetë faturat, kam kompaninë time të menaxhimit dhe respektoj veten dhe institucionin e martesës”. “Këto janë thashetheme dhe njerëz të mjerë dhe të palumtur fillojnë të gjykojnë dhe të heqin vëmendjen nga jeta dhe problemet e tyre dhe të krijojnë situata të tilla”, thotë Mya.   Sipas thashethemeve, Jay Z po ndihmonte financiarisht karrierën e këngëtares R&B, Mya. Gjithashtu zërat për një tradhëti u përforcuan më shumë kur gjatë kësaj jave në turin “On the Run” Beyonce ndryshoi tekstin e këngës që kishte të bënte me një histori tradhëtie.Beyonce postoi disa foto të pushimeve me Jay Z dhe vajzën Blue Ivy për të treguar se ata janë të lumtur dhe se marrëdhënia e tyre nuk ka pësuar krisje. 
Jay Z tradhëton Beyonce?

03/07/2014
Cilësohen si një ndër çiftet më të pasur dhe më me influencë në botë, por mes tyre jo gjithçka është perfekte. 

Prej javësh përflitet për një krisje të madhe në martesën mes Beyonce dhe Jay Z. Zërat u përforcuan akoma më shumë në momentin e shpërndarjes së videos së zënkës mes Jay Z dhe motrës së bashkëshortes së tij. Pamjet janë kaptur nga një kamera sigurie në një ashensor. U përfol se motra e Beyonce godet disa herë rreperin duke e akuzuar për tradhëti ndaj Beyonce. Por vetë çifti do të deklaronte më pas se arsyeja e zënkës nuk kishte të bënte me tradhëtinë e Jay Z. Deklarata qetësoi përkohësisht fansat e tyre, por së fundmi është vetë Beyonce që i hedh benzinë zjarrit. Gjatë performancës së saj të shtunën në Ohajo në vijim të turit “On The Run” Beyonce u shfaq në skenë me një velo nuserie dhe ndryshoi aty për aty tekstin e njërës prej baladave të saj, duke e lidhur gjithnjë e më shumë me veten. Fraza i referehej kohëzgjatjes së një lidhjeje. Në tekstin origjinal vitet ishin gjashtë, por Beyonce e ndryshoi duke thënë 12, aq sa vite ka edhe udhëtimi i saj në krah të Jay Z. Për fansat e këngëtares gjithcka është mëse e qartë; Jay Z e ka tradhëtuar dhe pyetja që ngrihet tashmë është se me kë? Mediat rozë në Shtetet e Bashkuara flasin për një tjetër këngëtare. Mya, 34-vjeçarja e cila ka bashkëpunuar fillimisht me rreperin që në vitin 2000, madje thuhet se së fundmi Jay Z po e ndihmon në karrierën e saj edhe duke i dhënë shuma të konsiderueshme parash. Për momentin gjithcka mbetet në kuadrin e hipotezave dhe askush, qoftë Jay Z, qoftë këngëtarja Mya nuk kanë reaguar deri më tani. 

Heidi dhe “toy boy” i saj 

03/07/2014

Prej katër muajsh ndjehen mirë në krahët e njëri-tjetrit dhe këtë e provuan edhe së fundmi në rrugët e Nju Jorkut mbrëmjen e së hënës. 

Heidi Klum dhe “toy boy” i saj 14 vjet më i ri, 27-vjeçari Vito Schnabel nuk mund të qendrojnë dot pa përkëdhelur e ndarë puthje me njëri-tjetrin për asnjë moment, pa e vrarë shumë mendjen se ku ndodhen.Fillimisht supermodelja gjermane u përpoq ta mbajë romancën e saj të fshehtë, por me kalimin e javëve e muajve gjithnjë e më shumë u shfaq në krah të partnerit të saj të ri, aq sa në fund të qershorit u fotografua për herë të parë në publik në Londër.


Victoria Beckham vjen ndryshe në koverin e “British Vogue”

02/07/2014
Victoria Beckham është e famshme për elegancën e saj, fundet e ngushta, takat e larta, por 40-vjeçarja ne koverin e “British Vogue” na befasoi. 

Stilistja, në setin fotografik shfaqet si një vajzë nga fshati. Ndërsa në kopertinën e revistës ka pozuar me një qen në dorë. Stilistja  ka rrëfyer edhe sekretin e të pasurit një trup perfekt pas lindjes së 4 fëmijëve duke pranuar se i ishte dashur pak punë për të arritur këtë gjë. Mamaja e Romeos, Brooklyn, Cruz dhe Harper tregon se kjo ka ndodhur edhe falë trajneres së njohur të fitnesit në botën e Hollywood-it, Tracy Anderson. Ajo tha gjatë intervistës për “British Vogue”:“Unë konsumova një darkë në LA me Gwyneth Paltrow dhe Valentino dhe i thashë Gwyneth-it se trupi i saj ishte i mrekullueshëm dhe ajo më sugjeroi Tracy Andersonin”. Madonna dhe Jennifer Lopez kanë ndjekur metodat e Tracy Anderson, ushtrime për 6 javë rresht dhe të  konsumosh vetëm 1000 kalori në ditë.


Carmen Electra, 42-vjeçarja mahnitëse

02/07/2014
U bë e famshme në serialin Baywatch në fund të viteve ’90 dhe 16 vite më vonë, Carmen Electra kthehet me rroba banjoje duke treguar se format e saj aq të lakmueshme nuk kanë ndryshuar aspak me kohën.

Në një set fotografik për revistën ‘Galore’, 42-vjeçarja shfaqet me dy monokini që i nxjerrin në maksimum dekoltenë e bollshme.Në intervistë, aktorja dhe modelja zbulon se e zë gjumi me televizor ndezur dhe se është e fiksuar pas Bob Marley e kulturës “reggae”.7 comments:

 1. Burri im Hasan më hodhi për një grua tjetër për paste për 3 vjet.
  Në fillim nuk besoj kurrë se Dr.Chamberc do të jetë në gjendje të më ndihmojë të fitoj përsëri EX HUSBAND tim nga kjo grua tjetër, por sepse ende e dua atë dhe dëshiroj që burri im të kthehet në jetën time ... ta provoj, unë binduni dhe ndiqni udhëzimet e Dr.Chamberc dhe unë jam i befasuar që pas 3 Ditëve të Dashurisë dhe Inkurajimit me fotografitë e burrit tim dhe emrave të dhëna Dr.Chamberc, Dreka një magji dashurie në ajër në emrin tim në orën 12:00. Koha në mes të natës. Të nesërmen në mëngjes takova një telefonatë të humbur në telefonin tim, disa vezë më vonë EX HUSBAND më thirri duke më kërkuar që të kërkoj falje dhe të kuptoj të gjitha ato që ai kishte bërë gabim për të më lënduar. Burri im fliste kaq bukur saqë u pendua. tani burri dhe unë jemi plotësisht të kthyer së bashku dhe jemi shumë të kënaqur me jetën tonë të re si familje ... të gjitha në sajë të Dr.Chamberc për punën e madhe që ai ka bërë për mua. Unë i premtoj Dr.Chamberc të ndajë punën Dëshmia e tij e mirë për botën pas punës dhe me të vërtetë puna e Dashurisë-Spell për të mirën time.
  Kur keni nevojë për ndihmë të tillë dhe keni çdokënd që njihni ose të afërmit që ndodhen gjatë një krize marrëdhënieje, ju lutemi t'i njoftoni ato duke kontaktuar Dr.Chamberc përmes emailit: chamberc564@yahoo.com
  numri i cili është +2348088777194
  Si ta riktheni dashurinë ish, nëse keni raste si këto ...
  SHENJAT DETAR, DIVORCE SPELLS, RASTI GJYQËSOR, DASHURIA E DASHURISË
  A është dashuria juaj që merr shumë kohë për të vendosur?
  A është dashuria juaj mashtruese për ty?
  A është loverja juaj ende duke folur me ish?
  A ka ndikim negativ në të dashurin tuaj?
  A janë të afërmit e të dashurit tuaj që ndryshojnë mendjen e tij?
  A është i dashuri juaj që ju shmanget kur keni nevojë për të?
  Spell për të fituar varrin
  Spell për të fituar Coupon
  Spell për të ndaluar divorcin.
  Spell për të gjetur dashurinë e vërtetë.
  magji për të shpëtuar martesën tuaj nga një grua tjetër.
  Dreka një magji për të marrë rick, famë dhe pasuri.
  Ritual magjik
  Spell revenge për të rimarrë paratë tuaja të humbura nga debitorët.
  Spell për të marrë një punë të mirë paguese.
  duke kontaktuar Dr.Chamberc përmes emailit: chamberc564@yahoo.com
  numri i cili është +2348088777194

  ReplyDelete
 2. Është Spell Doctor, që ju mund t'i dërgoni email atij nëse keni nevojë për ndihmë në marrëdhënien tuaj spellspecialistcaster937@gmail.com
  Dokumenti i çfarëdo numri i telefonit +2348088777194
  Unë ju premtoj se problemet tuaja zgjidhen menjëherë.
  Pasi kam qenë në marrëdhënie me burrin për shtatë vjet, ai më ka lënë, kam bërë gjithçka. A mund ta bëjë atë të kthehet prapa, por gjithçka ishte kot. Kërkuar për dashurinë që ndjej për të, ai iu lut, por ai refuzoi
  shpjegoi problemin tim me dikë në internet dhe ajo sugjeroi që unë duhet më tepër me postë një spellcaster i cili mund të më ndihmoni me një magji që e solli atë përsëri, por unë jam grua që kurrë nuk besonin në parashikon, unë nuk kishte zgjidhje tjetër përveç të provoni atë, unë kontaktoni këtë Doktor menjëherë nëpërmjet emailit të tij dhe i bëri të gjitha ato që ai më kërkoi të bëja, doktori tha se nuk ka problem që të gjitha gjërat do të ishin mirë për tre ditë, ish imi kthehet tek unë brenda tri ditëve, magjia është hedhur dhe, çuditërisht, në ditën e dytë, e cila ishte rreth orës 16:00 Ish imi më thirri, unë u befasova, u përgjigja ata që thërrasin dhe të gjitha ai tha ishte se ai ishte aq i keq për shkak të gjithçkaje që ndodhi, burri im tha se donte të kthehej tek unë, ai më tha gjithashtu se ai më donte kaq shume. Isha aq i lumtur dhe i habitur. Që atëherë, unë kam bërë premtimin se të gjithë që unë e di se ata kurrë nuk do të ketë një problem marrëdhënie, unë do të referohem për magji magji për të ndihmuar. Çdokush mund të ketë nevojë për ndihmën e makinës hedhëse, e-mail e tij spellspecialistcaster937@gmail.com
  Dokumenti i çfarëdo numri i telefonit +2348088777194
  Ai gjithashtu bëri shumë spell-si,
  (1) Ai dëshiron shpinën e tij.
  (2) Keni gjithmonë ankth.
  (3) Të promovohet në zyrën tuaj
  (4) A doni një fëmijë?
  (5) A doni të jeni të pasur?
  (6) Ata duan ta mbajnë bashkëshortin / bashkëshortin tuaj për të qenë i juaji përgjithmonë.
  (7) nevojën për ndihmë financiare.
  8) A doni të jeni në kontroll të martesës
  9) A doni të tërhiqni nga njerëzit
  10) Mungesa e fëmijëve
  11) A KANË NEVOJË PËR NJË SHENJTË / WIFE
  13) Si për të fituar LOTTERY tuaj
  14) PROMOVIMI SPELL
  15) SHKALLA E MBROJTJES
  16) NJOHJA E BIZNESIT
  17) PUNË E MIRË
  18) shërim për çdo sëmundje / H.I.V.
  Kontakto me të sot në: spellspecialistcaster937@gmail.com
  Dokumenti i çfarëdo numri i telefonit +2348088777194

  ReplyDelete
 3. Është Spell Doctor, që ju mund t'i dërgoni email atij nëse keni nevojë për ndihmë në marrëdhënien tuaj spellspecialistcaster937@gmail.com
  Dokumenti i çfarëdo numri i telefonit +2348088777194
  Unë ju premtoj se problemet tuaja zgjidhen menjëherë.
  Pasi kam qenë në marrëdhënie me burrin për shtatë vjet, ai më ka lënë, kam bërë gjithçka. A mund ta bëjë atë të kthehet prapa, por gjithçka ishte kot. Kërkuar për dashurinë që ndjej për të, ai iu lut, por ai refuzoi
  shpjegoi problemin tim me dikë në internet dhe ajo sugjeroi që unë duhet më tepër me postë një spellcaster i cili mund të më ndihmoni me një magji që e solli atë përsëri, por unë jam grua që kurrë nuk besonin në parashikon, unë nuk kishte zgjidhje tjetër përveç të provoni atë, unë kontaktoni këtë Doktor menjëherë nëpërmjet emailit të tij dhe i bëri të gjitha ato që ai më kërkoi të bëja, doktori tha se nuk ka problem që të gjitha gjërat do të ishin mirë për tre ditë, ish imi kthehet tek unë brenda tri ditëve, magjia është hedhur dhe, çuditërisht, në ditën e dytë, e cila ishte rreth orës 16:00 Ish imi më thirri, unë u befasova, u përgjigja ata që thërrasin dhe të gjitha ai tha ishte se ai ishte aq i keq për shkak të gjithçkaje që ndodhi, burri im tha se donte të kthehej tek unë, ai më tha gjithashtu se ai më donte kaq shume. Isha aq i lumtur dhe i habitur. Që atëherë, unë kam bërë premtimin se të gjithë që unë e di se ata kurrë nuk do të ketë një problem marrëdhënie, unë do të referohem për magji magji për të ndihmuar. Çdokush mund të ketë nevojë për ndihmën e makinës hedhëse, e-mail e tij spellspecialistcaster937@gmail.com
  Dokumenti i çfarëdo numri i telefonit +2348088777194
  Ai gjithashtu bëri shumë spell-si,
  (1) Ai dëshiron shpinën e tij.
  (2) Keni gjithmonë ankth.
  (3) Të promovohet në zyrën tuaj
  (4) A doni një fëmijë?
  (5) A doni të jeni të pasur?
  (6) Ata duan ta mbajnë bashkëshortin / bashkëshortin tuaj për të qenë i juaji përgjithmonë.
  (7) nevojën për ndihmë financiare.
  8) A doni të jeni në kontroll të martesës
  9) A doni të tërhiqni nga njerëzit
  10) Mungesa e fëmijëve
  11) A KANË NEVOJË PËR NJË SHENJTË / WIFE
  13) Si për të fituar LOTTERY tuaj
  14) PROMOVIMI SPELL
  15) SHKALLA E MBROJTJES
  16) NJOHJA E BIZNESIT
  17) PUNË E MIRË
  18) shërim për çdo sëmundje / H.I.V.
  Kontakto me të sot në: spellspecialistcaster937@gmail.com
  Dokumenti i çfarëdo numri i telefonit +2348088777194

  ReplyDelete
 4. Dr.Agbazara është një njeri i mrekullueshëm, ky mjek më ndihmon ta sjell përsëri dashurin tim Jenny Williams, i cili u prish me mua 2 vjet më parë me hedhjen e magjisë së tij të fuqishme dhe sot ajo është kthyer tek unë kështu që nëse keni nevojë për ndihmë, kontaktoni atë me email: ( agbazara@gmail.com ) ose telefononi / WhatsApp +2348104102662. Dhe zgjidh problemin tuaj si unë.

  ReplyDelete
 5. Përshëndetni të gjithë, emri im është Safa El Sadat, jam i martuar për 20 vjet me burrin tim dhe kemi dy djem, Plaku a 16 dhe më i ri është 11 vjet. Burri im më donte shumë, por erdhi në një pikë kur ai ishte i përfshirë në një marrëdhënie me një grua që është bashkëpunëtore e saj. Unë kurrë nuk e imagjinova atë, por në njëfarë mënyre qëndrimi i tij ndaj meje dhe fëmijëve u ndryshua, vonesa e stërvitjes më bëri të mendoj për këtë çështje, Edhe në 20 vjetorin e Ditës sime në Marsh, unë mbaj veten larg seksit ndërsa premtojmë për ta bërë atë në Ditën e Përvjetorit të Ditëve, 15 ditë përpara përvjetorit të martesës, ai pranoi se kishte marrëdhënie seksuale me bashkëpunëtorin e tij. Ai e solli atë në shtratin tim, kur isha jashtë për të punuar, që do të thotë se ndjenjat e mia ishin krejtësisht të pavlefshme për të, gjendja ime mendore është plot agoni, mendoj se nuk mund ta harroj dhe ta shëroj dhimbjen, kjo grua ishte në kontroll të plotë dhe kurrë nuk kam dashur ta bëj me Dhunën, ajo dëshiron të fitojë mbi mua pasi ajo është e divorcuar, ajo tha se ishte xheloz për marrëdhënien tonë dhe kjo do të më rrënojë duke e marrë burrin tim. Unë kisha për të diskutuar atë me një mik i cili më pyeti për të gjetur një spell magji të mirë, para së gjithash, kurrë nuk kam besuar në këtë Cast Spelling, por unë duhet të provojë atë derisa unë kam ardhur në email PROFESSOR PELLAR në internet në lidhje me mënyrën se si ai ka ndihmuar kaq shumë njerëz që të marrin shpinën dhe të ndihmojnë në rregullimin e marrëdhënieve dhe t'i bëjnë njerëzit të lumtur në marrëdhëniet e tyre dhe disa tregime të tjera rreth sëmundjes shpirtërore dhe më shumë, i shpjegova situatën time atij dhe ai më ndihmoi të bëj disa lutje, disa bimë dhe rrënjë dhe një sakrificë të vogël që kam bërë, dhe brenda 3 ditëve ai u kthye për të kërkuar falje dhe kjo ishte vetëm një mrekulli për mua, unë jam i lumtur që më ndihmoi dhe unë me krenari mund të them se burri im është tani me mua përsëri dhe ai tani është në dashuri me mua si kurrë më parë. vetëm kontaktoni PROFESORIN PELLAR PELLAR në email drpellar@gmail.com
  A keni nevojë për ndonjë ndihmë në marrëdhënien tuaj si marrja e një burri, gruaje, të dashurit, të dashurës, fitimit të llotarive, trajtimit bimor për sëmundje, HIV, STD, Astma, Arthritis, Fybroid, Stroke ose çdo lloj Sëmundjeje, Promovimi i Punës. postimi im në nevojë për ndonjë ndihmë me ndonjë sfidë jete duhet të kontaktojë Profesorin PELLAR dhe do të jeni të lumtur ta keni bërë këtë. vetëm kontaktoni PROFESORIN PELLAR PELLAR në email drpellar@gmail.com

  ReplyDelete
 6. Dua ta ndaj dëshminë time me të gjithë ju, u martova me gruan time 2 vjet më parë, fillojmë të kemi probleme në shtëpi, ndalojmë të flemë në të njëjtin shtrat, luftojmë për gjëra të vogla që ajo gjithmonë vjen në shtëpi vonë në mbrëmje, pi shumë alkool dhe duke fjetur me burra të tjerë jashtë anës. Unë kurrë nuk kam dashur asnjë grua në jetën time përveç saj. ajo është babai i fëmijës tim dhe unë nuk dua ta humbas, sepse ne kemi punuar kaq shumë për të qenë ajo që jemi sot. disa muaj më parë ajo vendosi të jetojë mua dhe fëmijët, që të qenit i vetmuar mund të jetë e vështirë ndonjëherë dhe kështu që unë nuk kam askënd që të kthehem dhe unë kam qenë zemërthyer. E thirra nënën time dhe i shpjegova të gjitha asaj, nëna ime më tregoi për Dr Sango se si e ndihmoi të zgjidhte problemin mes saj dhe babait tim, unë u befasova për shkak se ata kanë qenë pa njëri-tjetrin për tre vjet e gjysmë dhe kjo ishte si një mrekulli se si ata u kthyen tek njëri-tjetri. Unë u drejtova te Dr.Sango në emailin e tij: spellspecialistcaster937@gmail.com
  dhe të shpjegojë gjithçka për të, kështu që ai premton mua të mos u shqetësoni se ai do të hedhin një drejtshkrim dhe të bëjë gjëra të kthehen në atë se si ne ishim aq shumë në dashuri dhe se nuk ishte një tjetër frymë mashkull që vendosi gruan time. problemi im do të zgjidhet brenda dy ditësh. Kështu që ai më vinte me drejtësi dhe pas dy ditësh dashuria ime u kthye dhe më kërkoi ta falja. Tani jam shumë i lumtur. Kështu që unë vendosa të ndaj përvojat e mia me të gjithë që ka një problem të tillë. Dr heq qafe spelled drejtpërdrejtë të mëdha në adresën e tij e-mail: spellspecialistcaster937@gmail.com ai mund të zgjidhë pasojat
  1. Get mbrapa dashurin tuaj ose burrin ose gruan
  2.Protektimi frymëror
  4. Drejtshkrimi i parave
  5. Drejtshkrimi afatgjatë
  6. Drejtshkrimi i pasurisë
  7. Drejtshkrimi i mbrojtjes
  8. Merrni drejtshkrimin e punës
  9. Të bëhet një lojë menaxher
  10. Merrni një kredi të madhe pa paguar ndonjë faturë tatimore
  11. Merrni para mbrapa
  12. Fëmija i fërkimit
  13. Drejtshkrimi i shtatëzanisë
  14. Drejtshkrimi i lirisë
  15. Dashuria e drejtshkrimit
  16, duke zhdukur drejtshkrimin
  17. Drejtshkrimi i padukshëm i njeriut
  18. Pasardhësi kalon drejtshkrim
  19. Drejtshkrimi martesor
  20. Hiqni drejtshkrimin
  21. Drejtshkrimi i popullaritetit
  22. Drejtshkrimi i vdekjes
  23. Spelling Bukuri
  24. Fuqia mbinatyrore e pushtetit
  25. Madhështia magji
  26. Pa pagesë Mortgage Spelling
  27. Prodhimi i drejtshkrimit të filmave dhe filmave
  28. Drejtshkrimi i HIV / AIDS
  29. Drejtshkrimi i tuberkulozit
  30. Pesha e lirshme dhe drejtshkrimi i trupit
  31 lojra ujku
  nëse keni ndonjë problem në ato ju lutemi shpejt kontaktoni Dr.SANGO në emailin e tij spellspecialistcaster937@gmail.com

  ReplyDelete
 7. Emri im është duke u përpjekur proshutë Vitin e kaluar unë kam nevojë për ndihmë për të marrë burrin tim mbrapa, pas leximit të rishikimeve të shkëlqyera mbi Profesor Pelar Lord dhe drejtshkrimit të tij. Kishte një situatë ku kërkova mjaft nevojë për ndihmë mbinatyrore, të gjitha përpjekjet fizike për të shpëtuar burrin tim kanë dështuar gjithmonë. Burri im u ndal duke dashur dhe kujdesur për mua dhe fëmijët tanë pas 7 vitesh të një shtëpie të lumtur. Ai më lëndoi aq shumë, takova kaq shumë dhunë në shtëpi, ai u bë një gënjeshtar profesionist dhe më i keqi, filloi të përdorte drogë dhe alkool. Ai nuk mund ta mbante torturën e tij kur donte një divorc. Unë nuk mund ta përballoja humbjen e burrit tim me një frymë të çuditshme, e dija se ai ishte një njeri i dashur para se të martohemi, por nuk e dija se çfarë ndodhi.
  Drejtshkrimi i Profesor Pelar Lord ishte aq i madh dhe i fuqishëm sa qëndrimi i burrit tim të përjetshëm dhe ndjekja e së keqes ndryshuan vetëm 24 orë pas përfundimit të rrokjes. Arsyet pse unë mund të rekomandoj Profesor Pelar Lord Home shpirtërore për dikë është, magjia e tij është e vërtetë dhe funksionon, Profesor Pelar Zoti nuk e hedh drejtshkrimin kundër dëshirës së dikujt dhe magjia e tij zgjat për përjetësinë. Kam vërejtur sjelljen e bashkëshortit tim që nga maji i vitit 2019; ai është ende i njëjtë; ai kurrë nuk ka ndërprerë më dashuri; Profesor Pelar. Prandaj unë mund ta rekomandoj atë për këdo, madje edhe për armikun tim më të keq, jo vetëm për shkak se unë mund t'ju ndihmoj. dërgoni mesazh tek ai në emailin e tij; drpellar@gmail.com
  ai gjithashtu mund t'ju ndihmojë me këtë situatë që vijon
  1) Promovuar në çdo gjë që bëni
  2) Bëni para të mira ose fitoni një lotari.
  3) Arritja e suksesit në biznes.
  4) probleme shpirtërore.
  5) Fitoni gjyqin.
  6) Gjeni partnerin tuaj të jetës.
  7) Merrni një punë të paguar mirë.
  8) Merrni kontrollin e martesës tuaj.
  9) Merrni përfitimin dhe fitoni tërheqjen e njerëzve.
  10) të rimarrë paratë e humbura.
  (11) Ai ju shëron nga të gjitha sëmundjet. të forta dhe jo të shëndetshme si HIV / AIDS, kancer, gjithçka
  (12) Zgjidh problemet e shtatzënisë dhe ju bekon me foshnje. Përsëri, dërgoni një email tek drpellar@gmail.com

  ReplyDelete